Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Alma Arefesindeyim Fikirleriniz Önemli

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia Alma Arefesindeyim Fikirleriniz Önemli

Malum 2. el fiyatları el yakıyor. Piyasa almış başını gitmiş. Arabalara çok zam gelmiş.Bütçem maksimum 130.000 TL-135.000 TL
    2 Araç buldum.
    2016 Beyaz Cosmo Stil Paket (Krem Deri) 150.000 km'de. Değişen yok 4 parça (Kaput-Sağ 2 kapı ve sağ arka çamurluk) boyalı. Ağır Hasar Kaydı yok. 8 Adet Tramer kaydı var.Toplam tutar 19.000 TL Servis Kayıtlı 135.000 TL en son oluru 130.000 TL
    2016 Beyaz Standart Cosmo (Ek paket yok.) 122.000 km'de. Ağır Hasar Kaydı yok. Sağ-Sol ön çamurluk değişik 4 parça boyalı. 6 Adet Tramer kaydı var. Toplam tutar 26.000 TL (14.000+7.000+2000+500+1500+1000) 135.500 TL en son oluru 130.000 TL
    Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.

hiç birini. Fiyatlar uçmuş. sabırlı olun önceden de söylediğim gibi. yavaş yavaş sindire sindire ilerleyelim.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Hiçbiri...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CihanSahin View Post
        Malum 2. el fiyatları el yakıyor. Piyasa almış başını gitmiş. Arabalara çok zam gelmiş.Bütçem maksimum 130.000 TL-135.000 TL
        2 Araç buldum.
        2016 Beyaz Cosmo Stil Paket (Krem Deri) 150.000 km'de. Değişen yok 4 parça (Kaput-Sağ 2 kapı ve sağ arka çamurluk) boyalı. Ağır Hasar Kaydı yok. 8 Adet Tramer kaydı var.Toplam tutar 19.000 TL Servis Kayıtlı 135.000 TL en son oluru 130.000 TL
        2016 Beyaz Standart Cosmo (Ek paket yok.) 122.000 km'de. Ağır Hasar Kaydı yok. Sağ-Sol ön çamurluk değişik 4 parça boyalı. 6 Adet Tramer kaydı var. Toplam tutar 26.000 TL (14.000+7.000+2000+500+1500+1000) 135.500 TL en son oluru 130.000 TL
        Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.
        Bunların ikisi de alınmaz, çöpten bir tık öndeler

Yorum

Vallaha şaşırdım kaldım. Şuan için maksimum bütçem 135.000 tl. Yılbaşından önce bu paraya çok rahat bulunabiliyordu ama şuan için çok zor. Tercihim 2015 ve üzeri Dizel Ootmatik Cosmo-Stil yada Sport. Varsa etrafınızda yönlendirirseniz çok sevinirim.

Yorum

düz 2015 cosmoya 155 bin istiyorlar, fiyatlar inanılmaz yükselmiş.
            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

satmak çok kolay da yerine koymak yorar adamı bu devirde.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                hiç birini. Fiyatlar uçmuş. sabırlı olun önceden de söylediğim gibi. yavaş yavaş sindire sindire ilerleyelim.
                Hiçbiri diyorsunuz da araç bir ihtiyaç var alınması lazımsa nasıl beklesin ki.

Kaldı ki ben de aynı mantıklar Kasımdan beri düşer bekliyorum tek elde ettiğim aynı araçlara 20.000 TL zam gelmesi oldu !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CihanSahin View Post
                  Vallaha şaşırdım kaldım. Şuan için maksimum bütçem 135.000 tl. Yılbaşından önce bu paraya çok rahat bulunabiliyordu ama şuan için çok zor. Tercihim 2015 ve üzeri Dizel Ootmatik Cosmo-Stil yada Sport. Varsa etrafınızda yönlendirirseniz çok sevinirim.
                  Döviz hızla yükseliyor, yaz geliyor bu araçlar çok daha artacak fırsat varken almaya bakın derim. Artık eski rakamları unutmak lazım yoksa çoğunluğun yaptığı gibi yanlış değerlendirmiş oluruz.

İki araç da bu ortamda bu paraya fena değil ama bir alt model alıp da daha temizini bulmak mantıklı sanki.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Hiçbiri diyorsunuz da araç bir ihtiyaç var alınması lazımsa nasıl beklesin ki.

