Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eski kasadan Grand Sport'a geçen var mı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Eski kasadan Grand Sport'a geçen var mı?

Merhabalar, bende 2016 Insignia Cosmo 1.6 CDTi otomatik mevcut, ekstradan Çevre Görüş Paketi-2 (adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleme vs.)
    bulunmakta.

İlanları incelediğimde GS Excellence'ların benim aracın üzerine yaklaşık 20 bin lira daha koyarak alınabildiğini görmekteyim.

GS tasarım olarak gerçekten hoşuma gidiyor, 100 kg daha hafif olması ve bunun getirdiği atiklik, daha geniş arka yaşam alanı ve daha kullanışlı bagajı, iyileştirildiği söylenen şanzımanı, start-stop olması ve daha az yakıt tüketimi beni cezbeden şeyler.

Öte yandan standart Excellence'da benim aracımda bulunan adaptif hız sabitleyici, elektrikli ve hafızalı koltuk, hayalet ekran(onu geçtim renkli bile değil GS'de), üst düzey multimedya ekranı, elektrikli katlanır aynalar (hayatımda bundan daha saçma çok az şey gördüm) ve birkaç daha donanım mevcut değil.

Şimdi benim merak ettiğim -özellikle iki nesil arasında geçiş yapanlardan- 20 bin lira daha verilip Insignia A'dan daha az donanımlı Insignia GS'ye geçiş yapılır mı? Siz geçiş yaptığınızda olumlu-olumsuz ne gibi farklılıklar gördünüz?

Aklıma gelmişken söyleyeyim, şu km77'nin yaptığı geyik testinde süpersporlar seviyesindeki hızlarda testi tamamlaması da beni biraz teşvik etti.

Teşekkür ederim.

Biraz daha koyarak mevcut aracınızddaki donanımlarıda kapsayan bir araç alırsanız asla pişman olmazsınız.
    Ben 2 gün önce exclusive aldım. Gerçekten araba gibi araba olmuş. Bunu asla marka fanatiklipi olarak söylemiyorum zaten fanatiğde değilimdir.
    F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55 View Post
      Biraz daha koyarak mevcut aracınızddaki donanımlarıda kapsayan bir araç alırsanız asla pişman olmazsınız.
      Ben 2 gün önce exclusive aldım. Gerçekten araba gibi araba olmuş. Bunu asla marka fanatiklipi olarak söylemiyorum zaten fanatiğde değilimdir.
      Benim aracımla aynı donanımdakiler 170 bin civarı ki 45-50 bin lira vermek mantıklı gelmiyor bana, benim aracım henüz 29 binde çünkü. Ancak 20 bin lira verip donanımdan feragat ederek daha fazla rafinelik ve premium his alınabilir diye düşünüyorum eğer gerçekten de denildiği gibiyse.

Yorum

Ben de donanımı bol makyajlı kasa sahibi biri olarak ilerde aynı donanımların olmadığı bir insignia ya daha fazla para vermektense mevcut donanımlı aracımı kullanmaktan yanayım. Siz şu anki aracınızla daha rafine ve premium hissi almıyor musunuz? İlk başlarda size iyi gelecek ancak bazı olmazsa olmaz donanımları zamanla aramaya başlarsınız diye düşünüyorum.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Donanımsız yeni arabadansa donanımlı eski kasa bence daha mantıklı km düşük çünkü
          F30 Sport+

Yorum

Donanımı çok olan arabadan donanım az olan araca geçince" keşke" demekten başka diyecek bir şey yok, alışkanlıkları değiştirmek bazen sıkıntı olabiliyor.
            1.6 SIDI

Yorum

Ben aslında donanım hariç tutarsak iki neslin sürüşleri arasında ne gibi farklılıklar var onu merak etmiştim ama konu biraz donanım kıyaslamasına kaymış.

Yorum

Tamam işte. Bu da gösteriyor ki donanım farkı daha ön plana geçiyor.
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Mutlaka yeni tasarım araçta artılar ve eksiler vardır. Sürüş dinamikleri, konfor vs önemi nedir, sizin için olmazsa olmazlarınız belirleyicidir. Refarans olurmu bilemem; yeni ve eski olanını yeteri kadar test etme fırsatım oldu kullandığım aracın dinamlik ve konforuna 4 senedir çok alıştım ve yeni kasayı kullanır iken hep kıyas yaptım doğal olarak, gerek en donanım lı gerek ise baz modelini, bence değişim için fark veripte yeni kasaya geçiş yapmak mantıklı gelmedi ki aracınız düşük bir km de iken. Son olarak donanımın çok olaması karar vermekte en büyük faktör bence aracın içinde geçirilen vakit en çok konfor ile ön plana çıkıyor.
                  1.6 SIDI

Yorum

Yeni kasa Insignia makyajlı kasadan fersah fersah iyi midir bilmiyorum; bu konuda yorum yok.

