Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motosiklet

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motosiklet

Arkadaşlar otomobil dışında benim için vazgeçilmezdir motosiklet. Gerçi şuan hanım baskısı ile ara vermiş olmama rağmen gizli gizli piyasayı takip eder buluyorum kendimi.
    Motosiklet alacak yada bir şekilde kıyısında köşesinden heves eden arkadaşların varsa soruları buradan cevaplayabilirim

Ahanda bu işleri bilen birini buldum. Ben de bir kaç ay önce (biraderimle birlikte) ehliyetimizi ve ekipmanlarımı aldım, geriye motor kaldı. Aslında cruiser tarzı bir şey düşünüyoruz ama henüz karar veremedik. Gv 650 çok fena göz kırpıyor. Var mıdır tavsiyeniz.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Dip not: Hayabusa deyince aklıma hep rahmetli Emre abim gelir, içim bir burkulur.

Yorum

Başınız sağolsun öncelikle.

Motosiklet tecrubeniz var mı? Eğitim aldınız mı?

GV650 şekil olarak biraz HD Nightrod yavrusu gibidir. Yakın bir arkadımda vardı. Hiç sikayet ettiğini duymadım, uzerindeki motor suzuki DL650 ile aynı olması lazım.Torku vs gücü oldukça tatminkardır.

Ama şehiriçi kullanıcaksanız kıvrak bir motosiklet değildir.uzun yolda keyiflidir.Şehirdışı geziler için börtü böcekle muhatap olmamak için bir tour camı mutlaka edinin. Ama ilk motosikletiiniz ise kesinlikle tavsiyem eğitim almanız.İhmal etmeyin. Ben ilk başladığımda İstanbul içinde bu kadar araç yoktu, yaptığımız hataları telafi edebiliyorduk.Şuan istanbultrafiği için inanın 250+300k km tecrubeme rağmen korkarak motosiklet kullanıyorum.Ikarus sendromu yeni başlayan motosiklet sevdalıların başına ençok gelen durumdur. Uykusuz, sinirli, çok düşünceli,alkollü asla motosiklete binmeyin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
          Başınız sağolsun öncelikle.

Motosiklet tecrubeniz var mı? Eğitim aldınız mı?

GV650 şekil olarak biraz HD Nightrod yavrusu gibidir. Yakın bir arkadımda vardı. Hiç sikayet ettiğini duymadım, uzerindeki motor suzuki DL650 ile aynı olması lazım.Torku vs gücü oldukça tatminkardır.

Ama şehiriçi kullanıcaksanız kıvrak bir motosiklet değildir.uzun yolda keyiflidir.Şehirdışı geziler için börtü böcekle muhatap olmamak için bir tour camı mutlaka edinin. Ama ilk motosikletiiniz ise kesinlikle tavsiyem eğitim almanız.İhmal etmeyin. Ben ilk başladığımda İstanbul içinde bu kadar araç yoktu, yaptığımız hataları telafi edebiliyorduk.Şuan istanbultrafiği için inanın 250+300k km tecrubeme rağmen korkarak motosiklet kullanıyorum.Ikarus sendromu yeni başlayan motosiklet sevdalıların başına ençok gelen durumdur. Uykusuz, sinirli, çok düşünceli,alkollü asla motosiklete binmeyin.
          Motto akademide eğitim aldım ki almaya da devam edeceğim. Eğitim aldığımız motorlar harley street 750 modeli idi. Çok fazla şehiriçi gezme düşüncem yok, daha çok haftasonu sayfiye yerlerinde ufak tefek geziler düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post

Motto akademide eğitim aldım ki almaya da devam edeceğim. Eğitim aldığımız motorlar harley street 750 modeli idi. Çok fazla şehiriçi gezme düşüncem yok, daha çok haftasonu sayfiye yerlerinde ufak tefek geziler düşünüyorum.
            Her zaman ufak tefek haftasonu diye başlar, sonra güney turu,karadeniz turu derken rotalar birden yunan olur . Bu durumda cruieser bu tür rotalarda keyfisiz gelmeye başlar. Fikriniz baltalamak istemem ama bence tercihiniz bir enduro yada sport touring olmalı gibi. Hemde uzun soluklu gezilerde topcase ve side case kullanma tercihiniz olacak. Cruiser estetik olarak heybe diye tabir edilen çantalar var ama kullanışsız.Bir topcase in verdiği rahatlığı malesef vermez

