Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araç tavsiyesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Araç tavsiyesi

Selamlar uzun yıllardır passatciydim. 20 gundurvolvo s60 ve insignia arasinda kaldım. 2 aracada yabancıyım. Kulaktan dolma bilgiler ile insignia da karar verdim. Ancak 2016 model eski kasa veya 2017 yeni kasa arasinda kaldim sizce hangi kasayı almalıyım teşekkürler

2016 cosmo paketteki ozellikler 2017 yeni kasa grand sport desing pakette yok gibi . Hangi kasayi tavsiye edersiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yigit50 View Post
      Selamlar uzun yıllardır passatciydim. 20 gundurvolvo s60 ve insignia arasinda kaldım. 2 aracada yabancıyım. Kulaktan dolma bilgiler ile insignia da karar verdim. Ancak 2016 model eski kasa veya 2017 yeni kasa arasinda kaldim sizce hangi kasayı almalıyım teşekkürler
      Vergilerde yapılan değişikliklerden sonra donanımlı araçlar bir üst vergi dilimine girdiği için bugün ortalama 250.000 TL'ye alınabilecek 2016 Cosmo donanımı yeni Insignia'da ancak 400.000 TL'lik araçlarda bulabilirsiniz. Tamam bu arada bazı ek fonksiyonlar eklemiş olabilirler ancak Cosmo donanımı kadar dolusu yeni kasada çok pahalı. Her ikisini de kullanan yeni kasa sahipleri daha detaylı yazacaktır ama bildiğim kadarıyla iç hacmiyle yeni kasa biraz daha geniş. Bunun dışında motor ve şanzımanda bir fark olmadığı için bu yönden ciddi bir fark göremezsiniz. Araç 100 kg hafif olduğu için var deniyor ama 1700 kg'lık bir arabada 100 kg'luk fark 136 bg'lik motorla nasıl hissedilir bilemiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Vergilerde yapılan değişikliklerden sonra donanımlı araçlar bir üst vergi dilimine girdiği için bugün ortalama 250.000 TL'ye alınabilecek 2016 Cosmo donanımı yeni Insignia'da ancak 400.000 TL'lik araçlarda bulabilirsiniz. Tamam bu arada bazı ek fonksiyonlar eklemiş olabilirler ancak Cosmo donanımı kadar dolusu yeni kasada çok pahalı. Her ikisini de kullanan yeni kasa sahipleri daha detaylı yazacaktır ama bildiğim kadarıyla iç hacmiyle yeni kasa biraz daha geniş. Bunun dışında motor ve şanzımanda bir fark olmadığı için bu yönden ciddi bir fark göremezsiniz. Araç 100 kg hafif olduğu için var deniyor ama 1700 kg'lık bir arabada 100 kg'luk fark 136 bg'lik motorla nasıl hissedilir bilemiyorum.
        Doğru diyorsunuz 100 kg fark etmez bile. Volvo ve insignia ya tamamen yabancıyım onun için kararsiz kaldım. Bu hafta içi ya 2015 s60 volvo yada insihnia birini alacagim hayırlısı ile

Yorum

Kullanıcısı olduğum için değil sadece ama eski kasa 2016 cosmo bence daha yakışıklı

Yorum

Ben de 2016 Cosmo'da karar kılmadan önce Volvo S60, Skoda Superb, Peugeot 508 gibi birkaç modeli çok detaylı inceledim, tok yapısı, ağır durması, görünüşü ve elbette donanım zenginliği ile Insignia'da karar kılmıştım.

Yorum

Samimi arkadaşım 9 ay kadar S60 (2014) kullandı.Bende biraz tecrübe ettim. S60 klasik volvo.Güvenlik konfor vs D segmentte olması gereken herşeye sahip. Genel olarak memnundu lakin powershift şanzumanda aşırı korkuyordu. Daha önce 160hp'lik 1,4TSİ passatı vardı,onda DSG ile alakalı sorunlar yaşamıştı. 9 ay sonunda korkusuna yenilip sattı 5.20 aldı.

Bu süreçde powershift şanzımanla alakalı sorun yaşamadı,ama saatli bomba diyordu. S60 dizel 1,6 üniteye sahipti.Ben kullandığımda performans beklentim vardı,lakin göremedim.Powershift güzel toparlıyor aracı.Bagaj hacmi küçüktü. Yani eski pasattınızı aratır bagaj yönünden.İnsignia 500litre, S60 380 yada 400 litre gibi.

Yorum

Selam, aldınız mı bilmiyorum ama, s60 çok sert bir arabadır şehir içinde rahat edememe ihtimaliniz var. Insignia daha konforlu

Yorum

İşleniyor...
                X