Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Nedir bu sinek pisliklerinden çektiğim???

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Nedir bu sinek pisliklerinden çektiğim???

Ne zaman shell in köpüklü otomatik yıkamasında aracımı yıkatsam ertesi gün aracın camlar dahil nerdeyse her yerinde sinek pislikleri görüyorum. Bıktırdı artık. Bu sinek pisliğinin araç boyasına zararı var mıdır? Bir de sineklerin araca pislememesi için bilinen bir yöntem varsa nedir?
    Kışın bu sorun olmuyor veya soğuk havada.
    Diyceksiniz ki shell in köpüğü sinekleri çekiyor, orda yıkatma. Araç çok kirli olmadığında 7dk içinde kurutma dahil aracı gayet güzel temizleyen bir sistem. Yıkama bitince bin aracına git. Zamandan ve yorgunluktan kazandırıyor. Bana bir çare..
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Enteresan bir konu olmuş
    baska bir yerde yikattiginizda aynı sorun oluyormu

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Fatih bey sadece tazyikli su kullansam, kendim yıkasam kurulasam böyle olmuyor. Araç temiz kalıyor. Yağmur da yağmazsa günlerce sinek pisliği felan olmuyor. Aracımın yanındaki araçlara bakıyorum onlarda bu şekil bi durum yok. Sadece benim araca geliyorlar. Başka yerde yıkatmıyorum. Şu virüs olayları sebebiyle aracı iç-dış kendim temizliyorum.
      Shell in araç yıkamada kullandığı şampuan veya kurutma öncesi kullandığı cilalı durulama, bunlardan biri sineklere cazip geliyor..
      @Murat

Yorum

Ben İzmir gaziemir shell'de aynı sistem ile yıkatıyorum arada sırada,hiç böyle bişey başıma gelmedi. İlginç.

Yorum

Aracın rengine mi geliyorlar o zaman?? Zeytin yeşili diye geçiyor? Forumda pek bu renk yok..
          @Murat

Yorum

Bence yıkamada kullanılan suda yada sanpuanda sinekleri çeken bir madde var galiba

Yorum

Bir dahaki yıkatmada cilasız diycem. Bakalım cila mı şampuan mı sorun??
              @Murat

Yorum

Sadece benim değil sitede birçok arabaya pisleyenin sinekler değil arılar olduğunu öğrendim. Alt caddede arıcılıkla uğraşan birinin arıları bizim sitedeki birçok arabaya pisliyormuş arkadaşlar. Bir mağdur da benim. Tazyikli suyla bile zor çıkıyor. Havalar soğudukça ve yağışlı oldukça bu olayı yaşamam diye umuyorum. Bazı araçlara hiç gitmiyorlar. Acaba renk ve koku mu etkiliyor işi çözemedim.
                @Murat

Yorum

Enteresan bir şey daha öğrendim

Yorum

Fatih bey, bugün biraz daha ayrıntı öğrendim. Arıların çiçek özü aldığı güzergah üzerindeki birçok aracın üzerine konmadan yani havadan geçerken pisliyorlarmış bizim sitenin karşısında 100-150 metrelik düz bir hat üzerinde ağaçlık alan var. Yuvalarından çıkıp o ağaçlık yere giderken yolları üstündeki tüm araçlar nasipleniyormuş. Araca konarak değil affedersiniz havadan bombalıyorlarmış Ben de yeni öğrendim bunları. Gerçekten enteresan.
                    @Murat

Yorum

Tam emlak ilanına koymalık durum olmuş. "Toplu taşımaya yakın, arıların polen rotasına uzak"

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                      X