Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Androit auto

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Androit auto

Arkadaşlar androit auto yükleyip seyir halinde video oynatan var mı?
    Androit auto yükledim arac ekranında navigasyon kullanılabiliyor usb den tlf u bağlayınca oda pratik olmadığı için tlf da kullanması daha kolay geliyor.
    Zaten usb kol dayamanın alında ordan kabloyu çıkart tlf bardaklık üzerine koy sıkıntı.
    Açıkça androit auto yüklettim hiç kullanamadım.
    Bu androit auto navigasyon hariç bir işimize yarıyor mu acaba???

Birde park halinde cep tlf nunu bağlayıp internet üzerinden araç ekranından birşey izleyebilir mi?

Yorum

Selamlar,öncelikle sayfa kirliliği olmaması açısından daha önce androidauto konulu başlık açmıştınız,direkt altından sorulara devam edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla cevap vereyim. Araçta telefondan video,youtube veya netten film vb. seyredebilmeniz için android telefonu root'lamanız ve 1-2 ufak program yüklemeniz gerekiyor. youtube'dan güncel videolardan aratıp nasıl yapıldığına dair anlatımları bulabilirsiniz.

Yorum

Birde,Pulsar+ programı ile telefona attığınız müzikleri usb'den dinler gibi araç menüsünden seçip dinleyebilirsiniz.AndroidAuto pulsar+ programını tanıyor.

Yorum

Selamlar,

Insignia 2018 excellence aracımda carstream uygulaması ile hareket halinde youtube oynatmayı başardım.

Android (iphone u bilmiyorum) telefonu rootlamak gerekiyor. Kendi telefonumu rootlamak istemediğimden uyduruk bir telefon bularak halletim.

Yapmak isteyen olursa yardımcı olurum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: muhiddin View Post
            Selamlar,

Insignia 2018 excellence aracımda carstream uygulaması ile hareket halinde youtube oynatmayı başardım.

Android (iphone u bilmiyorum) telefonu rootlamak gerekiyor. Kendi telefonumu rootlamak istemediğimden uyduruk bir telefon bularak halletim.

Nasıl yaptığınızı burdan anlatırsanız birçok arkadasımız faydalanmış olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: orhan848 View Post
              Arkadaşlar androit auto yükleyip seyir halinde video oynatan var mı?
              Androit auto yükledim arac ekranında navigasyon kullanılabiliyor usb den tlf u bağlayınca oda pratik olmadığı için tlf da kullanması daha kolay geliyor.
              Zaten usb kol dayamanın alında ordan kabloyu çıkart tlf bardaklık üzerine koy sıkıntı.
              Açıkça androit auto yüklettim hiç kullanamadım.
              Bu androit auto navigasyon hariç bir işimize yarıyor mu acaba???
              Ben de kullanırım diye epeyce bir para verip bu uygulamayı yüklettim ama pratikte hiç kullanışlı değil. Güya telefon ekranını araç ekranına veriyor ama birçok ayar hala telde kalıyor. Bu yüzden ben de kullanamadım. Çok da anlamlı bir kullanımı yok maalesef.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Ben de kullanırım diye epeyce bir para verip bu uygulamayı yüklettim ama pratikte hiç kullanışlı değil. Güya telefon ekranını araç ekranına veriyor ama birçok ayar hala telde kalıyor. Bu yüzden ben de kullanamadım. Çok da anlamlı bir kullanımı yok maalesef.
                Android auto ücretsiz bir yazılım, ülkemizde play store da maalesef çıkmıyor ama apk (androidler için yükleme dosyası) yı alternatif sitelerden indirip ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Avantajları
                -Navigasyonu ekranda kullanabilirsiniz
                -sesli komut kullanabilir (navigasyonu başlatma, birisini arama vs. )
                -gelen mesajları okutabilirsiniz
                -bir mesaj geldiğinde kolay bir şekilde "şuan araç kullanıyorum" şeklinde cevap verebilirsiniz
                -ve bluetooth üzerinden olduğu gibi telefonda yüklü müzikleri veya spotify - fizy gibi uygulamalarla müzik dinleyebilirsiniz

Eksileri
                -Kablo kullanma zorunluluğu
                -Güvenlik nedeniyle tüm uygulamaları kullanamama

