Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mesela yarın yeni bir araç almaya gidiyoruz diyelim ve Okm yeni insignia alır mıyız? Evetse neden? Hayırsa neden?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Mesela yarın yeni bir araç almaya gidiyoruz diyelim ve Okm yeni insignia alır mıyız? Evetse neden? Hayırsa neden?

Eski insignia müdavimleri yeni kasadan daha çok 2015-2016 son makyajlı tercihleri dikkatimi çekiyor. Yeni kasa tercihinin sanki daha az olduğunu görüyorum. Sadece fiyat mı etken desem de sanki bir önceki kasa daha mı etkiledi bizi acaba. Opel den bir makyaj gelebilir mi? İnsignia aşkı bir başkadır her zaman.

En dolusundan 1.6 litre dizel 136 beygir bir Insignia GS almaya kalksak verilmesi gereken para 240-250bin TL civarında. Öncelikle herkesin bir otomobilden beklediği şeyler farklıdır. Ben şahsi fikrimi belirtmek istiyorum:
    1) Güç desen tatmin edici değil. 250bin TL verip 136 beygir araca binmem.
    2) Çekiş desen, büyük araçların önden çekişli olması zaten saçmalık. Lastiklerim iyi olmasına rağmen 1.4T 140 beygirlik araç ile ortalamanın biraz üstü seviyede gaza basarak kalkamıyordum çünkü patinaj kaçınılmaz. Arkadan itiş veya 4 çeker şart.
    3) Opel'in özellikle iç kısımda malzeme kalitesini geliştirmemesi çok büyük sıkıntı. Trim sesinin Insignia GS'de de mevcut olduğunu söyleyen bir çok kullanıcı var. Onların yalancısıyım. Daha 3-4 yaşlarına geldiklerinde ne gibi kronik sorunlar çıkaracakları meçhul.

Ailecek kullanım için araç alınacaksa hem büyüklük, hem yakıt tüketimi açısından düşünülebilir. Ama sıfır km olup da hem güçsüz hem ortalama malzeme kaliteli bir araca 250bin TL vermek bana çok mantıksız geliyor. İkinci el temizini aramak daha mantıklı.

Kafa bulandırmadan net bir cevap vermek gerekirse, eski kasalara göre daha az tercih edilmesinin en büyük sebebi fiyatı.
    1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Yorum

Alım gücünde sıkıntı yok : Evet.
      Alım gücü sınırlı : Hayır
      Model yükseltip düşük km li bir insignia ile yola devam

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

SIFIR arabadan bahsediliyorsak fiyatlar o kadar yükseldi ki kıydırık dediğiniz arabalar bile 120-150 bin TL arası artık. 250 bin TL'ye sıfır Insignia ben de almam ama illa ki sıfır alınacaksa Insignia en iyi seçeneklerden biridir. Ama o kadar para vereceksem gider 5.20i, veya E180 bakarım 2. el.

Trim sesine gelince çok takılıyorsanız çözümü var söküp destek maddeleriyle sesi sıfırlıyorlar, katılıyorum olmamalı ama en azından çözümü olan bir basit bir sorun. Motor gücü ise eleştirilecek kadar değil tersine gayet iyi, arabanın ıslak ağırlığının 1650-1700 kg civarında gibi yüksek olduğunu akıldan çıkarmamak gerek.

Ama bugün gidip de 2. el 2016-2017 makyajlı kasadan daha iyi seçenek yok bence. 100-150 bin TL arası D sınıf gayet kaliteli bir araba alıyorsunuz ki bu rakamlara bence rakipsiz.

Yorum

Sıfır değil , ama sıfıra yakın 2018 flexride bir exclusive (210-220) aralığında gözü kapalı alınır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CB View Post
            En dolusundan 1.6 litre dizel 136 beygir bir Insignia GS almaya kalksak verilmesi gereken para 240-250bin TL civarında. Öncelikle herkesin bir otomobilden beklediği şeyler farklıdır. Ben şahsi fikrimi belirtmek istiyorum:
            1) Güç desen tatmin edici değil. 250bin TL verip 136 beygir araca binmem.
            2) Çekiş desen, büyük araçların önden çekişli olması zaten saçmalık. Lastiklerim iyi olmasına rağmen 1.4T 140 beygirlik araç ile ortalamanın biraz üstü seviyede gaza basarak kalkamıyordum çünkü patinaj kaçınılmaz. Arkadan itiş veya 4 çeker şart.
            3) Opel'in özellikle iç kısımda malzeme kalitesini geliştirmemesi çok büyük sıkıntı. Trim sesinin Insignia GS'de de mevcut olduğunu söyleyen bir çok kullanıcı var. Onların yalancısıyım. Daha 3-4 yaşlarına geldiklerinde ne gibi kronik sorunlar çıkaracakları meçhul.