Yorum

Ehliyetin hayırlı olsun Ratip. Zehir bana da bulaştı geçen sene. İstanbul trafiğinde belki beceremem düşüncesiyle önce bir 50cc aldım denemek için. Hakkatten 2 teker trafikte adam yerine konmuyormuş. Şimdi kafamda bir maxiscooter almak var hazır ötv indirimi de varken. İşte bir yandan da bu dünyaya girince çıkışı yok

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                Ehliyetin hayırlı olsun Ratip. Zehir bana da bulaştı geçen sene. İstanbul trafiğinde belki beceremem düşüncesiyle önce bir 50cc aldım denemek için. Hakkatten 2 teker trafikte adam yerine konmuyormuş. Şimdi kafamda bir maxiscooter almak var hazır ötv indirimi de varken. İşte bir yandan da bu dünyaya girince çıkışı yok
                Hakikaten keyifliymiş motor kullanmak ama İstanbul trafiği sıkıntılı. Zaten şehiriçi kullanma niyetim pek yok.

Yorum

Valla İstanbulda motor işi sakat...Cesaret ister...Oda bende yok...Afedersiniz ama bu kadar DAVAR,ın olduğu bir şehirde korkuyor insan.....

Yorum

Temmuz ayında Vietnamdaydım...İnanılmaz bir motorsiklet trafiği var.Öyle böyle değil ama görmeniz gerek..Çekirge sürüsü gibi ama bir tane kazaya denk gelmedim...Saygı anlayış sabır olduktan sonra sayının önemi kalmıyor...İnsan olmak yetiyor....

Yorum

İşim gereği uzak doğuya bende çok gidiyorum, Singapur hariç Tayland/Endonezya/Laos/Malezya buralarda toplu taşıma kullanımı yok denecek kadar az. Dağ bayır heryer comuter yada scoter dolu. Oranın doğasından mıdır nedir bilmiyorum adamlar sinirli değil, trafik ne kadar sıkısık olursa olsun motosiklete yol veriyorlar.Kimse kornaya basmıyor,trafikde çakallık yapmıyor. Beni ençok sinirllendiren trafikte emniyet şeridini kullananlar,Meşe odunuyla girişesim geliyor.

Yorum

Emniyet şeridi şikayetinize katılıyorum. Lakin motorsiklet kullanmaya çalışan ve ulaşım çözümü olarak kullanan biri olarak sıkışık trafikte araç aralarından geçerek kullanıyorum. Eğer bu şekilde kuşlanmazsam aracımı kullanmamla herhangi süre kazancım olmayacak. O zaman da motorun bi mantığı olmayacak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
                          Arkadaşlar otomobil dışında benim için vazgeçilmezdir motosiklet. Gerçi şuan hanım baskısı ile ara vermiş olmama rağmen gizli gizli piyasayı takip eder buluyorum kendimi.
                          Motosiklet alacak yada bir şekilde kıyısında köşesinden heves eden arkadaşların varsa soruları buradan cevaplayabilirim

Hocam, cok onceden 100 luk commuter motor alip 2 ay binip biraktim. Ilk motor olacak diyebiliriz. Motor konusunda pek bilgili degilim. Kriterlerim: 10 yasini gecmemis 250 lik su sogutmali mumkunse abs li, seri- atik OLMAYAN, oturakli frene basinca guvenle zink diye duran, gaz verince yavas yavas hizlanan, sorunsuz ,surusu kontrolu kolay stabilize yolda yormayacak, rahat , altimda civciv gibi durmayacak, kamyon gelince sallanmayacak bir motor almak istiyorum. Marka- model- sinif vb.
                          Kullanma amacim sehir ici bazen de hafta sonlari en fazla 50 km. lik hafif turlar.
                          yas 40 boy 1.90 kg 95
                          tşk.
                          Son düzenleme: gezgin_insignia; 15.02.2019, 05:58.
                          Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: balkes View Post
                            Emniyet şeridi şikayetinize katılıyorum. Lakin motorsiklet kullanmaya çalışan ve ulaşım çözümü olarak kullanan biri olarak sıkışık trafikte araç aralarından geçerek kullanıyorum. Eğer bu şekilde kuşlanmazsam aracımı kullanmamla herhangi süre kazancım olmayacak. O zaman da motorun bi mantığı olmayacak.
                            Benim emniyet seiridni kullanan motosiklet kullanıcısına en ufak bir lafım yok. Hatta bence yasa olarakda emniyet seridi motosiklete serbest olmalı.Ben emniyet şeridini kullanan otomobil,servis aracı vs kıl olmaktayım. Zaten Polislerimizden Allah razı olsun, Emniyet şeridini kullanan motosikletleri görmezden geliyor. Adamın altında comuter var yapacağı hız max. 100-110km/h. Bu adam sağ şetitten gitse, makasa giren birinin altında kalır. Bazen en sağ şeritte ilerleyen 125-150cc motosiklerin tam arka lastiğine yapısan suruculer oluyor. Motosiklet sürücüsüne hata yapma payı bırakmıyor, adam ne yapsın emniyeti açısında emniyet şeridine giriyor. Girsin, girmeli zaten. Trafik polisimiz özellikle motorize olanlarbunların farkında olduğu için müsammaha gösteriyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gezgin_insignia View Post

