Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rölantide dengesizlik titreme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Rölantide dengesizlik titreme

2016 insignia 1.6 dizel aracımda son bir kaç gündür ilk çalışma sonrası hareket etmek için vitesi r veya d konumuna aldığım da rölantide dengesizlik ve titreşim oluyor motor kısa süreliğine tekliyor. Gaza basıp hareket edince herhangi bir sorun yok ama . Keza motor ısındıktan sonra dur kalklar da böyle bi sorun yok. Soğuk olup ilk çalıştığında bu sorun oluyor . Neyden kaynaklı olabilir , başından böyle bir olay geçen varsa abilerim kardeşlerim yardımlarınızı bekliyorum..

Soğuk motor , yağ uygun değil veya eski ise soğuk havanın da etkisiyle olabilir.
    Yağ seviyesini kontrol edin , eksikse tamamlayın, eski ise değiştirin,düzelir.

Yorum

Yağ ve diğer bakımları yetkili serviste yatıralı 2 bin km olmadı daha , yağ seviyesi ile ilgili herhangi bir sorun da yok şuan ..

Yorum

O zaman mesele yok , soğuk hava etkisiyle meydana gelen bir şey , dert etmeyin.

Yorum

Aynı şeyi servise sorduğumda gayet normal olduğunu motorun ısınmasıyla sorunun kalmayacağını söylemişti ki buradaki tarif da durumu teyit ediyor.

Yorum

2000 km önce hangi marka yağ kondu. Benzer sorun bende de vardı motul 5w30 efe ile değiştirdim yaklaşık 10 15 dk 4. Vites 3000 dd kullandım şimdi yapmıyor. Dpf den de olabilir.

Yorum

Merhabalar
              ben de aynı araçı yeni aldım 130 bin de aracı aldığım günün ertesi serviste bakımını yaptırdım
              ben de şöyle sorun var soğuk ya da sıcak farketmiyor devamlı bir titreme var öğleki vücudumda hissediyorum
              servis danışmanı normal olduğunu biraz kullan abi sonra tekrar bakarız diyor
              şanzuman olduğunu sanıyorum ama bilgisayarda hiçbirşey çıkmıyor sanki hafif vuruntu da var
              sorum şu dizel araçlarda N den D ya da R ye aldığımda araç titriyor sizde de var mı?
              danışman aracın gitmek istediğini frene bastığım için bu titremenin normal olduğunu söylüyor
              herkese çok teşekkür ederim şimdiden

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mumu2mumu View Post
                2000 km önce hangi marka yağ kondu. Benzer sorun bende de vardı motul 5w30 efe ile değiştirdim yaklaşık 10 15 dk 4. Vites 3000 dd kullandım şimdi yapmıyor. Dpf den de olabilir.
                Servis aynı şeyi bana önerdi titreşim için yakıt deposuna ilaç attığını bu şekilde kullanmamı söyledi
                Aynı gün akşam yaklaşık 100 km yol yaptım yüksek devirde kullandım Alla tan eve yaklaşık 100 metre kala turbu hortumu boğazdan koptu ertesi gün servise gidip değiltirdik
                halen titreme sorunum devam ediyor
                motor kulağı olabilirmi diye çok düşünüyorum
                şanzuman değilse eğer

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sanburmurat View Post
                  Merhabalar
                  ben de aynı araçı yeni aldım 130 bin de aracı aldığım günün ertesi serviste bakımını yaptırdım
                  ben de şöyle sorun var soğuk ya da sıcak farketmiyor devamlı bir titreme var öğleki vücudumda hissediyorum
                  servis danışmanı normal olduğunu biraz kullan abi sonra tekrar bakarız diyor
                  şanzuman olduğunu sanıyorum ama bilgisayarda hiçbirşey çıkmıyor sanki hafif vuruntu da var
                  sorum şu dizel araçlarda N den D ya da R ye aldığımda araç titriyor sizde de var mı?
                  danışman aracın gitmek istediğini frene bastığım için bu titremenin normal olduğunu söylüyor
                  herkese çok teşekkür ederim şimdiden
                  Sanzuman ve motor takozlarini da kontrol ettirin. Ondan da yapiyor olabilir.
                  2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Tamam teşekkür ederim

Yorum

Map ve maf sensörlerini, ayrıca boğaz kelebeğini temizletin. Büyük ihtimalle düzelecek
                      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İstanbul avrupa yakası özel servis önerebilirmisiniz bu işlemleri yaptırabileceğim

temizlikleri yaptırmayı ayrıca motor şanzıman kulaklarına da baktırmayı düşünüyorum

emekleriniz için teşekkürler

Yorum

Merhabalar
                          fırat opel ikitelli de aşağıdaki işlemler yapıldı

Boğaz kelebeği ve arka borusu temizlendi
                          Map ve Maf sensörleri temizlendi
                          Würth marka kimyasal ile rejenerasyon bilgisayar yardımıyla yapıldı
                          Şanzıman yağı değiştirildi
                          Şanzıman motor kulakları kontrol edildi sorun yok

SONUÇLAR
                          Araçta R ve D konumunda titreme azaldı(130 binde olduğundan sıfır gibi olamayacağı söylendi)

Şanzıman geçişleri vitesten yumuşadı (daha rahat ve sessiz)

Aracın performansı %50 arttı (abarttım biraz belki ancak yokuşta boşa bağıran araç torklarını vermeye başladı)

Şanzıman vites geçişleri daha az hissettirmeye başladı

Bu temizlik işlemini seneye tekrarlayacağım şanzıman yağ değişimini de

Saygı ve Sevgilerimle

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MURAT SAMBUR View Post
                            Merhabalar
                            fırat opel ikitelli de aşağıdaki işlemler yapıldı

Boğaz kelebeği ve arka borusu temizlendi
                            Map ve Maf sensörleri temizlendi
                            Würth marka kimyasal ile rejenerasyon bilgisayar yardımıyla yapıldı
                            Şanzıman yağı değiştirildi
                            Şanzıman motor kulakları kontrol edildi sorun yok

SONUÇLAR
                            Araçta R ve D konumunda titreme azaldı(130 binde olduğundan sıfır gibi olamayacağı söylendi)

Şanzıman geçişleri vitesten yumuşadı (daha rahat ve sessiz)

Aracın performansı %50 arttı (abarttım biraz belki ancak yokuşta boşa bağıran araç torklarını vermeye başladı)

Şanzıman vites geçişleri daha az hissettirmeye başladı

Bu temizlik işlemini seneye tekrarlayacağım şanzıman yağ değişimini de

Saygı ve Sevgilerimle

Nasil bu servisden ve ucretinden memnunmusunuz bende ustami degistirmeyi planliyorum.

Yorum

İşleniyor...
                            X