Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lpg tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Lpg tüketimi

Hayırlı günler cümleten 1.6 t lpg li insignia pazarlığımız var bu araç lpg de ne tüketir ortalama kaç kr veya litre yakar 1.6 t alırken özellikle nelere dikkat etmemiz gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim keyifli sürüşler.

Merhaba Umut bey,
    Forum kuralları gereği öncelikle kendinizi tanışma bölümde tanıtmanız gerekmektedir. Sorunuza gelecek olursak, araç benzinde kaç litre yakıyorsa LPG %20 fazla yakar, buna göre hesap yapabilirsiniz.Örneğin İstanbul trafiğinde ortalama 12 litre benzin yakan araç LPG'de 14,5-15 Litre tüketir.
    2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet_5260 View Post
      Merhaba Umut bey,
      Forum kuralları gereği öncelikle kendinizi tanışma bölümde tanıtmanız gerekmektedir. Sorunuza gelecek olursak, araç benzinde kaç litre yakıyorsa LPG %20 fazla yakar, buna göre hesap yapabilirsiniz.Örneğin İstanbul trafiğinde ortalama 12 litre benzin yakan araç LPG'de 14,5-15 Litre tüketir.
      Teşekkür ederim, forumda yeni olduğum için bilgi sahibi değildim kendimi tanırtırım birazdan. Aracı alırken özellikle nelere dikkat etmemiz gerekiyor bu konudada bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum

Biraz vakit ayırıp önceki konulara kısaca göz gezdirirseniz beklediğinizden çok daha fazla doyurucu cevapla karşılaşacaksınız.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

170bg var bende. 50-58krş aralığında takılıyor.. yakmasın diye pedala basmaya korkanlardan değilim. Kış koşullarında 12-13lt, yaz koşullarında 9.5-11lt gösteriyor. Güncel fiyatlarla 100tl benzin 100tl lpg(dolu depo) 350-370km gidiyorum...

Genel tüketim oranına bakarsak çoğu kullanıcı 1 depo benzinle 4 depo Lpg yakıyor.(ben 2,5lpg yakıyorum o ayrı.)
          benim bi baktırmam lazım galiba..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ciaans View Post
            170bg var bende. 50-58krş aralığında takılıyor.. yakmasın diye pedala basmaya korkanlardan değilim. Kış koşullarında 12-13lt, yaz koşullarında 9.5-11lt gösteriyor. Güncel fiyatlarla 100tl benzin 100tl lpg(dolu depo) 350-370km gidiyorum...

Genel tüketim oranına bakarsak çoğu kullanıcı 1 depo benzinle 4 depo Lpg yakıyor.(ben 2,5lpg yakıyorum o ayrı.)
            benim bi baktırmam lazım galiba..
            Geçen yıl uzun yolda 1400 Km dolayında 1 depo benzine 5 depo otogaz aldığıma nerdeyse eminim.
            Hani benden habersiz biri benzin aldı mı diye düşünüyorum ama kim bu devirde habersiz benzin alır

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BirFani View Post

Geçen yıl uzun yolda 1400 Km dolayında 1 depo benzine 5 depo otogaz aldığıma nerdeyse eminim.
              Hani benden habersiz biri benzin aldı mı diye düşünüyorum ama kim bu devirde habersiz benzin alır
              Uzun yolda doğrudur yazdığınız. Bende dün döndüm “İstanbul-Didim-İstanbul” Toplam 1337km yol yapmışım.. gidiş 7.2lt, gidiş-dönüş 8.3lt gösteriyor. Giderken sınırlara uydum nizami gittim fakat dönüşte 170-180 kaptırdım geldim.

Gidiş yakıtı; çeyrek depo benzin, yaklaşık 1,5 depo Lpg yaktı.. dönüşte bir tık fazla benzin, 1,5-2 depo arası Lpg yaktı.. Uzun yol değerlerimiz bence çok iyi..

TL bazında konuşursak 100 benzin 150lpg gittim, tahminen 120benzin 180lpg gibi bir tüketimim oldu..

ADMİN’E NOT: iPhone’dan foto yüklenmiyor, hata veriyor.. dosya boyutu limit üstü galiba. Bi bakılırsa güzel olur.. (;

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ciaans View Post

TL bazında konuşursak 100 benzin 150lpg gittim, tahminen 120benzin 180lpg gibi bir tüketimim oldu..
                Gidiş 100benzin 150lpg, dönüş 120benzin 180lpg tüketimi...
                eksik yazmışım, kusura bakmayın..

Yorum

İstanbul içinde 50-55 kuruş arası tüketimin olur. Uzun yolda ise 35-40 kuruş arası. Benzine kıyasla yaklaşık yüzde 30 luk bir tasarruf sağlarsın.

Yorum

Agri erzurum arasi kullandım 45 50 kurus bandinda yakti .. yolun 3/1 ini 200 km hizla geldim.. sakin 110 120 km gelsem herhalde 40 35 kurus bandinsa yakardi

Yorum

İşleniyor...
                    X