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Nasıl yaptığınızı burdan anlatırsanız birçok arkadasımız faydalanmış olur.
                  1- Aracınızın Android auto desteklediğinden emin olun. Bunun için ekranınızın ana menüsünde yansıtma yada projection gibi bir opsiyon bulunmalı. ( Tam adı aklıma gelmedi, bakar editlerim sonra)
                  2- Telefonunuza Android Auto yükleyin. Android Auto ülkemizde play store da sunulmadığından aşağıdaki linkten indirerek kurabilirsiniz.
                  https://www.apkmirror.com/apk/google...load/download/

Sonraki işlemler video izleyebilmek için:

1. Android Auto uygulamasını çalıştırın. (Telefonunuz henüz bağlı değil.)
                  2. Sol üst köşede bulunan menu ye basın (üç parelel çizgi)
                  3. Hakkında bölümüne tıklayın.
                  4. Developer ( geliştirici ) modunu aktif hale getirmek için "Android Auto Hakkında" kısmına 10 kere üst üste basın.
                  5. Sağ üst kösedeki üç noktaya basın.
                  6. Geliştirici ayarlarını tıklayın.
                  7. En üstte bulunan "uygulama modunu" tıklayın ve "geliştirici" yi seçin. En altta bulunan bilinmeyen kaynakların seçili olduğundan emin olun.
                  8. Bir geri gidin ve sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın. "Ana birim sunucusunu başlat" ı tıklayın.
                  9. Carstream uygulamasını aşağıdaki linkten indirin.
                  https://github.com/thekirankumar/car...pp-release.apk

Şimdi telefonunuzu araca kablo ile bağlayıp telefonda veya araçta istenilen tüm izinleri onaylayın.

Telefonunuzun araç ile bağlantısını kesin. Android Auto da başlattımış olduğumuz "Ana birim sunucusunu başlat" ı durdurun.

DİKKAT!! Bu aşamada telefonumuzu root luycaz. Yani telefonun en üst düzey erişimini açıyoruz. Aktif kullanmış olduğunuz telefonda yapmanızı önermem. Varsa kullanmadığınız bir telefonda fabrika ayarlarına getirip çakma bir google hesabı ile başlatacağınız ayrı bir telefon daha uygun olur. İndireceğimiz root uygulamasının güvenli olduğunun kimse garantisini veremez.

DiKKAT!! İlla ben aktif kullandığım telefonunda root yapacağım diyorsanız, herşeyi yedeklediğinizden emin olun! Rootlama işlemi düşük bir ihtimal de olsa telefonun çökmesine veri kaybına neden olabilir.

DiKKAT!! Rootlanan telefon nasıl eski haline getirilir bilmiyorum. Uygulamayı kaldırmak yeterli olmayabilir.

10. King root uygulamasını indirin. (başka bir uygulama da olabilir.)
                  https://dw.uptodown.com/dwn/XcJjM9Y3...KsIgiHa8tkA==/
                  11.King root uygulumasını çalıştırın. Bir sürü reklam çıkacak bunların hepsini geçin. Kendi yan uygulamarı da mavi ekran gelecek bunları da yukarı kaydırarak geçin. En son " try to root" butonu gördüğünüzde tıklayın. Root succesfully yazısını görürseniz telefon rootlanmıştır. Root Failed yazısı gelirse telefonu yeniden başlatıp tekrar deneyin.
                  12. Carstream uygulamasını çalıştırın
                  13.Sağ üst köşedeki menüden "Unlock[Root]" seçeneğini tıklayın ve sorulursa grant Root access i seçin.
                  14. Telefonu yeniden başlatın.
                  15.Telefon yeniden başladığında araca kablo ile bağlayın ve Android Auto yu başlatın. Araç ekranında hız göstergesi gibi olan ikona tıklayın (ekranın sağ alt köşesinde). Carstream uygulamasını görüyor olmanız gerekir, üzerini tıklayarak carstream i tıklayın. İnternetiniz varsa youtube dan artık video izleyebilirsiniz.

Telefona yüklü videoları açmak için de aynı uygulama kullanılıyor. Daha sonra ayrıca buraya yazarım.

