Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 cdti ilk calistirmadaki problem

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Benim araçtada vardı aynı ses. İlk başlarda hemen hemen her çalıştırmada yapıyordu zamanla daha az yapmaya başladı. Şubatta 2 yıl olacak.Binde bir arada aynı sesi duyuyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mert1411 View Post

Sizin araçta da var mı hocam?
      arada yapıyor.
      insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post

hocam her soguk marsta yapmasi gerekmez mi bu durumda? cogu sabah inci gibi sorunsuz mars alirken birkac kezde sicak motorda oldu bu ses.
        Sıcak soğuk fark etmez ki yağın kartere süzülmesi önemli. Yağ tamamen süzülünce tekrar eski yerine dolana kadar aynı sesi yapar.

VW grubu 1.4 TSIlerde de yapıyordu bu sesi. Zincirlerde böyle bi ses var maalesef.
        1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
        2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
        3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
        4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
        5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
        6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Bende de arada yapıyor...Karter koruma gevşemiştir diye düşünmüştüm...

Yorum

Yaklaşık bir hafta önce bende de yaptı Allah Allah dedim niye böyle yaptı ki dedim ki arada kafasına göre yapıyor. 1-2 sn sürüyor. Araç 4bin km de daha. Ne yapmak lazım acaba ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 3_telli View Post
              Yaklaşık bir hafta önce bende de yaptı Allah Allah dedim niye böyle yaptı ki dedim ki arada kafasına göre yapıyor. 1-2 sn sürüyor. Araç 4bin km de daha. Ne yapmak lazım acaba ?
              şuan için yapılacak çok bir şey yok hocam. genel bir problem olduğu belli, çok takılmamak lazım ancak sıfır araçta böyle bir şey olması da can sıkıyo biraz. uzun vadede ciddi bir soruna sebep olmaz inşallah ne diyelim
              OPC Line Sport

Yorum

Öncelikle şükür diyorum. Foruma giriş yapamıyordum bir an eksik hissettim bu kadar kısa zamanda bayağı yer etmiş bende. Şimdi şöyle bir durum yaşadım bilmiyorum bir alakası var mı? Sabahları motor soğukken o iğrenç zincir sesi geliyordu ama şu dikkatimi çekti. Start düğmesine basınca eğer hemen marşa basıyorsa ses gelmiyor, eğer 1-2 sn gecikme varsa ses olayı yaşanıyor. Bende bu sabah start düğmesine basarken 1-2 sn basılı tutarak çalıştırdım ses gelmedi. Şu an okuldayım okuldan çıkarken tekrar deneyeceğim. Bilmiyorum sizdeki durum nedir?
                Bu arada 1.6 cdti motora sahip astra/insignia 250 bin kmyi devirmiş ve bakımları zamanında yapılmış motorlardan herhangi kronik ya sıra dışı bir arızaya ulaşılmadığı bilgisini aldım yetkili servisteki formen arkadaş tanıdık, bilmiyorum ne kadar doğru. yine de bu ses için servise götüreceğim araç 4bin de ses gelince insanın morali bozuluyor.
                Çok konuştum... Sevgiler..Saygılar...

Yorum

İşleniyor...
                X