Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyon hakimiyetimi kaybettim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Direksiyon hakimiyetimi kaybettim

Arkadaşlar 1.6 Turbo insigniam var lastikler 225-55-17 herneyse arkadaşlarımın yanından dönüyodum saatte geç olmuştu arabayı alalı bir ay oldu yol bomboştu bi yapıştırayım dedim 140 a geldim önümdeki araba sert firen yaptı bende hızımı kesmeden sertçe sağa geçtim ve direksiyon hakimiyetimi kaybettim bi sağa bi sola bi sağa derken panik yapmadım topladım aracı ve bu araba hakkındaki tüm hayallerim heveslerim yıkıldı gözümde çok büyütmüşüm dedim şimdi basmaya şerit değiştirmeye korkar oldum

lastiklerinizin üretim tarihi nedir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Orhan5534 View Post
      Arkadaşlar 1.6 Turbo insigniam var lastikler 225-55-17 herneyse arkadaşlarımın yanından dönüyodum saatte geç olmuştu arabayı alalı bir ay oldu yol bomboştu bi yapıştırayım dedim 140 a geldim önümdeki araba sert firen yaptı bende hızımı kesmeden sertçe sağa geçtim ve direksiyon hakimiyetimi kaybettim bi sağa bi sola bi sağa derken panik yapmadım topladım aracı ve bu araba hakkındaki tüm hayallerim heveslerim yıkıldı gözümde çok büyütmüşüm dedim şimdi basmaya şerit değiştirmeye korkar oldum
      Öncelikle geçmiş olsun. Sorunsuz bir şekilde olayı atlatmanız iyi.
      Her olayın kendine has şartları vardır. Dolayısı ile yaşadığınız durumu en iyi siz bilirsiniz. Bahsettiğiniz hızda aracın stabilitesi nasıl tepki verdi gözlemlemişsiniz. Alttaki linkte yaptığınız hızın yarısı hızda bile ani şerit değişikliğinde aracın tepkileri gösteriyor.
      Yine de ne kadar güvenli olursa olsun 4 teker üzeri bir araç kullanıyoruz. Önce emniyet.

https://www.youtube.com/watch?v=P3U8WQrDEUk

Kurban bayramı dönüşü Kırşehir'den geçerken gece vakti çok kısa mesafeden köpek önüme atlamıştı.
      Fren eşliğinde şerit değiştirerek sorunsuz kaçabildim. O anda başka bir araçla aynı durumu yaşasaydım sanırım bu kadar kolay olmayacaktı ki geçmişte olmamıştı daha uzun mesafe olmasına rağmen bir hayvana çarpmıştım.
      Geçen yıl ve bu yıl sadece kurban bayramlarında toplamda 10 bin km üzeri yol yaptım.
      Anadolunun farklı şehir ve kasabalarında bir çok kez tehlikeli durumlar yaşadım.
      Kendi dalgınlığım veya karşı tarafın hatası. Yine de çok şükür en ufak bir kazaya bile karışmadım.
      Sorunsuz atlatmamın çoğu kendi yeteneğim olmadığı kessin.Yani bir çok araç kullandım.
      Insignia ile yaşadığım riskli durumları geçmişte kullandığım araçlardan biri olsaydı muhtemelen iyi sonuçlanmazdı.
      Ama ne olursa olsun emniyetli hızlarda seyir etmek doğrusu. Yani bu araçla bir şey olmaz deyip can emniyetini asla risk etmemeliyiz.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun

Anlattığınız olayın bir çok sebebi olabilir

Lastikler
        Yol durumu
        Fren sisteminiz vs...

Insignia sınıfın en iyi yol tutan aracıdır
        ​​​​​​

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

o süratlerde keskin direksiyon hareketiyle yapılan her türlü fren lastiklerde iyi değilse büyük tehlikedir. çok geçmiş olsun.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Geçmiş olsun. Lastikleriniz iyi durumda değil belli ki. O hızlarda pek çok sefer sert manevra yaptım, başka araçların hallice savuracağı yerlerde şeride oturmuştu. Hatta youtube da insigniateam sırat köprüsü diye aratırsanız FacomX in kamerasına yakalandığım fena bir durum var. O sırada hızım çok daha fazla idi.
            34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun. Anladığım kadarı ile lastikler ince. Önceki sahibi yakıt tasarrufu olsun diye ince taktırmış olabilir. Standart taban genişliği bu araçlarda 245 olmalı. Bende bi kaç tehlikeli olay atlattım ve önceki araçlarımdan herhangi biri olsaydı inanın çoktan sonu kötü biterdi. Bu araçlar gerçekten sınıfının en iyi yol tutuşa sahip araçları diyebilirim,benim gözümde.

Yorum

fizik kuralları çerçevesinde insignia sınıfının en iyi yol tutan araçlarından biridir. belki de başka bir araçla bu kadar hafif atlatamayabilirdiniz. geçmiş olsun
                Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun diyeyim,arabanız sınıfının en iyi yol tutan araçlarından biri, düz hat denge kontrol
                  donanımı var, aksi halde o hızda yolda kalmanız mümkün olmazdı, her donanımın fizik kuralları içerisinde
                  işlev göreceğini hiç akıldan çıkarmamak lazım. 140 km hızla 30 derece viraja girerseniz hiçbir donanım
                  sizi yolda tutamaz, tıpkı bunun gibi...

Yorum

Çok geçmiş olsun. ama kolay kolay bu araç yolu bırakmaz. 183 S çizip157 ile virazjdan çıkmıştım. Yani çok nadir bir durum genel olarak.Aracınızın bi kontrol ettirin bence.
                    Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Geçmiş olsun. Benim de yazlık ölçüm 245/45/18 iken kışlıklarda sizin de belirttiğiniz 225/55/17 ölçüsünü kullanıyorum ve farkettiğim kadarıyla aracın yetenekleri bu ölçüyle azalıyor.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bece de olay lastiklerle ilgili. Aracımda 245/45/18 var bu sene Bodrum'da gece 2 kez viraja çok sert girdim arka şöyle bir sallandı ama hemen dengelendi ve yola devam ettim, başka bir araçla olsa kesin spin atmış ya da arkayı bir yerlere vurmuştum. Bu lastik boyutunda araç resmen asfalta yapışıyor dediğiniz gibi bir durum yaşanması çok çok zor.

Yorum

İşleniyor...
                        X