Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İÇİNİZDEKİ HIZ CANAVARINI DURDURUN...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İÇİNİZDEKİ HIZ CANAVARINI DURDURUN...

Arkadaşlar bir gün böyle bir uyarı yapacağımı düşünmezdim ama artık bende uzun zamandır yavaş araç kullandığımı farkettim.. Altımızdaki araçlar gerçekten iyi güven hissi veriyor çokta iyi gidiyor ama bence bu 180 lik güçlerimizi hız yapmak adına değilde sıkıştığımızda kullanıcalak bir kalkan olarak kullanalım bence. Hıı arabayı ilk almışsınızdır bi deneyim dersiniz ya da ayda yılda bi hız yapayım dersiniz ama genelde sakin kullanın derim.. Çünkü 200 ve üzeri hızlarda ben hiçbir arabanın içinden sağ çıkılacağına inanmıyorum ve hepinizin sohbetinide seviyorum, sizlerin sohbetinden lütfen beni mahrum bırakmayın onun için şu hızı özendirici ve tavsiye edici cümleleri biraz sansürleyelim diyorum...
    F30 Sport+

Ynt: İÇİNİZDEKİ HIZ CANAVARINI DURDURUN...

bugün aklımdan geçen birşeydi içimizden birine birşey olmasını kimse istemez.
    InsigniaTEAM

Yorum

işte onun için böyle yapılan hızların teşvik edici teşhir edilmesinin önüne geçelim nasılsa gidiyor bu meretler onu anlatmaya gerek yok
      F30 Sport+

Yorum

Aslında 115 liği değiştirmeye hiç niyetim yoktu başıma problem açmasa. Çok memnundum, eşim ailem falanda çok memnundu. Ençok da annemler üzüldü değiştirmeme : ). Masrafa soktu beni belki ama yinede beni birçok anlamda terbiye ettiğini söyleyebilirim.

Mesela 115 liği kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra ani frende arkadan birine tıkladım . Tabi insanın önceki araçtan kalma bir fren mesafe alışkanlığı var. Bu araç beni takip mesafesini uzatmaya yöneltti. Haliyle önüme atlamaya çalışanları umursamamayı öğretti. Zaten gaza bassamda arayı kapatamıyordum

Mesela uzun yolda orta şeritte daha fazla kalmayı öğretti. Özellikle hafif rampalarda sola çıkmama izin vermedi

Mesela anlık yakıt tüketimi göstergesi, yakıt sarfiyatımı azaltmaya çalışmama yardım etti, yokuş aşşağı inerken boşa atmak gibi bir yanlıştan vazgeçirdi.

Hayatımda ilk defa yol ortasında kaldım. Debriyaj sistemi ile ilgili birçok şey öğrendim. Yarım debriyaj konusunda eskiden olduğum kadar rahat olmamam gerektiğini öğretti. Vs... vs...

Yani resmen araba kullanma stilimi değiştirdi. Alıştığım bu yeni stil ailemin sağlık ve huzuru açısından çok yararlı.

Gökhan beye katılıyorum. Ayağımızın ucundaki gücü gerektiğinde kullanmakta fayda var. Umarım bende 180 likle bu stili devam ettirebilirim.
        Beyaz Insignia 1.6T Cosmo

Yorum

Onur bey aracınızı aldıysanız e hadi fotograf ekleyinde görelim
          F30 Sport+

Yorum

Halen ulaşamadı istanbula işlemler falan hafta sonunu bulacak sanırım. Gelsin çekip yükleyecem fotoları

Yorum

şimdi beyaz ve cosmo oluyor değil mi? bide büyük renkli ekran??
              F30 Sport+

Yorum

Beyaz Cosmo ama DVD 800 almadım. Normal ekran CDC 400 yani.

Yorum

hımmm aslında olsa çok güzel olurdu fiyatı ne kadar bilmiyorum ama görünüm süper olduğu kesin
                  F30 Sport+

Yorum

Gerçekten çok güzel bir uyarı olmuş. Dostlarım bir de şu konuda haddimeyse bir uyarı yapmak istiyorum. Biz oto aksesuarcıyız ve emniyet kemer sensörü ötmesin diye takılan tokalar var. arabayı aldığım gün getirip verdiler iki tane al tak dursun diye ama ben ne kadar kısa mesafe olursa olsun bağlıyorum kemerimi daha önce bağlamıyordum ama insigniamda bağlıyorum artık ve inşallah da bağlayacağım. Unutmayalım "Emniyet kemeri sizi hayata bağlar."
                    Ben de eskiden çok agresif kullanıyordum aracımı(astra coupe bertone 1.6) ama onu da son zamanlarda düzgün kullanmaya başlamıştım ve insigniamı da öyle kullanacağım inşallah.Yani hepimiz altındaki araçlar aynı yok ben 230 yaptım ben 250 yaptım gerek yok. Şurdan biliyorum, burada söylendi bunlar çok kez ve ben de 1000 kmyi doldurunca deneyecektim ama denemeyeceğim artık. Teröre verdiğimiz Şehitlerimize ağlıyoruz ama hergün trafik terörüne verdiğimiz canları artık kanıksıyoruz. Kanıksamayalım hepimiz trafikteyiz. Dikkatli olalım, olmayanları uyaralım

Saygılar
                    INSIGNIA 1.6 TURBO COSMO DVD 800 PIANO LAKE

ANKARA ODTÜ

Yorum

aynı düşüncede arkadaşları görmek gerçekten sevindirici..
                      F30 Sport+

Yorum

bende pek hız yapmam helede şehir içinde asla ama sollama anında ivlenme için turbo tercih ettim...oda fazlasıyla zevk veriyo helede turbonun sesi geldikçe...

Yorum

evet işte bende bu 180 bu iş için kullanılmalı yoksa arabalarımız gerçekten çok hızlı gidiyor ve direksiyonları hepimizinki çok kötü( hıza duyarlı değil) Allah korusun tatsız şeyler yaşanması çok olası
                          F30 Sport+

Yorum

hıza duyarlıdır abi, o özelliği koymama gibi bir hata yapmaz Opel bence huh
                            InsigniaTEAM

Yorum

çağrıcım hıza duyarsız malesef en azından kullandığım edition öyle test aracını kullanmıştım edition premium oda öyleydi
                              F30 Sport+

Yorum

İşleniyor...
                              X