Duyuru

Collapse
No announcement yet.

mondeo selective & insignia

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• mondeo selective & insignia

merhaba arkadaşlar.

bu foruma yazdığım bunca zaman sonra sonunda karar haftasına geldik. bu hafta sonu kısmetse aracımızı alacağız.

artık kafamızda sadece 2 araç kaldı.

1. ford mondeo selective 1,6i ecoboost 160 hp

2. opel insignia cosmo 180 hp (+ sunroof ve deri olabilir)

size sorum. sizce hangisini seçmeliyim? ikiside yaklaşık aynı yakar. yakın performansa sahip olmalılar diye düşünüyorum. mondeoda dvd navi + deri paket standartken, bu paraya insignia'da da deri + sunroof alınabiliyor. (flyaudio sonradan da taktırılabilir)

babamla beraber alacağız aracı, benim gönlüm insigniadan yana olsada babamda yılların ford kullanmasının verdiği (c-max) bir ford sevgisi elbette var.

objektif olarak bana fikir verin arkadaşlar..

hangisi?

Ynt: mondeo selective & insignia

Burda herkesın cevabı bellı
    Insıgnıa tabıkı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _ToLGa_
      Burda herkesın cevabı bellı
      Insıgnıa tabıkı
      neden insignia ama? mesela yol tutuşu acaba mondeodan daha mı iyi? malzeme kalitesi daha mı yüksek? ataklık ve sağlamlık daha mı fazla? yani bu gibi bir değerlendirme yapabilen arkadaşlar varsa daha iyi olur.

dediğim gibi mümkünse objektif olsun.

Yorum

D sınıfı 2 araçta ve bu markalarda çokta fark yoktur.Biri bir yerde öne çıkıyorsa öteki başka yerde çıkar.
        Kısaca içine bin dışına bak hangisi hoşuna gittiyse onu al.Gerisi teferruattır.Kendini ve başkalarını boşuna yorma ve aklında soru da bırakma.

Yorum

Bir kere mondeonun tasarımı bana başarısız geliyor tabiki şahsi fikrimdir...Buradan İnsignia tartışmasız önde başlıyor.Ki iç dış dizayn öncelikli iseniz mondeo çok yetersiz bence.Arada bi 20Hp fark var.Ben İnsignia'yı lastik genişliği için bile alırım...Yol tutuşu kullanan daha iyi bilir ama sanki İnsignia yolda daha oturaklı gidiyor.
          2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

ikisini yanyana koyun yoldan gecen ilk 10 kisiye sorun ona göre alın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mertk
              ikisini yanyana koyun yoldan gecen ilk 10 kisiye sorun ona göre alın
              keşke böyle bir imkanımız olsa.. biz kendimiz bile araçları zor görüyoruz...

Yorum

mondeo gereksiz boyutlarda bence.tasarımını bende begenmıyorum..insignia nın mondeo dan üstün bi araç oldugu kesin bence bunun tersini savunan birisi varsa çıksın anlatsın bizde ögrenelım..
                bu arada lpg konusunda cok ümitliydim senden ama vazgectın anlasılan

Yorum

mondeo nere insignia nere ya takoz gibi araba mondeo
                  2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yigity
                    mondeo gereksiz boyutlarda bence.tasarımını bende begenmıyorum..insignia nın mondeo dan üstün bi araç oldugu kesin bence bunun tersini savunan birisi varsa çıksın anlatsın bizde ögrenelım..
                    bu arada lpg konusunda cok ümitliydim senden ama vazgectın anlasılan
                    sağolasın kardeşim. valla LPG konusunda çok araştırma yaptım ama maalesef bir sonuç alamadım. yine de insignia'dan vazgeçmem mümkün olmadı işte..