Ama bana kalırsa; aracın altyapısı donanımdan daha önemli. Araç ne kadar donanımlı olursa olsun; altyapı kötü olduktan sonra hiç bir önemi yok. Bu yüzden ben arkadaşın düşüncesini mantıklı buluyorum ama GS ile makyajlı arasında ne kadar fark var onu bilemediğim için bir tavsiye veremiyorum.

Donanım derken; bana kalırsa olmazsa olmaz güvenlik donanımlarıdır; gerisi keyfe keder şeyler. Biri Cosmo, diğeri Ed. Elegance 2 aracım var ve sürekli dönüşümlü kullanıyorum; Ed. Elegance'da eksikliğini hissettiğim bir donanım yok açıkcası. (Elbette eksikler var ama benim keyfimi kaçıracak bir eksik yok) Eğer GS makyajlı kasaya göre yolda bariz daha iyi hissettiriyor ise bence donanım 2. planda düşünülebilir.

Yorum

yeni kasa makyajlandığında mantıklı bir seçenek olur. hem bizim araçlar eskiyecek, hemde yeni kasanın eksi yönleri giderilecek. aradaki fiyat farkına da o zaman bakıp değişime karar verilir.
                      OPC Line Sport

Yorum

Ben makyajlı kasayı hiç sevmemiştim tabiki 1.6 cdti olanı. Aşırı bir motor gürültüsü vardı ve normal dizel gürültüsü falan değildi ecotec motorun o boğuk sesi beni çok rahatsız etmişti. Yaklaşık 30 km kadar kullandım. Şuan bende 1.6 T 180 lik var 2009 model var. Sonrasında 30 km falanda yeni kasanın dizel otomatiğini sürdüm test aracı full dolulukta bir araç. Tamam dedim bu araç olmuş. Makjlı kasanın hiçbir kötü izi yok araçta. Yol sesi çok azalmış süspansiyon müthiş olmuş, kabin aşırı derecede genişlemiş ve ferah olmuş, en önemlisi de dizel gürültüsü yok bu araçta, resmen benzinli gibi bir makine olmuş cidden insignia yeni kasada çağ atlamış. Ama boşu alınırmı birşey diyemem. Göstergeler cidden kötü duruyor ve kotluklarda bir okadar kötü.
                        İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: murat121 View Post
                          Ben makyajlı kasayı hiç sevmemiştim tabiki 1.6 cdti olanı. Aşırı bir motor gürültüsü vardı ve normal dizel gürültüsü falan değildi ecotec motorun o boğuk sesi beni çok rahatsız etmişti. Yaklaşık 30 km kadar kullandım. Şuan bende 1.6 T 180 lik var 2009 model var. Sonrasında 30 km falanda yeni kasanın dizel otomatiğini sürdüm test aracı full dolulukta bir araç. Tamam dedim bu araç olmuş. Makjlı kasanın hiçbir kötü izi yok araçta. Yol sesi çok azalmış süspansiyon müthiş olmuş, kabin aşırı derecede genişlemiş ve ferah olmuş, en önemlisi de dizel gürültüsü yok bu araçta, resmen benzinli gibi bir makine olmuş cidden insignia yeni kasada çağ atlamış. Ama boşu alınırmı birşey diyemem. Göstergeler cidden kötü duruyor ve kotluklarda bir okadar kötü.
                          Arkadaşın dediği gibi yeni kasanın en büyük artısı motor sesinin kesilmiş olması ve güncellenen kasayla beraber gelen daha geniş arka yaşam alanı, kullanışlı bagaj, hafiflik olacaktır.
                          Zaten yeterince oyuncaklı araçlar, bir iki donanım eksiğinin can sıkacağını sanmam.

Yorum

mevcut aracımız (hele bir de dolu bir araçsa), eğer fazladan keyfe keder harcayacak paramızda yoksa hesabımızda, en iyi araç elimizdeki araçtır şu zamanda.
                            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bir seneden fazla 2015 Model dizel makyajlı kasa kullandım ve yaklaşık 30bin Km yol yaptım. Uzun yol konforu mükemmel bir araç, grand sporta göre artısı çok, elektrikli aynalar, spreyli ön cam fıskiyeleri, ön kadranda renkli hayalet ekran, arka makam perdeleri vs. Ama bir aydır yine dizel grand sport excellence kullanıyorum, hem uzun yolda, hem de şehir içinde konforu çok daha iyi. Motor sesi de yol sesi de daha az geliyor. En güzel kısmı ise far sistemi, hele benim gibi gece görmekte zorlananlar için. Aracın içine girip direksiyona oturunca verdiği o uçak kokpiti hissi için bile değiştirilir.
                              Benim tavsiyem 70binli kmlere geldiğinde değiştir, vereceğin farkı hakettiğini göreceksin.

Yorum

İşleniyor...
                              X