Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel İnsignia vs Toyota Corolla

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel İnsignia vs Toyota Corolla

Arkadaşlar 1 ay'a kadar İnsignia 1.6T almayı düşünüyoruz forumda gördüklerim kadarıyla aracın yakıt tüketimiyle ilgili kafam karıştı kimi
    çok yakıyor diyor kimi az. Şu andaki mevcut aracımız corolla 2004 model onun fabrika veriside şehir içi 9lt olarak belirlenmiş.Corolladan sora insigniada yakıt konusunda çok fark olur mu yardımcı olursanız sevinirim.
    1.6 T Cosmo Siyah

Ynt: Opel İnsignia vs Toyota Corolla

Ne kadar kullandığınıza ve nasıl kullandığınıza bağlı bence?
    Renault!!!

Yorum

ortalama ayda 2000-3000 km arası yol yaparız
      1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

Hiç düşünmeyin hemen alın derim. Ayda 2000-3000 km. çok yol değil.
        Deneme sürüşüne çıktınız mı?
        Renault!!!

Yorum

Erpaşta yaptım 1 km bile gitmeden geri dönderdiler açıkcası arabayla ilgili bi şey anlamadım. Gedizlere bugün yada yarın gidip yapmayı düşünüyorum.İnşallah cosmo model düşünüyoruz
          1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

Cosmo güzel gerçekten. Ben çok mennunum. Herşeyden önce farlar yeterli bir özellik bence cosmo almak için. Tabi bütçeye de bağlı. Ben almadan önce rica ettim. Arkadaşta bir bayinin müdürüydü. saolsun verdi yanımıza bir eleman, otobana çıktım. çok keyifliydi otobanda kullanması. 1 km. kullanarak fikir sahibi olmanız zor tabi.
            Renault!!!

Yorum

1 km test için arabaya inmeye binmeye değmez. Ztn farlarından dolayı cosmo çok güzel duruyor gerçektende
              1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emin84
                1 km test için arabaya inmeye binmeye değmez. Ztn farlarından dolayı cosmo çok güzel duruyor gerçektende
                güzel duruyor ama kullanırken siz de göreceksiniz o kadar güzel aydınlatıyor ki uzunları yakma gereği bile hissetmiyorsunuz.
                hayırlı olsun alırsanız. ek donanım düşünüyor musunuz?
                Renault!!!

Yorum

İkna edebilrsem sunroof düşünüyorum ama sunroofsuz bile limitlerin çok üstüne çıktık ev ahalisinin kabul edeceğini sanmıyorum
                  Gece karanlıkta arabanın içi nası gözüküyor umarım kör karanlık değildir
                  1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

Arabanın içi gözükmez ki hiç bir araçta gece.Ne sorduğunuzu anlamadım açıkcası.
                    Renault!!!

Yorum

Yani güzel bi ışıklandırılma yapılmış mı hafiften böyle kızıl ışıklar var mı
                      1.6 T Cosmo Siyah

Yorum

Kızıl ışıklar var. Seyir halindeyken gece ön göstergeler beyaz, ibreler kırmızı. ön konsol turuncu gibi.
                        kızıl ışıklar ise arka ışıkların üstünden arka havalandırmayı, ön ışıklandırmanın üzerinden vitesi, ayrıca her iki tarafta da kapılarda ki yan cepleri aydınlatıyor. mükemmel diyebilirim ışıklandırmasına.
                        sunroof var bende ve çok mennunum ama ek donanım isterseniz teslim tarihi uzayabilir.
                        Renault!!!

Yorum

Yakıt konusunda fabrika verileri aldatıcıolabilir. Corolladan sonra canınızı sıkabilir bence. Bunda en büyük faktör kullanım şekli. Zira bu arabayı sakin kullanmak biraz zor gerçekten. İster istemez gaza dokunuyosunuz. Tabiki o ivmelenmeyi hissetmek te çok ayrı bir zevk. Zaten siz rahat dursanız birileri gelip sizi tahrik ediyor. E tabi bunun da bi bedeli oluyor ister istemez. Ancak aynı güçteki atmosferik basınçlı bir motora göre bence yine de oldukça ekonomik. Hatta ş.arası yolculukta usturuplu bir kullanımda gayet iyi diyebilrim. Bi arkadaşımın golf GT si var 1.4 170 beygir olanlardan. Ş. içinde ne yaptıysam 16 litrenin altına düşüremedim diyor. Ben genelde sakin kullanıyorum ve ş.içi verisi ortalama 11 civarında. Arabanın albenisi, kullanım zevki falan da cabası. Bence golfle kıyaslanmaz bile. Bunu, o arakadaş da onayladı.
                          Özellikle cosmo donanım hakikaten çok keyifli. AFL gerçekten uzun yolda çok rahatlatıcı bi sistem. İç aydınlatma arkadaşların da dediği gibi çok hoş. Hem spor hem de klasik olabilecek bi araç. Bu sayede de aileler tarafından da (benim gibi) rahatlıkla tercih edilebilecek bi araç.
                          Çok konuştum sanırım. Umarım gönlünüze göre bi araç alırsınız. Şimdiden hayırlı olsun...
                          Saygı ve sevgiyle...
                          Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Bende daha önce 2005 toyota corolla hb kullanıcısıydım. İnsignia yı sevdim aldım aracım 9000 km de.
                            Yakıt sakin kullanımda iyi ort km de 100 km de şehir içi 12 lt şehir dışı 8-9 lt. Toyotaya göre fazla yakıyor ama altında 180 beygirlik güç olunca fazla yakmasına aldırmıyorum. Senede 9-10 bin km giden birisi olarak beni yakıt olayı zorlamıyor. Sana da uygun düşerse al derim. Uzun yolda çok keyifli bir araç.
                            OPEL İNSİGNİA 1.6 TURBO EDİTİON TEKNİK GRİ   PREMIUM PACE

34 GK 1225

Yorum

cosmo ile premium arasında fazla fiyat farkı yoksa premium al.
                              Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

İşleniyor...
                              X