Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cosmo+Stil Paket mi yoksa Cosmo+Çevre Görüş 2 mi? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Cosmo+Stil Paket mi yoksa Cosmo+Çevre Görüş 2 mi? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Merhaba forumdaşlar.
    Sanırsam yolumuz tekrar Insignia ile kesişti fakat kararsız kaldığım iki araç var.

Araçların ikisi de 2016 model ve ikisi de siyah, sunroofsuz. Cosmo paket. 1.6 CDTI
    Bir tanesi 54.000km'de sağ ön çamurluk ile kapı arası lokal boyalı. Tramer yok. Servis bakımlı. Bu araçta Çevre Görüş 2 var.

Diğeri 39.000km'de. Arka tampon boyalı. Tramer yok. Servis bakımlı. Bu araçta da Stil Paket var.

Şimdi aynı paraya 15.000km daha yüksek ama ÇG2'li insignia mı yoksa Stil paket mi? Bose ve koltuk ısıtma aklımı çok çeliyor ama adaptif hız sabitleme, kör nokta vs de güzel opsiyonlar. Sizce hangisi mantıklı olur?
    Teşekkürler.
    1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
    2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
    3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
    6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Cevre gorus paketinde (2) kor nokta yok bunu onceklile belirteyim, gelismis park yarimcisi paketinde var park&go paketidir adi. Ilandaki aracta bu paket varmidir bilemem neticede cevregorus2 ile park&go iki ayri pakettir. Cevrw paketinde carpisma uyari sistemi ve onleme sistemi (kazayi tam olarak onlemez erken fren yaparak siddeti azaltir) adaptif hiz sabitleyici, tabela okuma, serit uyari sistemi (araci seritte tutmaz sadece sesli uyari verir)vardir. Benim aracimda cevre2 var carpisma uyari ve serit uyari cok isime yaradi beni kaza yapmaktan kurtardi. Tabela okuma sadece hiz sinirlarini ve sollama yasagini gosteriyor olmasa da olur bence. Adaptif hiz sabitleyici ise cok kullanisli degil, yogun olmayan uzun yolda kullanima uygun, sehir icinde ve sehir disi virajli yollarda tehlikeli, ani fren yaparak arkadaki aracin size carpmasina sebebiyet verebilir ve ayrica sistem parcalari pahalidir.

Yorum

Birde tavsiyem araci mutlaka motor soguk iken (en az 12 saat calismamis olsun )ilk calismasina sahit ol. Zincir sesi varmi yok mu bunu tespit et, sicak motorda bunu tespit etmen zor olabilir. Bu sekilde magdur olmus bir muvekkilim var davamiz halen devam etmekte.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post
        Merhaba forumdaşlar.
        Şimdi aynı paraya 15.000km daha yüksek ama ÇG2'li insignia mı yoksa Stil paket mi? Bose ve koltuk ısıtma aklımı çok çeliyor ama adaptif hız sabitleme, kör nokta vs de güzel opsiyonlar. Sizce hangisi mantıklı olur?Teşekkürler.
        Benim buradaki kriterim bu EK donanımların hangisi daha faydalı...

Yani mesela tabela okuma olsa da oluuur olmada da, makyaj gibi birşey ama araçtayken hep müzik olacağına göre Bose'nin ses kalite farkı bence tabela okumaktan çok daha etkilidir. Tamam ikisi de olsa da olur özellikler ama Bose daha fazla fark hissettirecektir.

Adaptif hız sabitlemeyi arkadaşımız yazmış zaten bence faydalı olduğu kadar ülkemiz şartları için riskli bir donanım, kör nokta keşke olsaydı o işte çok faydalı bir donanım.

Eğer araçta koltuk ısıtma yok ise o deri koltukların kışın çok soğuk olacağını da unutmayın.

Kısacası hepsinin artı ve eksileri var, ben olsam dış görünüşü daha çok etkilediği için Stil Paketi tercih ederdim, üstelik KM'si de düşük.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 5n001 View Post
          Cevre gorus paketinde (2) kor nokta yok bunu onceklile belirteyim, gelismis park yarimcisi paketinde var park&go paketidir adi. Ilandaki aracta bu paket varmidir bilemem neticede cevregorus2 ile park&go iki ayri pakettir. Cevrw paketinde carpisma uyari sistemi ve onleme sistemi (kazayi tam olarak onlemez erken fren yaparak siddeti azaltir) adaptif hiz sabitleyici, tabela okuma, serit uyari sistemi (araci seritte tutmaz sadece sesli uyari verir)vardir. Benim aracimda cevre2 var carpisma uyari ve serit uyari cok isime yaradi beni kaza yapmaktan kurtardi. Tabela okuma sadece hiz sinirlarini ve sollama yasagini gosteriyor olmasa da olur bence. Adaptif hiz sabitleyici ise cok kullanisli degil, yogun olmayan uzun yolda kullanima uygun, sehir icinde ve sehir disi virajli yollarda tehlikeli, ani fren yaparak arkadaki aracin size carpmasina sebebiyet verebilir ve ayrica sistem parcalari pahalidir.
          Faydalı tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. İki aracı da bugün inceledim. İkisinde de zincir sesi mevcut değildi soğuk çalışma yapıldı. ÇG2'den vazgeçtim çünkü kör nokta yokmuş dediğiniz gibi. Ben bir an umutlanmıştım. Bir de araç 55.400km'ye gelmiş ama ikinci takım ön balatayı bitirmiş ve diskler de bitmiş. Turbo hortumunu kırmış. Orjinaliyle değişmiş ama o hortumu kolay kıramazsın bildiğim kadarıyla. Sahibinin oğlu sanırsam biraz genç. Arabayı fazla zorlamış ve çok fazla fren yapmış. 250.000TL'nin altına düşmedi. Çok kötü yapılmış iki rütuş, akü kapağının olmaması ve ön ızgarada taş nedeniyle oluşan delik de vazgeçmemde etken oldu. Disk balata masrafını yapacağıma ÇG2'yi eledim.