Kaldı ki ben de aynı mantıklar Kasımdan beri düşer bekliyorum tek elde ettiğim aynı araçlara 20.000 TL zam gelmesi oldu !
                    hakkan bey, beklenecek, piyasa böyle adaletsiz diye teslim olunacak değil, birazda bizler sebep oluyoruz buna, Cihan bey 130k yı gözden çıkarmış. paylaştığı ilanlardaki araçların
                    km sini görmüyor musunuz? 20 binden aşağıda hasar kaydı yok, 130k para istiyorlar. araçlar hor kullanılmış. 130k hasarlı 120 bini devirmiş araç almaktansa 100k ya sıfır otomatik egeaya yatırım yapmak daha mantıklı. ben örneğin şuan aracımı satacak olsam ilanlardaki araçlarla donanım ve km ve temizlik konusunu baz alırsam 170k dan aşağı istemem. yani sizede tavsiyem acele etmeyin. lakin siz hatırladığım kadarıyla lpg li bir araç bakıyorsunuz ona birşey diyemem, üstelik 2. aracı düşünüyorsunuz eşinize diye hatırlıyorum, elzem bir durum yoktur, ama yinede acele etmeyin. tekrar ediyorum yukarıdaki araçlardan birini almak o paraya yazık etmektir. acilinden temiz satan çıkacaktır. sık sık takip etmek gerek. ben 1 yıl hergün arayışla geçirdim. bilirim zor bir dönemdir.

Yorum

130k gözden çıkarıldıysa birazda pazarlıkla aşağıdaki araçlar cazip olabilir. 15bin ekstra borçlanılabilir.
                      seneye kalmaz amorti eder.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89670388/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...90687678/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...90611737/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89704696/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...86057758/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...85530785/detay

ilanları alelade araştırdım, daha çok örneği var.

Yorum

ikisi de değil. 10-15 bin için 130 bini çöpe atmayın. zira şaman beyin dediği gibi çöpten bir tık ötedeler
                        Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

hakkan bey, beklenecek, piyasa böyle adaletsiz diye teslim olunacak değil, birazda bizler sebep oluyoruz buna, .
                          Her gün 9.00-18.00 çalışan biriyim. Dediğiniz gibi düşeş araba çıkmıyor mu, çıkıyor elbette hem de neler çıkıyor ama siz daha ilanı fark ettiğinizde ki çalıştığınız için fark etmek de zaman alıyor, birkaç al-satçı ve galerici araca ya bakıyor oluyor ya da bakmaya gidiyor. Daha dün bir araç buldum 1 saat içinde satıldı !!!

Böyle ne araçlar kaçırdım inanamazsınız. Piyasada o kadar çok al-satçı türedi ki normal kullanıcıya iyi araç fırsatı vermiyorlar, dediğiniz gibi düşeş çıkar diye 3-4 aydır bakınıyorum cepteki para aynı fiyatlar hep arttı, daha da artacak... Araştırayım, daha hasarsızını alayım diye beklemeyip baktığım araçlardan birini 3-4 ay önce almış olsaydım en az 10-15 bin TL cepte kalacaktı.

Bu yazdıklarım forumda duruyor, 2-3 ay sonra gerçekleşecek mi göreceğiz. Mayıs-Haziran gibi ilanlara tekrar baktığımızda bu fiyatları bile mumla arar olacağız.

Evet ben 2. araç bakıyorum ama temiz birşey arıyorum. Temiz araç buluyorum, sigortadan arabanın geçmişini araştırırken bile satılıyor.

Yorum

İkinci el fiyatlar er yada geç zaman içerisinde her zaman sıfır fiyatını yakalar/yaklaşır.
                            Fırsat çıkar çıkmaz o ayrı bir nasip fakat serbest piyasa ekonomisi , herkes istediği fiyatı aracına yazabilir.
                            Malum sitede olan fiyatlar belli , o paralar etmez çok fazla diyoruz fakat hangimiz o emsal aracımızı sitede bulunan rakamlar kadar etmez diye daha ucuza satarız ki? Hiç birimiz yapmayız sanırım bu dediğimi.
                            Alınmış alınmıştır , ayrıca yaza doğru tatildi bayramdı biraz daha fiyatlar istemesekte şişiyor böyle bir gerçek var.
                            Merkez Bankası elindeki bütün enstrümanları kuru baskılamak için kullanmakta ve çok fazla somut bir gücü kalmadı. Beklenti USD de 6.80 doğrultusunda bu da fiyatlara mutlaka yansıyacak. Hâkeza faiz indirimi yapılacağı da söylenenlerden anlaşılıyor buda negatif etki edecektir döviz kuruna .
                            Umarım herkes gönlünden geçen aracı bulur , sahip olur.

Yorum

konuyu şu şekilde ele aldığımı tekrar belirtiyorum, gözden çıkartılan 130k var ise, bu parayı 130bin km de 25bin hasar kaydı olan hor kullanılmış araçlara vermektense,
                              10-15 daha üste koyulup düşük km li araçlar alınabiliyor durumdayken, yukarıda bahsi geçen araçlara 130k para vermek yazıktır diyorum, bu tamamen tercih meselesi, fiyatlar düşer artar orasını konuşmuyorum, piyasa ortada, diğer arkadaşlar gibi bende diyorum 130k için o iki araç çöptür. 100 bine giderleri var. şahsi görüşümdür.

Yorum

İşleniyor...
                              X