Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sport Jant ve lastikleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sport Jant ve lastikleri

Selam arkadaşlar, 115 bg'lik siyah insigniamı satarak beyaz turbo içi bej insigniamı sipariş ettim. Öğrendiyim kadarıyla haftasonu bayiye teslim edilecek. Aracımda 17 inç jant ve lastik takımı olacak. Bunları 18 inç sport jantı ve lastik takımı ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bu konuda takas yapabilecek bir lastikçi ya da bu jant ve lastik takımını satmayı düşünen bir arkadaş var mı ? tşk.

Ynt: Sport Jant ve lastikleri

öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız.
    lastikçilerde Insignia'nın 18" jantlarını bulamazsınız. servisle halletmeniz lazım, onlar da çok yüksek meblağ isterler.
    yada yazdığınız gibi internetten satan birisini bulmanız lazım. şansınız bol olsun
    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SHS
      Selam arkadaşlar, 115 bg'lik siyah insigniamı satarak beyaz turbo içi bej insigniamı sipariş ettim. Öğrendiyim kadarıyla haftasonu bayiye teslim edilecek. Aracımda 17 inç jant ve lastik takımı olacak. Bunları 18 inç sport jantı ve lastik takımı ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bu konuda takas yapabilecek bir lastikçi ya da bu jant ve lastik takımını satmayı düşünen bir arkadaş var mı ? tşk.
      Sayın SHS ; yeni atmacanız hayırlı olsun,kazasız günlerde kullanın. Ben, bir takım kış lastiği edinmek için çok araştırdım.Çünkü;İnsignia'nın Opel çıkışlı orijinal jantlar çok pahalı.Sonunda Küçükçekmece 'de uzak doğu menşeli,İnsignia için üretilmiş jant buldum.İki adet J/8,5 (arka) iki adet J/8 (ön) jant için 900 tl, dört adet kış lastiği için 2.700.- tl ödedim. Mübalağa etmiş olmayayım ama bu jantlar orijinalden daha yakışıklı durdu.Orijinal jant ve lastikleri ise yaz lastik takımı olarak kullanacağım.Size tavsiyem 17 inçlik orijinal jantlarınızı ve lastiklerinizi muhafaza etmenizdir. Çünkü; onları ya hiç satamayacaksınız, ya da yok pahasına satacaksınız.Opel Bayinize teklif edin derim,ama pek fark etmez diye düşünüyorum.

Yorum

SHS Aracınız Hayırlı olsun;

"Şaman Tüksoy dört adet kış lastiği için 2.700.- tl ödedim"

Hangi marka ve lastik ölçüleri nedir Biraz pahalı geldi bana ben 19" 255/35 bridgestone 420 Tl aldım çok zor buldum kış lastiğini

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Hangi marka ve lastik ölçüleri nedir Biraz pahalı geldi bana ben 19" 255/35 bridgestone 420 Tl aldım çok zor buldum kış lastiğini
          Sayın FacomX, öncelikle şunu söyleyeyim,aracınız risk altında olabilir Çünkü; bu ebatta kış lastiği kullanımına izin verilmiyor, aracınızın garanti dışı kalma tehlikesi var. Bu konudaki ayrıntılı bilgiyi Araç El Kitabı'nın "lastikler" başlıklı bölümünde bulabilirsiniz.
          Benim lastiklerim de Bridgestone. BLIZZAK LM-25V tipi 235/45/18 ebadında 98V. Piyasada pek bulunan bir lastik değil,özel siparişle getirttim. Vadeli aldığım için biraz pahalı olabilir, 2009-50 hafta üretimi.
          Sizin lastikleriniz ucuz değil, ama hesaplı almışsınız, sakın "yatmış" lastik olmasın?

Yorum

garanti dısı nasıl kalıyor merak ettim Sn.Türksoy açıklarmısınız

Yorum

arabayı bile bile riske atmak olabilir mi? ihihi ama Fatih abi lastiklerden memnun sanırım
              InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mertk
                garanti dısı nasıl kalıyor merak ettim Sn.Türksoy açıklarmısınız
                Aslında çağrı size kısa yanıt vermiş, ben de biraz açayımSizin de bildiğiniz gibi üretici şirketler -belli şartlar ihlal edilmediği takdirde- üretim hatalarına karşı 2 ya da 3 yıl garanti verirler. Buradaki tek ve yeterli şart kural dışı kullanım olmamasıdır. Sürücünün kasıt, ihmal veya yanlış kullanımdan dolayı yol açtığı arızalar garanti kapsamında değerlendirilmez. Örneğin;dikkatsizlik sonucu çukura düşüp amortisörün patlamasına sebep olursanız,bu kullanıcı hatasıdır ve garanti bunu temin etmez. Başka bir örneği de şöyle verelim;diyelim ki önerilen dışında bir motor yağı kullandınız ve motor arızası oluştu, bu kullanım sizi garanti dışına iter,hasarınız karşılanmaz. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün,ancak gereksizdir. Araç kullanım klavuzunda doğru-yanlış kullanımlar hakkında ikazlar vardır.İşte bizim el kitabında da kış ve yaz lastikleri ile alakalı uyarılar var.Örneğin 245/45/18 ebadındaki lastiklerin kış lastiği olarak kullanılmasına izin verilmiyor. Önerilenler dışında lastik kullanımı sonucu oluşabilecek arızalar da garanti dışı kabul edilebilir.

Yorum

Türkiyede Lastik problemi olduğu için ancak bunu bulabildim ve gayette memnunum tek eksiği seri hızlanmalarda ses yapıyor garati olayını bir kitaba bakma lazım 19" için ne demişler amaç bağcıyı dövmekse dediğiniz doğru olabilir ama üzüm yemekse birşey olmaz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

tesekkürler, seneye 17" bide kar lastiklri almak farz oldu ozaman

Yorum

hayırlı uğurlu olsun. bi ara bi arkadaş cosmo jantı satıyordu lastikleriyle birlikte 2 bin liraydı sahinden.com dan bi araştırın derim ama keşke 700 lira fark verip 18 jantlı isteseydiniz... bu arada sitrede beyazları 3 ledik sanırım
                      F30 Sport+

Yorum

Sevgili Gökhan, 700-TL fark vermeye razıydım fakat önceliği içinin bej olmasına verince jantları denk getiremedim. Janta çağre var ama içinin bej olması daha zor.
                        Bugün sabah bayide aracımı gördüm inşallah Salı günüde teslim alacağım.

Yorum

az sonra bende Odak'a gideceğim arabanız orada mı? bende bej döşeme çok istemiştim ama banada gün vermişlerdi nasip buymuş..
                          F30 Sport+

Yorum

Aracım Odakta gördünüz mü ? Size de hayırlı olsun güle güle kullanın

Yorum

İşleniyor...
                            X