Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hız sabitleyici hakkında...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• hız sabitleyici hakkında...

arkadaşlar hız sabitleyicinin ikaz ışığı neye göre beyaz neye göre yeşil yanıyor bilen var mı?
    F30 Sport+

Ynt: hız sabitleyici hakkında...

vay bu hız sabitleyici nasıl çalışıyor bende bilmiyorum düğmeye basıyorum beyaz bi işaret çıkıyor kadranda ama devereye sokamıyorum
    [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

düğme sadece hazırlık amaçlı yapılmış. düğmeye bastığınızda beyaz ışık yanıyor.
      onun yanındaki yuvarlak tuş ile hız artırma veya düşürmeye bastığınızda da hızı sabitliyor ve ışık yeşil oluyor.
      eğer daha önceden hafızaya alınmış hızınız varsa, sizde o tuşu aşağıya doğru çevirirseniz arabayı eski sabitlenmiş hızınıza getirir.

eski hız, kontağı kapattığınızda yada hız sabitlemeyi tamamen kapattığınızda sıfırlanır.
      InsigniaTEAM

Yorum

ohh bee sonunda rahatladım sağol çağrı
        F30 Sport+

Yorum

o zaman bir soru daha sevgili çağrı..!
          diyelimki 130 ile hızımı sabitledim ve otoyolda gidiyorum. hız sabitleyiciden çıktım ama sonra tekrar devreye sokacağım ama bu sefer 100 ile gitmek istiyorum (kontak kapatılmadı) direksiyonun en solundaki düğmeye basıyorum ama hafızası silinmiyor ve hız sabitleyiciyi (HS) tekrar devreye sokunca araç acayip bir ivmelenme ile 130 çıkıyor ve manuel olarak yavaşlatmak durumunda kalıyorum. hafızayı nasıl silip yeni hızı HS ye gösterebilirim??? saygılar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
            ohh bee sonunda rahatladım sağol çağrı
            rica ederim abi

Orjinal yazı sahibi: alperen77
            diyelimki 130 ile hızımı sabitledim ve otoyolda gidiyorum. hız sabitleyiciden çıktım ama sonra tekrar devreye sokacağım ama bu sefer 100 ile gitmek istiyorum (kontak kapatılmadı) direksiyonun en solundaki düğmeye basıyorum ama hafızası silinmiyor ve hız sabitleyiciyi (HS) tekrar devreye sokunca araç acayip bir ivmelenme ile 130 çıkıyor ve manuel olarak yavaşlatmak durumunda kalıyorum. hafızayı nasıl silip yeni hızı HS ye gösterebilirim??? saygılar...
            öncelikle sayende yukarıdaki anlatımımda bir hatamı farkettim abi.
            hız sabitleyici sadece kontağı kapatınca sıfırlanıyor. şimdi hatırladım.
            başka türlü sıfırlamak mümkün değil, sadece yeni hızı hafızaya alabilirsin.

diğer konu,
            dediğin gibi hafızada 130 km varken, 100 km'de sabitlemek için yuvarlak tuşu ne tarafa çevirdin abi?
            aşağı çevirirsen eski hafızaya getirir, yukarı çevirirsen o anki hızını hafızaya alması lazım.
            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri

Orjinal yazı sahibi: alperen77
              öncelikle sayende yukarıdaki anlatımımda bir hatamı farkettim abi.
              hız sabitleyici sadece kontağı kapatınca sıfırlanıyor. şimdi hatırladım.
              başka türlü sıfırlamak mümkün değil, sadece yeni hızı hafızaya alabilirsin.

diğer konu,
              dediğin gibi hafızada 130 km varken, 100 km'de sabitlemek için yuvarlak tuşu ne tarafa çevirdin abi?
              aşağı çevirirsen eski hafızaya getirir, yukarı çevirirsen o anki hızını hafızaya alması lazım.
              Ben yukarı çevirdiğim zaman eski hafızada ki hıza çıkıyor. gerçi bir kez denedim ama aşağı doğru çevirdiğin zaman yeni hızı hafızaya alıyor. kitapçığında okumuştum, kontağı kapatmadan hafızayı sıfırlamak içinse sabitlemenin en sonunda bulunan ve hız göstergesi gibi görünen ve üzeri çizilmiş olarak bulunan tuşa basılması gerektiği yazıyordu ama onu hangi konumda (hız sabitleyici beyaz renkli iken mi, yeşil renkte iken mi yoksa tamamen kapalı iken mi?) ve ne kadar süre ile basmam gerektiği konusunda bilgi yok. onu sormak istemiştim aslında...

Yorum

Vectra'da yukarı (+) aşağı (-)'ydi, Insignia'da da böyle
                aynı zamanda Vectra'da
                yukarı: yeni hafıza
                aşağı: eski hafızaya almaydı

ama Insignia'da tersini yapmışlar sanırım.
                altta "set", üstte "res" yazıyor. demekki üstteki eski hıza getiriyormuş.
                bana diğeri
                "set" ve "+"
                "res" ve "-" daha mantıklı geliyor. keşke Insignia'da da öyle yapsalarmış.
                InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                X