Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Araç

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yeni Araç

Ocak 2020 ayında teslim aldığım 2019 model excellence aracım ile ilk uzun yol deneyimim sonucunda kullanım, donanım ve güvenlik konularında doğru aracı seçtiğimi anladım. Yola çıkmadan önce çok az şehir içinde kullanmıştım ortalamam 7.3 iken bölünmüş yollarda 110, otobanda 130 km ile 5.5 ortalamasını tutturdum. Aracı hala öğrenmeye devam ediyorum.
    Ekli Dosyalar

Hayırlı uğurlu olsun yeni araciniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Allah kazadan beladan saklasın.Güzelliklerle kullanın

Yorum

Vay be tebrikler Biz 90 ile sabit düz yolda ancak 5.5 yakabiliyoruz hassshaha

Not: benzin

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Demek ki dizel de olsa benzinli de olsa Insignia uzun yolda hep 5,5 litre yakıyor

Yorum

Hayırlı olsun aracınız sağlıkla kullanın. Bu arada hep 5.5 yakıyorsa, biz de zaten hep 50 liralık alıyoruz

Yorum

Hayırlı olsun aracınız.

Yorum

Benim 4.4 leri görmüşlüğüm vardır. Ortalama hız 97 km, toplam km 250 km civarı olacak şekilde. Yani öyle çok da yavaş gitmeden. Bence insignia kesinlikle o cüssesi ile sınıfının en ekonomik araçlarından biri. 2015 1.6 CDTI cosmo.
                Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LethalSteel View Post
                  Hayırlı olsun aracınız sağlıkla kullanın. Bu arada hep 5.5 yakıyorsa, biz de zaten hep 50 liralık alıyoruz
                  Pardon, son seyahatimde1000 KM'lik ortalamam 5,2 litre imiş ihihi

(Ocak-2020, 3 kişiyle bagaj full dolu iken)
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Pardon, son seyahatimde1000 KM'lik ortalamam 5,2 litre imiş ihihi

(Ocak-2020, 3 kişiyle bagaj full dolu iken)
                    Aslında otobana kadar bende 5.3 ortalaması ile gidiyordum otaban ortalamayı 5.5 yaptı.

Yorum

Aslında bu değerler hızı arttırmadıkça çok değişmiyor. Geçen sene aynı yolu 3 yetişkin, 2 çocuk ve tüm araba tıka basa eşya dolu olarak 2000 kg'ın üzerinde bir apırlıkla yaptım ortalama tüketim 5,5 litre idi. Ancak ortlama hızı arttırdığınızda tüketim de ciddi artış göstermeye başlıyor. Bu yüzden konulmuş hız kurallarına uymak cebe her açıdan kazanç sağlıyor.

Yorum

Aracı fulledikçe 0 lıyorum ben km göstergesini. geçen 0 ladığımdan sonra ara ara benzin aldığımdan 0 layamamıştım. 3600 km kadar kullanmışım tekrar fulleyene kadar. ortalamam 6.4 gözüküyordu. 1 kez uzun yolda 5.5 gördüm. onun dışında hep ortalama 6.2-6.6 arası değişiyor. çok bastığım söylenemez. otoyolda normal 120 civarı ortalamayla gidiyorum. sizde 5.2 leri falan görünce dedim bende mi sıkıntı var acaba aracım insignia1.6 cdti otomatik.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Grindan View Post
                          Aracı fulledikçe 0 lıyorum ben km göstergesini. geçen 0 ladığımdan sonra ara ara benzin aldığımdan 0 layamamıştım. 3600 km kadar kullanmışım tekrar fulleyene kadar. ortalamam 6.4 gözüküyordu. 1 kez uzun yolda 5.5 gördüm. onun dışında hep ortalama 6.2-6.6 arası değişiyor. çok bastığım söylenemez. otoyolda normal 120 civarı ortalamayla gidiyorum. sizde 5.2 leri falan görünce dedim bende mi sıkıntı var acaba aracım insignia1.6 cdti otomatik.
                          Merak etmeyin sizinki normal. Aracı eşim kullanınca acımıyor basıyor o yüzden ortalama 7'ye çıkıyor. Ben arabada olmayan ECO modu kendim uygulamaya çalıştığım için ortalama böyle düşük oluyor. ihihi

Ne yapıyorsun dersen, yokuş yukarı gazı sabit tutuyorum hız düşse de pek gaza basmıyorum, kırmızı ışık görünce 100 metre öteden gazı kesiyorum, ilk kalkışta çok yavaş kalkıyorum, vb. tüm bunları uygulayabilecek kadar sabır gösterirseniz sizinki de 5,5 litreye düşer emin olun. Ben böyle keyif aldığım için ağır kullanıyorum. Ama yarım litre fark için böyle kullanmaya değer mi değmez mi siz karar verin.

Yorum

Hahahaihihi. Ankara-Antalya ara ara dip gazlar genelde 110 ortalama ile 5.2 yakit tuketimi ayiptir soylemesi. 2.0 CDTI. Ankara-Izmit en son 120 ortalama ile 5.8.
                            2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Grindan View Post
                              Ben aracı yeni aldım daha önce otomatik ve dizel deneyimim hiç olmadı 90 - 100 arası 5.00 ortalaması rahat tutturulur diye düşünüyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X