Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Herkez buraya yardımınız gerekli aptal oldum :))

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Herkez buraya yardımınız gerekli aptal oldum :))

Arkadaşlar selam 1 hafta önce 2.0 130hp 138bin kmde 2011cdtı otomatik insginia aldım lakin almadan hiç yorum okumadım şimdi yorumları okuyunca valla bugün işe minibüsle gittim herkez diyor ki motor yeme sorunu kronik 140 bin km den sonra herkes motor yaptırır kime sorsam bunları söylüyor bunun astı astarı varmdırı aracımda ufak bir devir oynama sorunu var motor ısınınca hır hır sanki hafif gaz veriyor ustaya götürdüm pc bağladı bişe cıkmadı egr valfi dolmuştur ondan yapıyor dedi bende yorumları okuyunca yağ Pompası ağrızalanıyor motor yağsız kalıyor ve bu nedenle motor yiyor araç denildi bu arabaları 200bin km ye Kadar kullanan kimse yok mu ya bana bir akıl verin ne yapiyim gidim hemn yağ pompasımı değişim valla otoparkta yatıyor araç korkudan binemiyoruz

Öncelikle hoşgeldiniz

Aracınıza gönül rahatlığı ile binin
    Aracınıza yazılım yok ise sıkıntı olacağını düşünmüyorum

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracımda herhangi bir yazılım yok herşey normal sadece motor ısınınca devirde milimlik oynama oluyor gidişindede problem yok yakıtıda gayet iyi 8litre civarı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Selimatess52 View Post
        Arkadaşlar selam 1 hafta önce 2.0 130hp 138bin kmde 2011cdtı otomatik insginia aldım lakin almadan hiç yorum okumadım şimdi yorumları okuyunca valla bugün işe minibüsle gittim herkez diyor ki motor yeme sorunu kronik 140 bin km den sonra herkes motor yaptırır kime sorsam bunları söylüyor bunun astı astarı varmdırı aracımda ufak bir devir oynama sorunu var motor ısınınca hır hır sanki hafif gaz veriyor ustaya götürdüm pc bağladı bişe cıkmadı egr valfi dolmuştur ondan yapıyor dedi bende yorumları okuyunca yağ Pompası ağrızalanıyor motor yağsız kalıyor ve bu nedenle motor yiyor araç denildi bu arabaları 200bin km ye Kadar kullanan kimse yok mu ya bana bir akıl verin ne yapiyim gidim hemn yağ pompasımı değişim valla otoparkta yatıyor araç korkudan binemiyoruz
        İnsignia ile ilgili şehir efsaneleri çoktur, ama çoğunun aslı astarı yoktur.Motor yağ pompası meselesi zaman zaman (binde bir olsa bile) gündeme gelmiştir.
        Servis bakımlı bir insigniada böyle bir sorun kolay kolay ortaya çıkmaz.Velev ki ortaya çıkmış olsun, dikkatli bir sürücü bunu hisseder, takat eksilmesi,hararet temayülü vb.Şimdi size tavsiyem bir yetkili servise gidip şikayetlerinizi bildirin,sanırım Ordu ilimizden katılıyorsunuz, yetkili bayi Ateş Otomotiv var,oraya gidin sorununuzu çözerler.Kafa yiyecek bir şey yok, her markada sorunlar olabiliyor, asıl mesele çözüm olması. Geçmiş olsun.

Yorum

Teşekkürler içime su serptiniz istanbulda ikamet ediyorum aracı servise sokup genel kontrol ettirmekten zarar çıkmaz tekrar sağolun

Yorum

Dostum bende de, benzer kmde bir insignia var. Rölantide tekleme vardı hafiften, artınca ustaya götürdüm, enjektörlerde sorun var dedi ve yaptı. Şuan sorunum yok. İleride ne gibi sorunum olur diye sorduğunda, sırada turbo sorun çıkacaktır dedi

Bir de km'nin orjinal olduğuna emin olsan iyi olur, servis kayıtlarını almadan önce incelesen iyi olurdu.

