Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kasko tavsiye/Fikir ... İhtiyari mali mesuliyet sınırı hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kasko tavsiye/Fikir ... İhtiyari mali mesuliyet sınırı hk.

Bu gün sigortacım aradı. Yıllık kaskoyu yine geçen senenin fiyatından 1050 TL den devam... ( şayet yaptırmak istersem )
    Trafik sigortası geçen sene 1065 ödemiştim bu sene 743 TL çıkmış...
    Geçen sene tartıştığımız ihtiyarı mali mesuliyet için 100 bin TL değil de full talep ettiğimde Fiyat 2050 tl ye çıktı.
    Geçen yıl hayabusa arkadaşımız sınırsız için 600 TL fazla ödediğini belirtmişti.
    Full değil de İMM 250 bin TL olsa ne kadar fazladan öderim diye baktırdım. Bu kez Zorunlu trafik sigortası üzerinden 250 bin TL İMM sınırı için bakıldığında 743 TL den 942 TL ye çıktığını belirtti. Bu şıkkı daha uygun buldum.
    Bu durumda Allah göstermesin çoklu bir kazaya karışmak yada pahallı bir araçla tartışmaya girme durumunda
    IMM üzerinden 250 bin + zorunludan 36 bin
    Kaskodan da 100 bin TL toplamda 386 bine kadar teminat altına alınmış oluyor.
    Yani bir yıl için 200 TL ye 250 bin TL daha teminat almış olacağım.
    Yarın Ofise gidip 2000 TL ye hem kasko hem zorunlu trafik sigortasını kağıda dökeceğiz.

Kasko yapacak arkadaşlara ortalama bir fikir olsun diye yazdım. ( Şahısların/araçların sigortacıda sicili farklı çıkabilir)
    Aracım kağıt üzerinde 2013 Serviste 2014 imzadaki araçtır
    Sizce makul bir anlaşma mı ?

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Benimkinde kasko İMM sınırsız hali için 100 lira fark çıkmıştı, düşünmeden yaptırdım. Sanırım 3 yıldır düzenli Aksigorta'dan yaptırmamla alakalı. Bankacı da şaşırmıştı

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
      Benimkinde kasko İMM sınırsız hali için 100 lira fark çıkmıştı, düşünmeden yaptırdım. Sanırım 3 yıldır düzenli Aksigorta'dan yaptırmamla alakalı. Bankacı da şaşırmıştı
      Kesinlikle çok iyi yapmışsınız. Düşünülecek bir durum değil abim
      Yaşın ve sürekliliğin etkisi mutlaka vardır.

Yorum

Acenteler belli sigorta şirketleriyle çalıştığından poliçe yaptırmadan önce online teklif veren sitelerden de teklif almanızı öneririm. Belki sınırsız İMM ile uygun bir kasko teklifi bulabilirsiniz.

Ayrıca kasko poliçesi yaptırırken hasarsızlık koruma olup olmadığını da sormakta fayda var.

Yorum

Geçen hafta sınırsız imm için 80 tl fark ödedim, toplam tutar 930 tl (%65 hasarsızlık). Kasko şirketi Aksigorta, aracı 2014'te aldığımdan beri aynı sigorta şirketinden yapılıyor.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
          2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mccoffeer View Post
            Geçen hafta sınırsız imm için 80 tl fark ödedim, toplam tutar 930 tl (%65 hasarsızlık). Kasko şirketi Aksigorta, aracı 2014'te aldığımdan beri aynı sigorta şirketinden yapılıyor.
            mccoffeer hocam sizinde HaniBanaDemiş abimin de IMM tutarınız çok düşük ve ideal.

Bu gün Ethica sigortadan 1053 TL Kasko yaptırdım %30 Hasarsızlık içeriyor. Daha ilk senem. (Diğer araçlar hep eşimin adınaydı)
            Geçen sene 1180 civarındaydı. İndirim ile yine 1053 e geldiğini belirttiler.
            Zorunlu trafik 743 TL + 250 bin TL IMM farkı eklediğimizde 885 TL oldu.
            Toplamda 1885 TL ye her ikisini hal ettim.
            Bu arada zorunlu trafik sigortası hasar karşılama tutarı 36 bin TL den 39 TL ye çıkmış.
            Bu şartlar altında tam kusurlu olursak ki Allah göstermesin 390 bin TL ye kadar teminat altına alınıyor.

Yorum

Özellikle premium araç fiyatları malum, bu dönemde limitleri yükseltmek oldukça mantıklı.
              34HZD10

Yorum

Bugün D segment en ucuz araç 250-300bin tl. E segmentler 400-900bin+ iken . 250 binlik İMM bile düşündürücü.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
                  Bugün D segment en ucuz araç 250-300bin tl. E segmentler 400-900bin+ iken . 250 binlik İMM bile düşündürücü.
                  Haklısınız hocam. Zaten şu imm belasını sizin yazınızdan sonra öğrendim ki öncesinde bilgim yoktu kafam rahattı. '' Cehalet mutluluktur ''
                  Kasko yaparken sigortacı zaten hiç bahsetmiyor. Biz söyleyince istemeye istemeye bakıyorlar.
                  Benim sınırsız imm fiyatı kaskonun iki katı çıkınca şimdilik böyle bir yola başvurduk.

Yorum

Kaskoda (eğer araç aldığınız marka ve sigorta arasında özel bir antlaşma yoksa) kesinlikle içerik ve fiyat yönüyle Groupama yı öneririm.

Yorum

Nisan ayında ilk kez kasko yaptırdım.. Anadolu Sigorta.. Yanlış hatırlamıyorsam pakette 50 bin lira imm vardı, 250 bin liraya çıkardığımda 100 bin olursa 70 lira, 250 olursa 110 lira artacak dedimşti sigortacım.. Ben 250 bin lirayı seçmiştim.. Toplam 2240 lira ödemiştim..

Yorum

İşleniyor...
                      X