Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 2009 sorun

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 2009 sorun

Merhaba hanımlar ve beyler.

Bende 2009 model sedan İnsignia var, dizel araç, otomatik.

Son 2 gündür garip bir sorun oluştu araçta. Aracın kapılarını açtığımda normalde geceyse otomatik ışıkları açıyordu ama iki gündür (iki kez oldu) gündüz aracın kapısını açtığımda ışıkları otomatik olarak açıyor ve bundan sonra araçta hiç birşey çalışmıyor. Ne camları açabiliyorum, ne aynaları açabiliyorum, araç marş ta basmıyor aküsü bitmiş araç gibi anahtarı çevirdiğimde "tık" diye ses geliyor ve hiç birşey olmuyor. Aynı zamanda ekranda ESP ve Servis ikaz ışığı yanıyor. Bir kaç dakika sonra araç düzeliyor. Anahtarı çevirdiğimde araç benden sırayla tüm camları açıp-kapamı istiyor.

Böyle bir durumla karşılaşanınız oldu mu? Neden böyle bir sorun olabilir?

Önceden teşekkür ederim.

Öncelikle hoşgeldiniz

Aracın aküsünü değiştirin sorun çözülür

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
      Öncelikle hoşgeldiniz

Aracın aküsünü değiştirin sorun çözülür
      Teşekkür ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: RasulM View Post

Teşekkür ederim.
        Yaklaşık aynı sorunu bende yaşamıştım. FacomX Fathih hocamın dediği yöntemle sorun geçti.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

y
          Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Yaklaşık aynı sorunu bende yaşamıştım. FacomX Fathih hocamın dediği yöntemle sorun geçti.
          Yarın götürücem servise değişsinler aküyü. Bunlarda bilgisayar sistemi bozuluyormuş diye okuduk direkt aküyü çıkarıp yenisini takınca. En iyisi servismiş. Aracı 1 hafta falan önce aldım, korkuttu beni bu sorun, ama aküyse, sorun olmaz. 500-600 lira masraf yapar bana herhalde. Bu arada Polonyada yaşıyorum. Baktım aküler ortalama 500 lira civarında burada.

Yorum

servis aküyü değiştirirken komple enerjiyi sökmeden dışarıdan harici olarak sistemi besleyerek öyle nakli gerçekleştirmesi gerekiyor. doğru akü değişimi bu aslında.
            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Ben aküyü servis dışında değiştirtmiştim mecburi olarak, sıradan söktü taktı ama bir sorun yaşamadım.
              Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: arel2434 View Post
                Ben aküyü servis dışında değiştirtmiştim mecburi olarak, sıradan söktü taktı ama bir sorun yaşamadım.
                Bu yazın ben de değiştirdim. Akü değişimi sırasında 5 dakikadan fazla araç enerjisiz kaldı.
                Enerji geldiğinde araç sadece sırayla otomatik kapı camları kalibrasyonu yaptırdı. başka bir sorun yaşanmadı.
                Zaten sorun yaşayan arkadaşlara ilk aspirin tedavisi olarak akü kutup başı sök tak tavsiyesi veriyoruz bu da aynı şey. cool

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

İşleniyor...
                X