Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elektronik park freni ayar yazısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Elektronik park freni ayar yazısı

Merhaba gruba yeni katıldım. Araç 2015 dizel Insignia Cosmo balata değişimi sonrası ekranda bilgi: park freni ayarı yazısı çıkıp 3 saniye sonra kayboluyor. El freni tutmasında bir problem yok. Servise götürdüm bilgisayara bağladılar işlem yaptılar yazı yine görünüyor. Balataların yeni olduğu belli bir süre sonra kaybolacağı söylendi ama devam ediyor. Arıza olarak görünmüyor. Yardım lütfen teşekkürler

bizim balatalar degisirken belli check islemler var onlar yapilmadiginda sıkıntı oluyor.ozellikle arkalar problem.

Yorum

bu bir arıza mı bilmiyorum, aldığım günden beri el frenini çekince park freni ayarı yazısı çıkıyor. ama servis uyarısı değil bu.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bunun bir arıza oldugunu sanmıyorum. Benim aracta da bu mesaj ekrana geliyor. Bluetooth telefon bağlanınca da benzer bir yazı geliyor. El frenini de bırakınca geliyor. Bu yazılar bence bilgi amaçlı.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Merak etmeyin bu bir arıza değil sensör konum hatası her insignia da mevcut.Sıfır bile alsanız görürsünüz bu yazıyı,El freni mekaniğinde bir aksaklık oluşturmaz;el freni olması gerektiği gibi çalışır.Servise gitmenize gerek yok.Kontrollerde uyarı vermez uğraşmazlar onun sensörleriyle.

Yorum

El freninin çalışması şu şekilde eğer siz tek sefer çekip bırakırsanız düz yol için Normal uygular.Fakat yokuş için çekip bıraktığınızda bir daha çekip ve çekik konumda iken 2 - 5 sn çekili tutarsanz ekstra güç uygular yokuşlarda vss,bu uyarı bazen bu şekilde almazsınız ama ciddi birşey değildir.Bilgiler kullanıcı klavuzunda el freni bölümünde mevcut.

Yorum

belki el freni aracın mevcut pozisyonun durumuna göre ayarlandığı için işlemin yapıldığını gösteren bir mesajdır. çünkü dilimize çok kötü bir çeviri yapılmış.
              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                belki el freni aracın mevcut pozisyonun durumuna göre ayarlandığı için işlemin yapıldığını gösteren bir mesajdır. çünkü dilimize çok kötü bir çeviri yapılmış.
                İngilizceye geçip deneyin hocam, o zaman anlaşılır çevrim hatası mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omrylc View Post
                  bizim balatalar degisirken belli check islemler var onlar yapilmadiginda sıkıntı oluyor.ozellikle arkalar problem.
                  Ben arabayı yakıyordum. Arka balataları değiştirdim. Bir kaç gün sonra biraz asıldım. 200-0 yapmam gerekti. Fren şişti zaten durma mesafesi uzadı. Neyse durdum bi baktım iki janttan da ateş almış gibi duman çıkıyor. Düşük hızda yürüyerek soğuttum. Bir daha da başıma gelmedi.

Bu kalibrasyon işlemi nasıl yapılıyor bilginiz var mı?
                  1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                  2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                  3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                  4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                  5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                  6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Teşekkürler arkadaşlar .birkaç Insignia kullanıcısı arkadaşla görüştüm hepsinde aynı yazı görünüyor ben aracı alalı fazla olmadı önce dikkatimi çekmemiş herhalde herkese teşekkürler rahatladım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umitmirik View Post
                      Teşekkürler arkadaşlar .birkaç Insignia kullanıcısı arkadaşla görüştüm hepsinde aynı yazı görünüyor ben aracı alalı fazla olmadı önce dikkatimi çekmemiş herhalde herkese teşekkürler rahatladım
                      Aynen, benim bildiğim hepsinde aynı yazı yazıyor.çeviri hatası bence.ayarlandı demek istiyor galiba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

İngilizceye geçip deneyin hocam, o zaman anlaşılır çevrim hatası mı?
                        evet ingilizceye aldım, parking brake set yazıyor, burada demek istediği el freni aktifleştirildi,devreye sokuldu demek bence.

Yorum

Hocam balata takılırken bazı mekanik islemler var kastım oydu.ama sorun cozulmus cok sukur

Yorum

Merhabalar bu sorunla bende karşılaştım ve sorunun sadece bende olmadığını buuradan anladım herkese teşekkürler. Ben bu sorunu çözdüm. Artık el freni çekildiğinde ekrana herhangi bir bilgi gelmiyor. Çözüm için adres bırakıyorum isteyen kendisinden detaylı bilgi alıp işlem yaptırabilirsiniz. Facebook ve youtbe kanalından kendisine RobinHood adı ile ulaşabilirsiniz. Saygılarımla...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karaefe View Post
                              Merhabalar bu sorunla bende karşılaştım ve sorunun sadece bende olmadığını buuradan anladım herkese teşekkürler. Ben bu sorunu çözdüm. Artık el freni çekildiğinde ekrana herhangi bir bilgi gelmiyor. Çözüm için adres bırakıyorum isteyen kendisinden detaylı bilgi alıp işlem yaptırabilirsiniz. Facebook ve youtbe kanalından kendisine RobinHood adı ile ulaşabilirsiniz. Saygılarımla...
                              Böyle yazacağınıza direkt link bırakmanız daha güzel olurdu.
                              @Murat
                              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                              X