Duyuru

Collapse
No announcement yet.

motordan gelen garip ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• motordan gelen garip ses

selam arkadaşlar 16t aracımın stop ettikten sonra gelen lak laklak benzeri sesden dolatı servise gittim ve usta bana varyatörden geliyor geri vurma yapıyor dedi bende bu bir arızamıdır ne yapmalı dedim oda ses şuanda az dahada artarsa değişmesi gerekir dedi aracın garantisinin dolmasın 6 ay var ve sizce ne yapmalı başkabir servisede göstermelimi yada değişim nasıl alınabilir yorumlarınızı bekliyorum

Ynt: motordan gelen garip ses

sesleri duymak gerek, başka bi servise gösterin bence, egzosların soğuma sesi olmasın bu sesler....

Yorum

bu ses tam olarak nerden geliyor..?
      aracın içindeyken mi duyuyosunuz yoksa dışardan mı duyuyosunuz..?
      ses motor bölümünden mi geliyor yoksa arka taraflardan eksoz kısmından falan mı geliyor(metal sesi gibi mi)..?

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

egsoz sesleri cıtırdama sesi gibi çın çın diye geliyor benim arabada bişeyleri kapatıyor ne kapatıyor bilmiyorum kapıları kapatınca garip sesler var
        2012 Opel Astra H CDTI 90 hp
        2012 Opel Astra  J sport+stil paket 1.4 140hp

Yorum

Değişim yapılabiliyorsa garanti devam ederken değiştirin.Olmuyorsa bu parça ile ilgili arıza raporu tutturun daha sonra garanti bitiminde sıkıntı yaşamayın.

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
          17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
          35GB5825  A Rh+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ufuk_Can
            egsoz sesleri cıtırdama sesi gibi çın çın diye geliyor benim arabada bişeyleri kapatıyor ne kapatıyor bilmiyorum kapıları kapatınca garip sesler var
            Bazı sesler normaldir mesal havalandırma kanalları , elektronik mekanizmalar , ilk benzinin pompalanması vs... gibi sistemler devreye girip çıkabilir ama kapatıktan sonra mekanik bir ses gelmez sadece metalin sıcakken soğumasına bağlı olarak oluşabilen sesler gelir bunlarda normaldir.

Aslında farklı sesi söyleyen arkadaş sesi kayıt edip koyarsa sese göre yorum yapmak daha doğru olur

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ufuk_Can
              bendede motor tarafından geliyor o sesler kapamalar açmalar bipp ler zzztlar
              2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

arkadaşlar arabayı
                stop ederken kontak tam kapanınca motordan gelen bir ses varyatör dedi kamil

Yorum

benim arabada marşa basınca gelen bir ses vardı.hava filitresi yerinden gevşemiş ,motor marşla sarsılırken kısa süreli sinir bozucu bir ses geliyordu.bence bir kontrol edin

Orjinal yazı sahibi: emrah akın
                  arkadaşlar arabayı
                  stop ederken kontak tam kapanınca motordan gelen bir ses varyatör dedi kamil

1,4 turbo.sunroof, necvox navigasyon, beyaz (gitti güzelim cosmo)

Yorum

İşleniyor...
                  X