Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia alinir mi??

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia alinir mi??

Selamunaleykum Hayirli aksamlar millet.
    İnsignia OPC,nin 325 beygirlik olan modelini almayi dusunuyorum.
    Bu modeli kullanan arkadaslara soyle bir sorum olacakti:
    Arac genel anlamda nasil? kullanim, Komfor, dayaniklilik ve kalite olarak.
    Elestirel olarak aracta gordugunuz eksiklik noksanlik yada ozelliklede kronik sorunu varmi? Cok sıkıntı-masraf cikartan bir modelmidir?
    Alindiginda keyif ve hakkini verirmi yoksa uzak mi durmali?
    Bilgisi tecrubesi olan arkadaslar yorumlarsaniz sevinirim.

Hoşgeldiniz opc sahibi olmadığım için birşey diyemem ama insignia açısından forumda daha önce açılmış konulara göz atarsanız faydalı olabilir

Yorum

Insignia alan ve binen bir daha inemiyor, mesela ben 10 yıl Opel Vectra, son 5 yıl Opel Insignia Cosmo, tavsiye ederim 15 yıl Opel kullanıcısı olarak, opc sahipleri ayrıca detaylı bilgi verebilir
      Insignia 2014 1.6 SIDI 170 hp AT Cosmo siyah

Yorum

325 beygirlik böyle bir araç varsa ki hiç görmedim bile, İstanbul için anlamsız. Bu trafikte ne gidecek yol var ne de düzgün bir asfalt. Arabaya yazık, motora yazık...

Ama yok illa ki alacağım derseniz geçmişte nasıl kullanıldığı önemli, önceki sahibi arabayı alıp bakımsız ve sert kullandı ise size masraf çıkarabilir, ama böyle bir aracı alıp da düzgün kullanıldı ise sorunsuz binersiniz.

Yorum

2012 model OPC yi 4 yıldır kullanıyorum.Araba uçak gibi.125-130 bin km arasında triger komple değişiyor.2 dezavantajı var.Ağırlık ve yakıt tüketimi.

Yorum

Acikcasi performans icin degil aile arabasi olarak kullanacagim, 3 kucuk cocugum var ellerinizden operler.
            asil isteme sebebim otobanda-uzun yolda 130-150 km bandinda gurultusuz sikilmadan motoru bagirtmadan yol alabilmek ve basman gerektiginde de pedala bastiginda hemen karsiligini gormek.
            araci zaten (izinler haric) turkiyede kullanmayacagim. Otoban agi en genis ve en iyi olan ulkede yasiyorum (nalet almanya)
            sadece bu modele yabanciyim. 2010-15 arasi bakimlari servisleri duzenli yapilmis ama km,si 80-120bin bandinda olanlar ilgimi cekiyor ekonomik acidan.
            sizce bu arac icin o kilometrelerde bakmam mantiklimi?
            otomatik yada manuel desem o model arac icin ne dersiniz?
            Son olarak bilmiyorum ama o araca lpg sistem taktirmak nasil olur? Mantiklimi? - İntiharmi?

Yorum

Insignia'ların yalıtımı iyidir, bahsettiğiniz hız bandında benzinli motorun pek sesini duymazsınız. 1.6L 180'lik veya 170'lik benzinli motorlu bir Insignia ile başlangıcı yapabilirsiniz. Veya hem güçlü hem de yakıtı makul olsun diyorsanız 2.0L dizel biturbo da bakabilirsiniz. Bu motor modele göre 195 ile 215 beygir arasında güç veriyor. Tabi ki hiç birisi 325 beygir V6'nın tadını vermeyecektir

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Hersey icin cok tesekkurler. Tecrube ve fikirleriniz verilen cevaplar cok yardimci oluyor.
                Ya acikcasi dizel pek dusunmuyorum. Gurultu, titreme, filtreler vs. bakim masraf cok olur diye dusunuyorum. Bide bu saatten sonra egsoz emisyonu euro6 olmali ki sikinti yasamayalim.(almanya icindi bu son soyledigim)
                o zaman 2.0 benzin 220 hp(2012,ye kadarki model) yada 2.0 benzin 250 hp(2012 sonrasi model) olanlarada bi bakmakta fayda var...

Yorum

Seçiminiz çok doğru

Yorum

Sadettin hocam. Senin Kullandigin arac otomatikmi, manuelmi?
                    Aktif sekilde kullaniyorsun madem o model icin hangi vites turu daha mantikli sence?

Yorum

OPC ler genellikle manuel üretilmiştir.Benim kullandığım araç otomatik.Şehir içi çok fazla kullandığım için otomatik aldım.Ancak uzun yol için kullanacaksanız manuel daha avantajlı.Bir şeye dikkat edin.Alacağınız araç 120 ve 130 bin km aralığında ise trigerin değişip değişmediğini sorun.Çünkü opc de triger değişimi 20 bin TL no buluyor.

Yorum

Uyariniz icin tesekkurler. Dikkat ederim.
                        ama kayis degisim ucretininde o kadar tuttugunu bilmiyordum. Yuksek bi rakam. Opc,ye ozel bi rakam sanirim...

Yorum

Opel araçlarının büyük çoğunluğunda kayış değil zincir var

Yorum

Biliyorum biliyorumda iste bendekide dil aliskanligi olmus, gayri ihtiyari triger deyince kayis cikiyor bazen agzimdan

Yorum

You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 1 photos.

Yorum

İşleniyor...
                              X