Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomatik şanzuman sarsma

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Otomatik şanzuman sarsma

Herkese merhabalar. Grubun yeni üyesi ve insignia ailesine katılma şerefine daha yeni dahil oldum. Aracım 2014 model 1.6 benzinli otomatik cosmo+stil paket olarak geçiyor. Aldığımda aracı herkezin olduğu gibi expertize getirdim ve bişey çıkmadı ama sonradan benim fark ettiğim aracı geri vitese taktığımda bi sarsıntı meydana geliyor bazen baya şiddetli bazen ise normal ama yinede geri vitese geçtiğinde bi sarsıntı oluyor diğer viteslerde ise hiç bi sıkıntı yok. Bi çok farklı usta aradım ve hepsi farklı farklı şeyler söylüyor en az 2000₺ ve 15000₺ arası masraflardan bahsediyorlar bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Size bi şey diyim, bunu bi deneyin, aracı park konumundan geri vitese takmadan önce boşa N ye alın. Ayağınız frendeyken freni hafif bırakın. Sonra frene basarken geri vitese takın. Yine aynı titreme oluyorsa şanzımanla ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu yaptığınızın ardından bahsettiğiniz titreme veya sarsıntı olmuyorsa endişe etmeyin. Sıkan frenin serbest kalması anında ilk hareketten kaynaklı sarsıntı olma ihtimali var.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
    X