Yorum

bu arada mondeo nun 1.6 dizeli cıktı
                      Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı

Titanium 1.6TDCI 115PS 4K 65.820 Tl

Yorum

yaa arkadaşlar gidin şu takoz mondeo yu başka araçlarla kıyaslayın yılın otosu seçilmiş bir araç insignia bana kalırsa elbette insignia mondeo hem eskidi kasa olarak hemde yakında yeni kasası çıkar
                        Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

patron iş başvurusu yapan genci yemeğe çıkartmış.İş görüşmeleri patron işci arasında her zaman bir yemek yenilerek onaylanıyormuş.Yemekler gelmiş.İş başvurusu yapan çocuk tuzluğu alıp yemeğe tuz koymuş ve patron afiyet olsun diyerek hesabı ödeyip oradan ayrılmış.Çocuk işe alınmamış.
                          Sebebi henüz yeni gelmiş yemeğin tadına bakmadan tuz ekmiş olmasıydı.Bu onun ön yargılı bir karakterini sergilemiş oldu.

buradada bariz bir ön yargı seziyorum.Mondea manda gib ,i mondea ağır , mondea takoz vs.Benim şuana kadar hiç ford'um olmadı fakat bu kadarda ön yargılı yaklaşmam araçlara.Kalbimde evet daimi bir opel sevgisi var.Millet 150 bin lirayı bir bmw'ye yatırırken ben gider opc alırım ama binmediğim sürmediğim bir aracıda kötülemem.

Yapmayın arkadaşlar biraz konuşmalarınız ağır olmuş.

Sayın metal adlı üye ;

bende ikisii arasında seçimsiz kalabilirdim çünkü yeni ford mondeoda çok güzel geliyor bana.Konforu vs nedir bilmiyorum kullanmadım ama focus kullanmıştım ciddi anlamda sağlam bir araçtı.Nazik çıt kırıldım çabuk arza veren bir araç değildi.Bazı paketlerin standart olması ve yeni teknoloji bir motor kullanılıyor olması bir adım öne çıkartıyor aracı fakat opel insigniada hiç beklenmedik bir güç ve ivmelenmenin yanı sıra iyi bir konfor sağlıyor.İnsignia imkanınız varsa orjinal navigasyonlu almanızı tavsiye ediyorum.Sonradan taktırmayın ve bayi ile konuştuğunuzda ciddi bir indirimde yapacaklarından navigasyonu olduğundan daha ucuza taktıracağınızdan dolayı navi şart derim ( ayrı bir hava katıyor + turn push ) afl farlar bambaşka birşey ben çok seviyorum..alınabilir bir araç fakat yakıt probleminiz varsa fordun yakıtınada bakın , benzinin pahalı oldğu şu günlerde araç oldukça iyi benzin çekiyor ...sunroof bizim araçlarda çok çok ufak aklınızda olsun ama bir sunroofumuz var(:
                          Hırs ile azim aynı şey değildir.

Yorum

5 yıl Ford mondeo kullanmış biri olarak tadı damağımda kalan bir araç olduğunu söyleyebilirim. 5 yıl boyunca (110 000 km) her yıl düzenli yetkili servis bakımını yaptırdığım aracımı 1 gün bile extradan servise götürdüğümü hatırlamıyorum. Oldukça seri ve yakıt olarak iyi bir araçtı. Ama şu da bir gerçek ki mondeo yeni kasası özellikle arka tasarımı bana hiç hoş gelmiyor. İnsignia yı sadece tipi hoşuma gittiği için alan biri olarak kasa olarak kesinlikle insignia derim. Ancak sağlamlık, kullanım zevki olarak mondeo da insigniadan aşağı kalmaz diye tahmin ediyorum. Bu arada en son kasasını kullanma fırsatım hiç olmadı. Ayrıca 160 lık ecobost hakkında da hiç bir fikrim yok Bence ikisinden hangisini seçerseniz seçin hoşunuza giden ve keyif veren yönleri olacaktır.
                            Saygılar...
                            Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

arkadaşlar mondeo makyaj ladı kasasını bu demek oluyorki yakında kasası değişecek bu arabanın kötülenecek bi yanı yok bu iş biraz zevk işi bana göre mondeo birazdaha agır kacıyor insignia nın yanında birde mondeonun arkası insigniadan geniş
                              Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                              [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

İşleniyor...
                              X