Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insignia cdti 160 - 320 d

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• insignia cdti 160 - 320 d

Mayıs ya da haziran gibi ikinci el D segmenti sedan araç alıcam.

Öncelikli hedefim 2008 den beri takip ettiğim, hayalini kurduğum insignia 1.6 turbo 180 bg idi ama
    malumunuz son zamlardan sonra benzinli bir arabaya yaklaşma cesareti gösteremiyorum.

Bütçem yaklaşık 65-68 bin lira.Kesinlikle fransız c5 - 508 - latitude ya da 1.6 tdi passat düşünmüyorum.

Bu rakamlara alabileceğim 2007-2010 aralığında 2.0 dizel D segment otomobiller içinde (öncelik alman) öne çıkan iki araç insignia 2009 2.0 cdti 160 bg cosmo ve 2007 320 d oldu.Tabi buna 2008 2.0 tdi passatı da ekleyebiliriz.
    Araçların mümkün olduğunca en donanımlısı olmasını istiyorum çünkü en az üç sene bineceğim ve aldığım arabadan pişman olmak istemiyorum.Bu araçlar içinde iç görüntü olarak öne çıkan insignia oluyor haliyle.Bir kere bmw nin kokpiti insignia cosmoya (dvd-navi olanlar) göre oldukça sade kalıyor.Passat desen içi oldukça eskidi, yıllardır aynı.

Yalnız bmw için cyclone marka dvd navi. cihazı var ,ekte resmini koyacağım ve fiyatı da kdv dahil 2.450 tl.
    Bu da iç görüntü olarak bmv açısından durumu toparlıyor ama bu cihazın kalitesi ve ne kadar verim alınacağı soru işareti.

Şimdi gelelim performans, yol tutuş, kullanılan malzeme kalitesi , marka imajı ve arıza çıkma oranı meselesine.

Bunlar göz önüne alındığında bmw öne çıkıyor herhalde. Bmw bilenler aydınlatırsa sevinirim, 2007 olanlar 177 bg olması lazım ve arkadan itişli. İnsignia 160 bg ve passat 140 bg önden çekiş. Tork değerleri aşağı yukarı birbirine yakın.Bu arada araçların hepsi otomatik vites olacak.

Öncelikle ben insignia istiyorum ama kararsızım.Siz benim yerimde olsanız hangisini ve hangi nedenle seçerdiniz.Yardımcı olmanız dileğiyle

Ynt: insignia cdti 160 - 320 d

welcome

Keyifli Sohbetler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Resim ekleyemedim, link veriyorum

http://www.regi.com.tr/urunler/dvd-n...erisi/e9x.html

Yorum

teşekkür ederim

Yorum

Zamanında bu ikilemi bizde yaşadık sıfır insignia ve 3.20 arasında ve sonuç insignia oldu.
          Donanım ve fiyat/performans olarak insignia sizi memnun edecektir.
          http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
          2.0 CDTI
          Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

motor, şanzuman, yol tutuş, güç ve yakıt olarak 3.20d
            donanım, özellik, iç mekan, dış görüntü, prestij insignia 2.0 cdti cosmo

kıyaslama yaparsak bmw daha üstün ancak alabileceğiniz bmw nin model yılı daha düşük olucağı için (haliyle kmde yüksek olcak)
            daha yeni ve güncel olan insignia yı tercih etmenizi tavsiye ederim....

Yorum

walla bugun yenı passata bındım ıc mekan olarak ınsgnıa dıyorum

Yorum

insanları şaşırtmak istiyorsanız full donanımlı bir insignia

ama soranlara benim bmw aracım var demek istiyorsanız bmw
                Hırs ile azim aynı şey değildir.

Yorum

320d Cyclone renkli ekranı orjinalindeki gibi göstergelerle aynı hizaya koyabilselerdi kokpit görüntüsü çok dolu ve güzel gözükürdü ama radyonun yerine olunca kullanış+görüntü olarak bir getirisi olmayacak bence.
                  sıfırlarında orjinal renkli ekranı uygun fiyata pakete ekliyorlar ama ya toplam fiyat çok yüksek olur yada birçok şeyden feragat etmeniz gerekir, 320d yerine 316i gibi
                  320d donanım olarak çok boş değil, sadece gerekli olacak şeyler var, hız sabitleyici, far+yağmur sensörü, xenon, deri döşeme vs. full değil ama şu haliyle orta halli donanımda iş görür.

full Insignia 2.0 CDTI Cosmo'nun da kullanımı keyifli olur. elinizin altında ihtiyacınız olan/olmayan her donanım olacak.
                  bu arada uygun km'de 4 yaşında dizel BMW bulmak da önemli, 100.000 gördüyse BMW almanın da bir anlamı yok bence.

bir başka konuda Insignia=markanın en üst düzey kullanıcısı oluyorsunuz, 320d=markanın orta halli müşterisi oluyorsunuz ama Salih'e katılıyorum, adınız BMW'ye biniyor olacak
                  InsigniaTEAM

Yorum

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Valla ne yalan söyleyeyim mantığım da kalbim de insignia diyor.

Hele bir de beyaz üstü de siyah folyolu olursa tadından yenmez.

Bakalım kısmet bir- bir buçuk ay sonra herşey netleşecek.

Yorum

İşleniyor...
                    X