Daha sonra da Stil paketli olan aracı incelemeye gittim. İyiki de bakmışım. Araç 39000'de ve jelatinleri üstünde. Neredeyse çizik yok. 249500'e anlaştık. 19 Jant istemiyordum ama deri koltuk, koltuk ısıtma ve Bose'nin yanında artık görmezden geleceğim ve biraz daha dikkatli süreceğim

Tekrardan teşekkür ederim. Bir aksilik olmazsa en geç çarşamba günü satışı yapacağız ve tekrardan Insignialı olacağım
          1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
          3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Benim buradaki kriterim bu EK donanımların hangisi daha faydalı...

Yani mesela tabela okuma olsa da oluuur olmada da, makyaj gibi birşey ama araçtayken hep müzik olacağına göre Bose'nin ses kalite farkı bence tabela okumaktan çok daha etkilidir. Tamam ikisi de olsa da olur özellikler ama Bose daha fazla fark hissettirecektir.

Adaptif hız sabitlemeyi arkadaşımız yazmış zaten bence faydalı olduğu kadar ülkemiz şartları için riskli bir donanım, kör nokta keşke olsaydı o işte çok faydalı bir donanım.

Eğer araçta koltuk ısıtma yok ise o deri koltukların kışın çok soğuk olacağını da unutmayın.

Kısacası hepsinin artı ve eksileri var, ben olsam dış görünüşü daha çok etkilediği için Stil Paketi tercih ederdim, üstelik KM'si de düşük.
            Faydalı tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. İki aracı da bugün inceledim. ÇG2'li araçtan vazgeçtim çünkü kör nokta yokmuş. Adaptif olmasa da olur dedim ben de artık ama araç 55.400km'ye gelmiş ama ikinci takım ön balatayı bitirmiş ve diskler de bitmiş. Turbo hortumunu kırmış. Orjinaliyle değişmiş ama o hortumu kolay kıramazsın bildiğim kadarıyla. Sahibinin oğlu sanırsam biraz genç. Arabayı fazla zorlamış ve çok fazla fren yapmış. 250.000TL'nin altına düşmedi. Çok kötü yapılmış iki rütuş, akü kapağının olmaması ve ön ızgarada taş nedeniyle oluşan delik de vazgeçmemde etken oldu.

Daha sonra da Stil paketli olan aracı incelemeye gittim. İyiki de bakmışım. Araç 39000'de ve jelatinleri üstünde. Neredeyse çizik yok. 249500'e anlaştık. 19 Jant istemiyordum ama deri koltuk, koltuk ısıtma ve Bose'nin yanında artık görmezden geleceğim ve biraz daha dikkatli süreceğim

Tekrardan teşekkür ederim. Bir aksilik olmazsa en geç çarşamba günü satışı yapacağız ve tekrardan Insignialı olacağım

Yorum

Bizim araçlarda turbo hortumu kronik, yani değişmiş olması bu anlamda iyi aslında çünkü sizi en az 60-70.000 km benzer masraftan kurtarır. ÇG2 sürüş güvenliğine yönelik, still ise görüntüye yönelik özellikler. Ben şahsen güvenliği önde tutardım. (Kararınızı vermişsiniz ama fikrimi belirtmek istedim).

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SoulDemon View Post
                Bizim araçlarda turbo hortumu kronik, yani değişmiş olması bu anlamda iyi aslında çünkü sizi en az 60-70.000 km benzer masraftan kurtarır. ÇG2 sürüş güvenliğine yönelik, still ise görüntüye yönelik özellikler. Ben şahsen güvenliği önde tutardım. (Kararınızı vermişsiniz ama fikrimi belirtmek istedim).
                ÇG2'li araç yorulmuştu maalesef. O yüzden kaldı. Bugün Stil paketli aracı İzmit'te Tarcanlar Ekspertize götürdüm ve aldım
                Tarcanlar Ekspertiz konusu başlı başına bir konu bence. Satıcı olsam arabamdan ne kadar emin olursam olayım götürmek istemem ya adamlar eksik bulmak için uğraştılar resmen.

Yorum

Yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız inşallah.
                  @Murat
                  2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Hayırlı olsun.

Ben de işlevsellik ve güvenliğe öncelik veririm ve 19 jantı gereksiz masraf olarak görüyorum ancak 2. elde aracın temiz olması çok önemli. Başlığı bugün gördüm, ilk mesajı okuduğumda size de bunu yazacaktım; "hangisi daha iyi durumda ise onu alın" diyecektim ki zaten aracı almışsınız. Ben SIDI aracımı aldığımda 15.000 km'deydi ve hiç ek paket yoktu, Bose ses sistemi ve koltuk ısıtmalı bir araç aynı fiyata satılıyordu ancak 50.000 km'deydi ve hiç düşünmeden 15.000 km'dekini aldım, hiç de pişman olmadım.

Tekrar hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.

Yorum

İşleniyor...
                    X