Ailecek kullanım için araç alınacaksa hem büyüklük, hem yakıt tüketimi açısından düşünülebilir. Ama sıfır km olup da hem güçsüz hem ortalama malzeme kaliteli bir araca 250bin TL vermek bana çok mantıksız geliyor. İkinci el temizini aramak daha mantıklı.

Kafa bulandırmadan net bir cevap vermek gerekirse, eski kasalara göre daha az tercih edilmesinin en büyük sebebi fiyatı.
            1.6 T 180 hp başlayarak 2.0 T 220 hp 4x4 , 2.0 T 195 cdti 4x4 olmak üzere altı farklı insignia sahibi olmuş
            birisi olarak bu değerlendirmenizi büyük bir haksızlık olarak gördüğümü üzülerek bildiririm

240-250 bin verilip alınmaz dediğiniz arabanın armasını değiştirip vitrine koysanız o teknik ve elektronik donanımla
            fiyatı 100 bin dolar olur.

Yorum

Şahsen O paralara BMW 5 serisi 3 yaşında çok rahat buşunabilir. Gider E segment bir araç alırdım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alp View Post
                Eski insignia müdavimleri yeni kasadan daha çok 2015-2016 son makyajlı tercihleri dikkatimi çekiyor. Yeni kasa tercihinin sanki daha az olduğunu görüyorum. Sadece fiyat mı etken desem de sanki bir önceki kasa daha mı etkiledi bizi acaba. Opel den bir makyaj gelebilir mi? İnsignia aşkı bir başkadır her zaman.
                Üç tane eski (A) kasa , iki tane makyajlı kasa , iki tane B kasa sahibi olmuş biriyim, hepsini ayrı ayrı sevdim, ama son iki yeni kasayı çok sevdim.
                B kasa pek çok yönden A kasadan farklı, anlatmaya kalksak hikaye uzar gider
                Makyajlı yeni kasa yolda diye haberler yapıldı, sonbaharda Frankfurt otomobil fuarında
                tanıtımı yapılacakmış, ama Türkiye'ye ne zaman gelir bilmiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
                  Şahsen O paralara BMW 5 serisi 3 yaşında çok rahat buşunabilir. Gider E segment bir araç alırdım.
                  Doğru alınır da cep telefonu elinizde konuşursunuz, ama açılır tavan kesin olur

Yorum

Suv alırım. Koleos yada xtrail. İkinci el de premium marka tervih ederdim. Şu an araç alacak olsam max 110000 veririm herhangi araba için. O paralar çok fazla bir araba için.

Yorum

Donanım ve içerik olarak en mantıklı seçim yine Insignia olur fakat şuda bir gerçek ikinci el piyasası bir vww ,mercedes,Bmw kadar hızlı ve hareketli değil ınsignidaki özellikleri olan saydığım markalardaki araçlar en az iki katı daha pahalı burada önemli olan şu verdiğin para karşılığında alınabilecek en iyi araçmı yoksa yaşı küçük ve donanımlı bir insigniaya verilecek paraya karşı marka bir araç alıp donanımı eksi ve yaşı ihtiyar bir araçmı alma sorusu ise tamamen tercih meselesidir.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post

1.6 T 180 hp başlayarak 2.0 T 220 hp 4x4 , 2.0 T 195 cdti 4x4 olmak üzere altı farklı insignia sahibi olmuş
                        birisi olarak bu değerlendirmenizi büyük bir haksızlık olarak gördüğümü üzülerek bildiririm

240-250 bin verilip alınmaz dediğiniz arabanın armasını değiştirip vitrine koysanız o teknik ve elektronik donanımla
                        fiyatı 100 bin dolar olur.
                        Dediğim gibi, şahsi fikrimdir. Siz benden daha çeşitli modelleri kullanmışsınız, sizde farklı izlenim bırakmış. Ben şu an 2.8 OPC sahibiyim ve aracımdan memnunum. Fakat şu dediğinize katılıyorum: "Arabanın armasını değiştirip vitrine koysanız o teknik ve elektronik donanımla fiyatı 100 bin dolar olur." Çünkü, opelin malzeme kalitesi ve yazılımları çok kötü. O yüzden araç 100 bin dolar değil de 250 bin TL
                        1.4T Edition Elegance - Yeni Stil Paketi - Sunroof

Yorum

1.6 cdti motor & exclusive donanımla getirilirse country tourer’a talibim. Ancak Opel Tr bu tip isteği olan müşterileri PSA ürünü Grandland’e yönlendiriyor.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                          2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Premium sınıf araçlarla yakın paraları istiyorsanız her anlamda kalitenizi de o segmente çıkarmanız gerekiyor. Aksi halde ikinci el bir premium her zaman sıfır araç yerine tercih edilebilir.
                            34HZD10

Yorum

İşleniyor...
                            X