Hocam, cok onceden 100 luk commuter motor alip 2 ay binip biraktim. Ilk motor olacak diyebiliriz. Motor konusunda pek bilgili degilim. Kriterlerim: 10 yasini gecmemis 250 lik su sogutmali mumkunse abs li, seri- atik OLMAYAN, oturakli frene basinca guvenle zink diye duran, gaz verince yavas yavas hizlanan, sorunsuz ,surusu kontrolu kolay stabilize yolda yormayacak, rahat , altimda civciv gibi durmayacak, kamyon gelince sallanmayacak bir motor almak istiyorum. Marka- model- sinif vb.
                              Kullanma amacim sehir ici bazen de hafta sonlari en fazla 50 km. lik hafif turlar.
                              yas 40 boy 1.90 kg 95
                              tşk.
                              Zehir bünyeye girmiş, ne olacak olacak o motsiklet alınacak durumuna gelmişsiniz.Öncelikle sunu belirteyim Kafanız oldukça karışık bu zaten iletinizdne belli. Malesef motosikler dünyasında aynı otomobillerde olduğu gibi segmentler var ve istediğiniz tüm opsiyonları tek bir marka modelde oturtmak oldukça zor. Sorunuzda belirttiğiniz 10yıl ve 250cc hususundan başlıyalım. Aslına bakarsak son 5 yılda motosiklet üreticileri bazı opsiyonları yavaş yavaş düşük ccli motosikletlere uygulamaya başladılar. Ama 250cc sınıfında ABS'li motosiklet sayısı çok az. Forumlarda da tartışıldı gerek varmı yokmu vs diye. Marka olarak bildiğim kadarıyla KTM,Kawasaki ve yamahada var. (Benim Hiç ABS'li motosikletim olmadı.Kombine fren kullandım) Sizin tabirinizle fren basınca zınk diye duran motosiklet henüz bildiğim kadarıylada yok. Testlerde kullanılan pilotlar zaten usta pilotaja sahip kişiler. Bu sizin motosiklette nasıl fren yapılırı öğrenmenizle alakalı. Tehlike anında arka frene asılırsanız hooop arka tekeri yanınızda görürseniz. Ön frene birden asılırsanız sizi üstünden atar, bunu kontrol edebilirseniz stopi yapmış olursunuz . Motosiklette öncelikle nasıl durulur nasıl viraj alınır virajda frenaj nasıl olmalı, virajda frenaj demeyelimde hız kesme diyelim. Bunları öğrenmeniz gerekir sağlığınız açısından. Bundan dolayı yeni başlayacak her arkadaşa bir eğitim alması konusunda ısrar ederim. Benki 8-9 yıl min 600cc olmak üzere çeşitli hacim ve deplasmanda motisiklet kullanmış ve tamam ben olmuşumdur dediğimde, bir davet üzerine çok meşhur bir hocanın sürüş akademisine gittim. Yapmış olduğum ve artık benim için bir reflex haline gelmiş sürüş tarzımda yanlışlıklar olduğunu vede bazı yaptığım reflex haline gelmiş davranışında olmazsa olmaz olduğunu öğrendim orada. E tabi bu davranışınn yerine oturması vede yanlış olan reflexin düzeltilmesi yine yolda zaman alıyor. En iyisi en başta doğrusunu öğrenmek ve reflex haline getirmek. Şanlısınızki artık bir yerde eğitim veren kurumlar var. Yaş boy kilo vede amacınıza uygun olacak motosiklet bana göre Suzuki GW250 Inazuma. Bu aysonu Fuar var, gitmenizi tavsiye ederim. Vede motosiklet bütçesinden hariç giyim kuşam bütçeniz olacak. Bu noktada size kesinlikle ucuza kaçmamanızını öneririm.

Yorum

İşleniyor...
                              X