Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kuyruklu Yalan

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kuyruklu Yalan

Merhaba arkadaşlar, yalanın kuyruklusu mu olur demeyin sakın
    Aşağıda bağlantısı bulunan ilan (bunun gibi çok var) güzel bir örnek.
    Yarın ,yalanlarını yüzüne vurmak ve -sırf yüzündeki ifadeyi görmek için-
    gidip bakacağım, acaba neler söyleyecek mazeret olarak , çok merak ediyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7393283/detay/

Abi donanım yalan dimi. Yeni kasanın ayırt edici özelliklerini bilmediğimden anlayamadım kusura bakma.
    Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Bu tür satıcılar ayıklama ile maalesef bitmiyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post
        Abi donanım yalan dimi. Yeni kasanın ayırt edici özelliklerini bilmediğimden anlayamadım kusura bakma.
        Yalan değil, kuyruklu yalan, araç standart donanımlı bir ekselans, exclusive donanımını başka bir ilandan noktasına, virgülüne kadar kopya çekmiş.
        İşin daha da ilginç tarafı kopya çektiği ilandaki araba da bir exclusive değil, yani aslında yalancının yalancısıhaha

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post
          Siz, yeni kasaya niyet ettiğinizde bana sorun, nokta, virgül açıklarım, merak etmeyin, Cem Bey kardeşim.

Yorum

şikayet edin, belki şikayet oranı arttıkça satıcıya yaptırım uygulanıyordur?
            InsigniaTEAM

Yorum

Tabii bir aksiyon almak lazım ama benim pek umudum yok, en fazla "abi arkadaşlar yanlış yazmış dikkat ederiz" filan deyip aynen devam edeceklerdir...

Bu yeni kasada, araca dıştan bakınca aracın modeli (Enjoy, Excellence, Exlusive, vb.) nasıl anlaşılır kısaca yazarsanız çok sevinirim.

Yorum

Bu ilanı görür görmez mesaj attım, yazdığınız paketlerin hiçbiri bu araçta yok diye,
                gelen cevap evet ama araç excellence diye geçiyor oldu, uzatmadım bende

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
                  Tabii bir aksiyon almak lazım ama benim pek umudum yok, en fazla "abi arkadaşlar yanlış yazmış dikkat ederiz" filan deyip aynen devam edeceklerdir...

Bu yeni kasada, araca dıştan bakınca aracın modeli (Enjoy, Excellence, Exlusive, vb.) nasıl anlaşılır kısaca yazarsanız çok sevinirim.
                  Hem zor , hem kolay soru
                  Zorluğu şurada, dış görünüş tek başına ayırt edici özellikleri yansıtabilir de yanıltabilir de,
                  örneğin PTP paketli bir ekselans ile Exclusive arasında (arkadaki exclusive arması dışında)
                  dış görünüş itibarıyla bir fark yoktur, farklar içeriden anlaşılabilir, adam armayı bir yerden
                  temin edip yapıştırmış olabilir, ama aracın içi gerçeği ele verir.

Bazı donanımların opsiyonel olarak satın alınmış olması da ayırt edici özelliklerin yanıltıcı
                  unsurları haline gelebilir. Örneğin standart bir ekselans pakete açılır tavan, kış paketi, park&go
                  ekletebilirsiniz, bu PTP süsü verilerek takdim edilebilir ve bilmeyeni aldatabilir. Yukarıdaki linkte
                  satıcı aracında hiç olmayan donanımları var gibi yazmış, aracı tanımayan birinin aldanması
                  muhtemeldir.Adam bilerek-isteyerek exclusive bölümüne koymuş ilanı, yanlışlıkla değil, kasıtlı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post

Hem zor , hem kolay soru
                    Zorluğu şurada, dış görünüş tek başına ayırt edici özellikleri yansıtabilir de yanıltabilir de,
                    örneğin PTP paketli bir ekselans ile Exclusive arasında (arkadaki exclusive arması dışında)
                    dış görünüş itibarıyla bir fark yoktur, farklar içeriden anlaşılabilir, adam armayı bir yerden
                    temin edip yapıştırmış olabilir, ama aracın içi gerçeği ele verir.

Bazı donanımların opsiyonel olarak satın alınmış olması da ayırt edici özelliklerin yanıltıcı
                    unsurları haline gelebilir. Örneğin standart bir ekselans pakete açılır tavan, kış paketi, park&go
                    ekletebilirsiniz, bu PTP süsü verilerek takdim edilebilir ve bilmeyeni aldatabilir. Yukarıdaki linkte
                    satıcı aracında hiç olmayan donanımları var gibi yazmış, aracı tanımayan birinin aldanması
                    muhtemeldir.Adam bilerek-isteyerek exclusive bölümüne koymuş ilanı, yanlışlıkla değil, kasıtlı.
                    OPC Line dış gövde kiti olmayan, 8" ekranlı multimedyası ve renkli ekranlı göstergesi (hayalet ekran) olan, elektrikli-hafızalı koltuğa da sahip Grand Sport'lar Türkiye'de var mı?

Yorum

Opsiyonel değiştirilen parçaları göz ardı edersek makyajlı kasada ayırt etmek oldukça kolay.

Jant'lardan Cosmo olup olmadığı, cam çıtalarından yine Cosmo ya da daha alt model olup olmadığı ayrımı çok kolau ama yeni kasada araç yanınızden geçip giderken dediğiniz detaylara dikkat etmek pek kolay değil. Oysa aracın donanımı bagajda modelin yanında yazılı olsa daha güzel olurdu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
                        Opsiyonel değiştirilen parçaları göz ardı edersek makyajlı kasada ayırt etmek oldukça kolay.

Jant'lardan Cosmo olup olmadığı, cam çıtalarından yine Cosmo ya da daha alt model olup olmadığı ayrımı çok kolau ama yeni kasada araç yanınızden geçip giderken dediğiniz detaylara dikkat etmek pek kolay değil. Oysa aracın donanımı bagajda modelin yanında yazılı olsa daha güzel olurdu.
                        Herkes öğrenir yakında , merak etmeyin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post

OPC Line dış gövde kiti olmayan, 8" ekranlı multimedyası ve renkli ekranlı göstergesi (hayalet ekran) olan, elektrikli-hafızalı koltuğa da sahip Grand Sport'lar Türkiye'de var mı?
                          Ekselans donanımı ile birlikte opsiyonel donanım olarak açılır tavan ,park&go ve AGR koltuk alınabiliyor.
                          Ancak 8" ekran Nav900 ile geliyor bildiğim kadar.

Yorum

ben de şimdi uyarı yazdım.
                            f1 diyor, hayalet ekran diyor, flexride diyor, park go diyor bunlar çok rahat bariz anlaşılan donanımlar, bunları varmış gibi göstermek gerçekten esnaflık değil, dol...lık.

bilmeyen insan kanar valla.

saygılar.
                            Son düzenleme: afyigit; 29.12.2019, 14:24.
                            Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                            2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                              Merhaba arkadaşlar, yalanın kuyruklusu mu olur demeyin sakın
                              Aşağıda bağlantısı bulunan ilan (bunun gibi çok var) güzel bir örnek.
                              Yarın ,yalanlarını yüzüne vurmak ve -sırf yüzündeki ifadeyi görmek için-
                              gidip bakacağım, acaba neler söyleyecek mazeret olarak , çok merak ediyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7393283/detay/
                              abi gittin mi arabayı görmeye daha doğrusu satıcıyı sıkıştırmaya
                              Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                              2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

İşleniyor...
                              X