Yorum

1- Aracınızın Android auto desteklediğinden emin olun. Bunun için ekranınızın ana menüsünde yansıtma yada projection gibi bir opsiyon bulunmalı. ( Tam adı aklıma gelmedi, bakar editlerim sonra)
                    2- Telefonunuza Android Auto yükleyin. Android Auto ülkemizde play store da sunulmadığından aşağıdaki linkten indirerek kurabilirsiniz.
                    https://www.apkmirror.com/apk/google...load/download/

Sonraki işlemler video izleyebilmek için:

1. Android Auto uygulamasını çalıştırın. (Telefonunuz henüz bağlı değil.)
                    2. Sol üst köşede bulunan menu ye basın (üç parelel çizgi)
                    3. Hakkında bölümüne tıklayın.
                    4. Developer ( geliştirici ) modunu aktif hale getirmek için "Android Auto Hakkında" kısmına 10 kere üst üste basın.
                    5. Sağ üst kösedeki üç noktaya basın.
                    6. Geliştirici ayarlarını tıklayın.
                    7. En üstte bulunan "uygulama modunu" tıklayın ve "geliştirici" yi seçin. En altta bulunan bilinmeyen kaynakların seçili olduğundan emin olun.
                    8. Bir geri gidin ve sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın. "Ana birim sunucusunu başlat" ı tıklayın.
                    9. Carstream uygulamasını aşağıdaki linkten indirin.
                    https://github.com/thekirankumar/car...pp-release.apk

Şimdi telefonunuzu araca kablo ile bağlayıp telefonda veya araçta istenilen tüm izinleri onaylayın.

Telefonunuzun araç ile bağlantısını kesin. Android Auto da başlattımış olduğumuz "Ana birim sunucusunu başlat" ı durdurun.

DİKKAT!! Bu aşamada telefonumuzu root luycaz. Yani telefonun en üst düzey erişimini açıyoruz. Aktif kullanmış olduğunuz telefonda yapmanızı önermem. Varsa kullanmadığınız bir telefonda fabrika ayarlarına getirip çakma bir google hesabı ile başlatacağınız ayrı bir telefon daha uygun olur. İndireceğimiz root uygulamasının güvenli olduğunun kimse garantisini veremez.

DiKKAT!! İlla ben aktif kullandığım telefonunda root yapacağım diyorsanız, herşeyi yedeklediğinizden emin olun! Rootlama işlemi düşük bir ihtimal de olsa telefonun çökmesine veri kaybına neden olabilir.

DiKKAT!! Rootlanan telefon nasıl eski haline getirilir bilmiyorum. Uygulamayı kaldırmak yeterli olmayabilir.

10. King root uygulamasını indirin. (başka bir uygulama da olabilir.)
                    https://dw.uptodown.com/dwn/XcJjM9Y3...KsIgiHa8tkA==/
                    11.King root uygulumasını çalıştırın. Bir sürü reklam çıkacak bunların hepsini geçin. Kendi yan uygulamarı da mavi ekran gelecek bunları da yukarı kaydırarak geçin. En son " try to root" butonu gördüğünüzde tıklayın. Root succesfully yazısını görürseniz telefon rootlanmıştır. Root Failed yazısı gelirse telefonu yeniden başlatıp tekrar deneyin.
                    12. Carstream uygulamasını çalıştırın
                    13.Sağ üst köşedeki menüden "Unlock[Root]" seçeneğini tıklayın ve sorulursa grant Root access i seçin.
                    14. Telefonu yeniden başlatın.
                    15.Telefon yeniden başladığında araca kablo ile bağlayın ve Android Auto yu başlatın. Araç ekranında hız göstergesi gibi olan ikona tıklayın (ekranın sağ alt köşesinde). Carstream uygulamasını görüyor olmanız gerekir, üzerini tıklayarak carstream i tıklayın. İnternetiniz varsa youtube dan artık video izleyebilirsiniz.

Telefona yüklü videoları açmak için de aynı uygulama kullanılıyor. Daha sonra ayrıca buraya yazarım.

Teşekkürler. Video olayını da anlatırsanız sevinirim.

Yorum

Selamlar,

Yardımınıza ihtiyaç duyacağım ????‍♂️

Yorum

iyi uygulama

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fth112 View Post

Yardımınıza ihtiyaç duyacağım ????‍♂️
                          https://www.youtube.com/channel/UCAa...gjL6BEUKRYNDPA

Bu linki inceleyin.Videolar yardımcı olacaktır.

Yorum

İşleniyor...
                          X