Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 2.0 cdti cosmo vs Bmw 3.20 d luxury

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 2.0 cdti cosmo vs Bmw 3.20 d luxury

Arkadaşlar selam, insignia 2.0 cdti cosmo yada bmw 3.20 d almayı düşünüyorum, ama karar veremiyorum...İnsignia teknik arıza duyumları alıyorum, fiyat eklenecek donanımlarla bmw' yle aynı nerdeyse. İkiside beğendiğim arabalar, insignia kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum...iyi günler..

Ynt: İnsignia 2.0 cdti cosmo vs Bmw 3.20 d luxury

Insignia'nın yeni otomobil olmasından dolayı 1-2 sorunu çıkabiliyor.
    ama BMW'de sorunsuz değil tabiki. sadece uzun zamandır piyasada olmasından dolayı Insignia'ya oranla sorun yüzdesi daha azdır.

Insignia'ya eklenecek donanımlarla 320d fiyatına yaklaşıyor ama sonuçta Insignia'da tonla aksesuar oluyor.

bir arkadaşımın babasında 320d var, arkadaşım açık açık söylüyor, donanım olarak boş diyor.
    ikinci el olarak 70.000'e aldılar.

aynı paraya Insignia'da ne ararsanız oluyor.
    ama tabiki parça kalitesi 320d'de daha iyi olabilir, BMW sonuçta.

ama ben olsam 5 serisi olmadıktan sonra BMW düşünmem.
    çünkü uzun zamandır söylüyorum,
    BMW'de 5 serisinden aşağısı, Mercedes'te E serisinden aşağısı
    BMW-Mercedes hissini, kalitesini, ağırlığını veremiyor bence.
    sadece logoya ve tasarıma verilmiş fazladan 20.000 TL olarak görüyorum.
    ama tabiki karar sizin, tasarıma 20.000 fazladan verilmez demiyorum, bende Insignia'nın tasarımı için 80.000 gibi rakamlar verebilirim. tek sorun o paraya sahip olmak şimdilik ihihi
    InsigniaTEAM

Yorum

Cevabınız için teşekkürler, aslında bende 5 serisiyle ilgili sizin gibi düşünüyorum, ama insignia bazı eklentilerle 100.000' i geçiyor...Aslında sorun bu paralara İnsignia alınırmı? Araba çok etkileyici... O yüzden kullanıcı yorumlarını merak etmiştim...

Yorum

O palara 3.20d almaktansa Insignia alınır. Büyüklük, dış tasarım, iç tasarım ve perf olarak sizi tatmin edecektir. Eklediğiniz opsyonlarla 100 bini buluyosa malzeme kalitesi de en az bmw ayarında olacaktır.

Karşılaştırmayı 5.20D ve Insignia arasında yapsaydınız o zaman karar vermek çok zor olurdu ama 3.20 ile Insignia bence kıyaslanamaz.

Yorum

Aslında İnsignia daha ağır basıyor ama çok şikayet ve teknik arıza var görünüyor, sorunların bir kısmı servislerle ilgili ama geneli benzer ve kronik gibi duruyor buda beni tereddütde bırakıyor, opel biliyorsunuz biraz sorunlu ama insignia farklı duruyor...Arabayı görüntü ve donanımlarından dolayı alıp servis servis gezmek biraz korkutuyor...

Yorum

Walla şimdi kronik sorun demek için aynı sorunun 1-2 yıl boyunca devam etmesi lazım. Ben özellikle TR'ye gelen insignia lardaki sorunları ÖTV ye bağlıyorum. Insignia üretim badında çalışan bir abimiz ÖTV indirimi zamanında TR'den gelen siparişleri karşılayabilmek için planlanandan daha fazla üretim yapıldığını anlatmıştı. Kısaca fabrika kapasitesinin üzerinde çalıştırılmış. Bu durumda bazı aksaklıkların olmasını ben doğal görüyorum.

TR'de ilk insignia sahiplerinden biri olarak Allah nazardan saklasın bizim aracımızda şu ana kadar bahsedilen problemlerin hiçbiri yaşanmadı. Araç ilk üretim Insignia lardandı, biz de ÖTV indirimnde aldık ancak sipariş sırası beklememk için bayiinin elindeki aracı hemen aldık. Hatta bu yüzden aklımdaki renk olan siyahı kaçırmıştık

Eğer aklınızda bu araç varsa 2010 modellerini bekleyin deim, eminim daha sorunsuz çıkacaklardır.

