Duyuru

Collapse
No announcement yet.

lastik patladı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• lastik patladı

slm bugün aracımın lastiğini taş kesti cantıda ufaktan kırdım iç tarafını. acaba garantiden yada ak sigortadan kaskolu kaskodan değiştirilirmi

Ynt: lastik patladı

kasko lastiği veya jantı karşılamaz. garantinin de değiştireceğini sanmam. kullanıcı hatası.

Yorum

değiştirir servise gidip beyan yazın direk dalgınlığıma geldi yoldaki büyük kaldırım parcasını farketmedim ve lastiğimi ve jantıma maddi zarara yol acan bi olay yaşadım diye kaskonuz bozulur mu bilmem ama değiştirirler ama garanti karşılamaz...

Yorum

Lastik, jant, fren vb. arızalar asla garanti kapsamında değildir. Bu tür arızalar her zaman için kullanıcı hatası kabul edilir.
        Beyan yaparsanız Kaskonuz hasarı karşılar ama %99 kaskonuz bozulur. Ben arka tampon boyattım 238 tl tuttu. Kaskoyu bozdular. 1700 tl istediler. Bende başka kaskodan 1150 tl ye yaptırdım. Eskiden küçük hasar olunca indiriminiz düşüyordu. Örneğin %30 hasarsızlığınız varsa 2. kaskoda %25 oluyordu. Şimdilerde az hasarda bile hasarsızlığınızı sıfırlıyorlar.

2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Ben mesela böyle durumlarda ufak hasarlı kaza masraflarında kaskom bozulmasın diye ek bi prim ödüyorum 500 tlye kadar olan hasarlarda kasko bozulmasın diye kasko az fark ediiyor fiyatta ama böyle işlerde bozulmuyor iyi birşey...

Yorum

beyan usuluyle kaskodan yaptırabilirsiniz ancak kaskonuz bozulacaktır.... garanti söz konusu değildir...

Yorum

tşkler

Yorum

peki ama 18 inc lastik ve jant kaça mal olur

Yorum

jant, 420+kdv lastik ise 500 lira, yani toplamda 1000 liracık

Yorum

kasko bozulunca yeniden kasko yaptırmak gerekiyor sanırım fakat ben ne anladımki bu işten kaskonun mantığı nerde kaldı altı üstü 1 lastik ve jant bunumu değiştirmeyecek yani illa arabayı parcalamak yada ölmekmi lazım kargonun esprisi ne o zaman

Yorum

kasko bozulunca yenilenmek gerekiyo diye bişi yok, kaskonuz aynen devam eder, kaskonuzun bozulması demek süre bitiminde hasarsızlık indirimi alamayacağınız anlamına gelir, bu durumda ben olsam kaskoyu bozdururdum, 1000 lira az buz bi rakam değil çünkü, kaskonuzu bozdurtmazsanız eğer bi sonraki yıl alacağınız indirim %30 dur, bu da yaklaşık 300-350 liraya tekabil eder, karar sizin....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                        kasko bozulunca yenilenmek gerekiyo diye bişi yok, kaskonuz aynen devam eder, kaskonuzun bozulması demek süre bitiminde hasarsızlık indirimi alamayacağınız anlamına gelir, bu durumda ben olsam kaskoyu bozdururdum, 1000 lira az buz bi rakam değil çünkü, kaskonuzu bozdurtmazsanız eğer bi sonraki yıl alacağınız indirim %30 dur, bu da yaklaşık 300-350 liraya tekabil eder, karar sizin....
                        +1 kasko bozulması kaskonun bitmesi demek değil.. Hasan abininde belirttiği üzre sadece kaskonun senelik süresi dolduğunda tekrar ödeyeceğiniz kasko miktarı üzerinden hasarsızlık indirimi alamayacaksınız.. ama sonraki yıllar tekrar bu indirim söz konusu.. yani kasko bozulması bu seferlik olur, bundan sonraki kasko ödemesini biraz fazla miktar ödersiniz, hemde sorununuz hallolur.. ama sonraki senelerde hasar olmadığı takdirde kasko ücretiniz yine belli oranlarda düşer
                        bence yaptırın kaskodan.. 1000 TL az rakam değil.. yinede tercih sizin.. saygılarımla

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                          Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                          +1 kasko bozulması kaskonun bitmesi demek değil.. Hasan abininde belirttiği üzre sadece kaskonun senelik süresi dolduğunda tekrar ödeyeceğiniz kasko miktarı üzerinden hasarsızlık indirimi alamayacaksınız.. ama sonraki yıllar tekrar bu indirim söz konusu.. yani kasko bozulması bu seferlik olur, bundan sonraki kasko ödemesini biraz fazla miktar ödersiniz, hemde sorununuz hallolur.. ama sonraki senelerde hasar olmadığı takdirde kasko ücretiniz yine belli oranlarda düşer
                          bence yaptırın kaskodan.. 1000 TL az rakam değil.. yinede tercih sizin.. saygılarımla

Hasan a katılıyorum..kaskoyu niye yaptırıyoruzki...bozdurmayalım diyemi...

Yorum

İşleniyor...
                          X