Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 Dizel Cosmo mu, Sport opc mi?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 Dizel Cosmo mu, Sport opc mi?

Merhaba,
    Aranıza yeni katıldım forum olarak.
    Şu an i20 dizel kullanıcısıyım. Son günlerde ciddi olarak 2016-2017 model insiniaya yazılmaktayım.
    Göz attım lakin sizlerin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.
    Çok bir fiyat farkı yok sanırım otomatik bu iki modelde... belirgin farklar var mı varsa neler. Yakıt durumları ,paket içerikleri, donanım vs.
    Saygılar

Kusura bakmayın,nette sorun vardı.Konuyu göndermedi diye iki-üç kere gönderdim.Net düzelince üçünü de göndermiş aynı konu olarak .

Yorum

Öncelikle hoş geldiniz. Kendinize ait bir tanışma konusu açarsanız hem sizi daha iyi tanıyabiliriz hem de adet yerini bulmuş olur

Sport donanımda OPC Line gövde donanım eklentileri mevcut. Bunlar tampon ekleri, marşpiyeller, spoiler, görünür tek çıkış egsoz gibi şeyler. 19 inç çift renkli jantlar standart geliyor. Cosmo'da standart 18 inçtir. Sport'ta cam üst krom çıtaları yok. İçeride parçalı deri koltuk yok ama baldır desteği var. Daha da şu an hatırlamadığım 1-2 ufak fark vardır. Kısaca adı gibi görüntüsü de spor. Cosmo ise bir Insignia'da olması gereken her şey olup opsiyonlarla daha da iyi hale getirebileceğiniz en üst donanım seviyesidir. Mesela Cosmo donanımı Stil Paketle alıp sonradan spoiler, egsoz ucu v.b. şeyler ekleyerek hem ağırbaşlı hem spor görünüm elde eden kullanıcılar da var. Yani bu iş biraz tercih meselesi. Yakıt ise olsa olsa jant boyutu farkından oynayabilir.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: molotofcu_yarasa View Post
        Merhaba,
        Aranıza yeni katıldım forum olarak.
        Şu an i20 dizel kullanıcısıyım. Son günlerde ciddi olarak 2016-2017 model insiniaya yazılmaktayım.
        Göz attım lakin sizlerin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.
        Çok bir fiyat farkı yok sanırım otomatik bu iki modelde... belirgin farklar var mı varsa neler. Yakıt durumları ,paket içerikleri, donanım vs.
        Saygılar
        Hemşehrim merhaba, öncelikle tabi forum ahalisi olarak seni tanımak isteriz. Soruna kendi tecrübelerimle cevap verecek olursam. Öncelikle bütçe en önemli konulardan biri. Bunun yanında Cosmo mu sport mu opc mi demissin ancak opc diye 1.6 motor dizel donanım yok. Opc insignia nın en üst ve en güçlü olan seçenek, öncelikle bunu paylaşmak isterim. Eğer aracın görüntüsü agresif bir havada olsun, normal insigniaya göre de (emin değilim ama) 5mm - 10mm daha yere yakın olmasında bir sorunda yok ise sport donanım tercihinde bulunabilirsin. Ancak cosmo donanım sport donanıma göre 1 tık daha konforlu olacaktır. Şahsi kanaatim cosmo da alınacaksa cosmo stil paket alınmalıdır. Dolu dolu keyifli bir araçtır. Ama ben hem sport görünüm hem donanım isterim dersen, spor+stil paketine yönelmelisin (benim gibi) ancak bu işler biraz nimet külfet meselesi. Maalesef fiyatlar uçmuş gitmiş, bütçen de tabii en önemli belirleyici faktör.

Yorum

İşleniyor...
        X