Ayrıca araçlardaki sorunlar biraz şans işi. Arkadaşım ilk çıktığında Bmw e46 3.30ci almıştı ancak aracın çıkartmadığı sorun kalmadı, o derece ki bayii aracı değiştirdi ancak benzer sorunlu başka bir aracı oldu. Sonuçta arkadaşım pug 406 coupe aldı ve sorunsuz bindi.

İşin içinde şans faktörüyle beraer bence 2010 Insignia, 3.20D ye göre her zaman daha iyi tercih olacaktır. Ama dediğim gibi BMW 5 serisi için sanırım ibre BMW den yana olmalı

Yorum

Benim insigniayı almadan önce kia sportage jeepim vardı. Ondan öncede bmw 320i sahibiydim borusandan almıştım 5 yıl kullandım araba hiç bir zaman sorun çıkarmadı tam bir bmw asaletindeydi. Bu alıcağınız aracın kalitesine göre değişiyor çok büyük etkenle şans işi denebilir. 320i den sonra kia sportage biraz aratmadı diil bmw yi sağlamlık teknoloji motor gücü olarak aklım hem bmw kaldı. Fakat suanda insignia kullanıyorum araç gerçekten bir teknoloji abidesi bmw çok daha havalı ve çık duruyor. Bmw 320 de olmayan bir çok ekstra özelliğe sahip. Bmw gerçekten güzel bir otomobil tasarımı yeni 177hplik dizel motoru etkileyici olduğu tartışılmaz bir gerçek 1 yıl bilemedin 1.5 yıl sonra kasası komple değişicek zaten. Bunları düşünerek kararını vermeni öneririm servisinin fiyat etkenini unutmamanıda hatırlatırım eski bi 320i sahibi olarak baya kazıklanmış biriyim
              [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

Selam, verdiğiniz bilgiler gerçekten yararlı oldu...Arkadaşlar insignia dan çok memnun olduğunuzu anlıyorum, bende 2.0 cdti ile test sürüşü yaptığımda gerçekten performans olarak memnun kalmıştım. Hatta siparişi bile verdim, ama bmw hep aklımda kaldı...Forumlardaki şikayetlerin fazlalığı vazgeçme noktasına getirdi beni...Aracı kullananlara birkaç şey daha sormak istiyorum...Navigasyonunu sağlıklı olarak kullanabiliyormusunuz, konsol, torpido dan çıtırtı geliyor diyenler fazla, birde fren disk çiziklerinin fazlalığı biraz tuhaf geldi bana , edition turbo opsiyonsuz bir araba 50-60 binlere alınırken cosmo full donanımlı bir araba 100-110 binleri buluyor. Ama aradaki bu fark iç malzemede bir kalite ve malzeme farkı getirmiyor, fazla sormadım umarım...bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum

Walla benim aracım Edition Elegance pkt. donanım olarak ekikliğini en çok hissettiğim şey xenon farlar ve navigasyon. Bunu dışındaki donanımlar benim için lüks. Olsa daha ii olur tabii ama dediğim gibi dier donanımları çok gerekli bulmuyorum.

Navigasyon konusunda olmadığı için bir yorum yapmam zor.

Ses ve tıkırtı olayı olayı Allah'a şükür bende yok ama forumlarda bu tür şeylerden şikayet eden çok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: wing34
                    Aslında sorun bu paralara İnsignia alınırmı?
                    her zaman söylüyordum,
                    bu dönemde iyi bir işim ve maaşım yada kazancım olsaydı,
                    hiç düşünmeden 150.000 lirayı Insignia OPC'ye verebilirdim.

bu arabaya bu kadar para verilmez diye birşey yoktur.
                    bunu diyende otomobil sevgisi yoktur
                    herkesin zevki farklı.

tabiki 150.000'i Opel yerine BMW'ye vermek daha mantıklı
                    ama iş gönül işi olunca her arabaya okadar para verilebilir.
                    verilmez diye birşey yoktur.
                    InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                    X