Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kış Lastiği Tavsiye

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Eyvallah hocam. Teknik açıklamasını yapmışşsınız. Mart ayına kadar idare edicez artık.
    2014 Insignia Cosmo 1.6 SIDI AT 170hp. Başkent

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mechanical_Engineer View Post
      Yani bu gürültüyü üreten kaynağın oluşturduğu rezonans frekansı kabinin rezonans frekansı ile eşitlendiğinde duyulabilir gürültü oluşmakta ( Tıpkı hoparlör kabinleri gibi), Genelde yapılan uygulamada izolasyon yaptırılarak kısmen kabinin rezonans frekensını daha üst frekenslara çekmek ve dB olarak biraz bastırmak ( Max 5-6 dB kadar olabiliyor )
      Teknik olarak güzel açıklamışsınız, ben de bir detaya değinmek istedim; yanlışsam düzeltin; max. 5-6 db az değil; oldukça ciddi bir fark demek aslında. Çünkü sesin şiddeti logaritmik olarak artıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bach View Post
        Merhaba arkadaşlar kış lastiği bakıyorum bu sıralar 19 jant, genelde falken'ı fiyat ve performans olarak tavsiye ettiler. Acaba Falken kış lastiği kullanan var mı nasıldır tavsiye eder misiniz?
        Arkadaşım ben Falken' i önceki aracım Accord' da kullandım. hem yazlığını hem kışlığını. Yazlığı çok sesiz, yere sağlam yapışır ve yuymuşak hamurludur. Kışlığı ise hem ıslak zeminde hem de kar üzerinde on numara. Sesi de 72 db idi. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca hem yazlığı hem kışlığı üç sezon boyunca kullandım. Deforme veya özelliğini kaybetme gibi bişeyle de karşılaşmadım.

Yorum

Ben nokian wrd4 almıştım. Bu sene 3. kış dönemim olacak fakat henüz takmadım daha :S Çok çok memnunum.
          Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim.

Yorum

İşleniyor...
            X