Yorum

Kilometre orjinal herhangi bir sıkıntı yok o konuda işte korkum söylentiler istnabula sağlam opelci varmı tanıdık

Yorum

Kilometre orjinal herhangi bir sıkıntı yok o konuda işte korkum söylentiler istnabula sağlam opelci varmı tanıdık
                Ben de 150 bin diye aldım, myopel'de 245`bin servis bakımını geçirdiniz diye bir uyarı görünce, jeton düştü. Araba çok güzel, geri de vermek istemiyorum. Ama şimdi uğraşıyoruz.

Yorum

Çok geçmiş olsun dava falan et birşey çıkmaz mı sonuçta örneği çok ve kazanılıyor genelde.

Yorum

Çok geçmiş olsun dava falan et birşey çıkmaz mı sonuçta örneği çok ve kazanılıyor genelde.
                    Bakalım, daha karar vermedim.Herkese kolay gelsin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cezmi View Post

Bakalım, daha karar vermedim.Herkese kolay gelsin.
                      Arkadaşlar aracın orjinal (gerçek) kilometresini, yetkili serviste bilgisayara bağlayarak öğrenebilir miyim?

Yorum

Arkadaşlar aracın orjinal (gerçek) kilometresini, yetkili serviste bilgisayara bağlayarak öğrenebilir miyim?
                        Merhaba,

Evet öğrenebilirsiniz diye biliyorum eğer araç hep servis bakımlıysa, ayrıca bir sigortacıdan şasi no işe sorgu yapın. Birde muayene geçmişinden de tespit edebilirsiniz diye biliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LethalSteel View Post

Merhaba,

Evet öğrenebilirsiniz diye biliyorum eğer araç hep servis bakımlıysa, ayrıca bir sigortacıdan şasi no işe sorgu yapın. Birde muayene geçmişinden de tespit edebilirsiniz diye biliyorum.
                          Sağolun önerileriniz için.

Benim aracın bir servis kaydında 215 bin km girdisi var, sonra ki kayıtlarında 140-150 bin km küsürlü.

Bunun anlamı ne olabilir?

Aracı bu şekilde satmaya çalışsam, sorun olur mu?

Yorum

Sağolun önerileriniz için.

Benim aracın bir servis kaydında 215 bin km girdisi var, sonra ki kayıtlarında 140-150 bin km küsürlü.

Bunun anlamı ne olabilir?

Aracı bu şekilde satmaya çalışsam, sorun olur mu?
                            Eğer servis kayıtlarında böyle bir durum varsa, ki mutlaka araştırıp emin olun, iki ihtimal söz konusu olabilir, aracın motoru değişmiş olabilir. Bunu da servisten motor numarası teyit ettirerek öğrenebilirsiniz. Ya da km düşürülmüştür. Bunu netleştirdikten sonra mutlaka alıcıyı bu durumdan haberdar edin. Tabi fiyat düşüşü olacaktır. Eğer haberdar etmezseniz ve noter satışında bunu satış evrakına işletmezseniz hukuki açıdan problem yaşayabilirsiniz. Bir hukukçu olarak bunu söyleyebilirim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: LethalSteel View Post

Eğer servis kayıtlarında böyle bir durum varsa, ki mutlaka araştırıp emin olun, iki ihtimal söz konusu olabilir, aracın motoru değişmiş olabilir. Bunu da servisten motor numarası teyit ettirerek öğrenebilirsiniz. Ya da km düşürülmüştür. Bunu netleştirdikten sonra mutlaka alıcıyı bu durumdan haberdar edin. Tabi fiyat düşüşü olacaktır. Eğer haberdar etmezseniz ve noter satışında bunu satış evrakına işletmezseniz hukuki açıdan problem yaşayabilirsiniz. Bir hukukçu olarak bunu söyleyebilirim
                              Dostum bilgilendirme için teşekkürler, iş güç bu konuya ağırlık veremedim. Bir ara yetkili servise gidip, en garanti şekilde orjinal kmyi öğrenmeye çalışıcam. Bir hukukçu bulmam iyi oldu. Olaki, bu konu için aracın eski sahibi hakkında savcıya dilekçe vermem gerekirse, sana danışırım

Yorum

İşleniyor...
                              X