Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsiginia"ya alternatif araç

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsiginia"ya alternatif araç

Selamlar arkadaşlar,

Bu ortamda hiç sorulmayacak soru ama, Malum arabalarımızın benzin sarfiyatı ortada.Depoyu fulledim.63 litre benzin aldım, ( Depomuz 70 lt mi yoksa 65 mi?)
    İstanbul şehir içi 470 km yapabildim sadece..13.5 ortalama yakıt değeri,Devirli kullandığım halde. Ne kadar özellikleri olsun sürüş zevki olsun arabamdan memnun olsamda,Yakıt konusu beni düşündürmeye başladı. Acaba dizel olarak insignia tadında araç tavsiyeleriniz ne olabilir? Aynı fiyat aralığında bulmak zor ama ikinci el ne bulabiliriz. 2010 cosmo+dvd navi.beyaz. 11500 km"de aracım satmaya kalksam fiyat aralığı nedir? Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.
    Alternatif olarak benim ilk aklıma gelen Yeni Astra dizel..

1.6 180 bg cosmo Dvd+navi- Beyaz

Ynt: İnsiginia"ya alternatif araç

Passat massat diyen çok olacaktır Ford Mondeo yada yeni Volvo S60 tavsiyemdir... Devirli kullandım demişsiniz, zaten devirli kullanınca yakıt tüketimi yükselir anlayamadım orasını
    [COLOR=black]SADECE ESKİŞEHİRSPOR

Opel Insignia 1.6 Turbo 180 HP Cosmo - Olimpik Beyaz + DVD 800 (2010)

Fiat Bravo 1.6 MultiJet 120 HP-320 NM Sport - Lav Kırmızı + Skydome (2013)

Yorum

Devirli derken zorlamadan yani basmadan kullandım. Zaten basmaya ayağım gitmiyor Hemen içiyor benzini. Mondeo hiç prim yapmadı ama Volvo güzel araba, tabi fiyatıda.. Araba satıp ilave para eklemek istemiyorum ama, o paraya o kalitede sadece Astra kalıyor dizel olarak..

Yorum

Yeni S60 T4 R-design Benzin 1595 cc 180 hp Powershift 79.420

Verilir...

Ayrıca Mondeo yılların tecrübesi ile gelişmeye devam eden bir model. Çok gösterişli olmasada tıpkı S60 gibi rahatlık için tasrlanmış bir araç. Bence yabana atmayın. Titanium unu bir test edin. Fiyatıda çok uygun seviyelere gerilemiş durumda. O paralar bence Astra ya fazla sınıf düşmektense Mondeo düşünün yeni motorlarıda geldi ülkemize test edin...

Yeni Mondeo Titanium 4K 1.6 EcoBoost 160 PS
        59.710,00 TL

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekorkmaz
          ( Depomuz 70 lt mi yoksa 65 mi?)
          depo 70 lt ama siz aldığınız zaman içinde bir miktar benzin vardır o yüzden 63 lt eklenmiştir

ortalama tüketim 13.5 lt/100 km. demişsiniz ve devirli kullandım demişsiniz.. zaten gaza ne kadar çok basarsanız veya vitesler, maximum 2500 devirde atmazsanız zaten bu ortalamayı yükseltir doğal olarak.. sakin kullanımda ş.içi olsun ş.dışı olsun ortalama tüketim değeriniz bariz düşecektir.. şu an benim araç 9.4 lt/100 km gösteriyor mesela.. yeri geldiğinde bende basıyorum zaten napsanız yavaş gidemiyosunuz illaki bi yerde bi zaman bişeyler tetikliyo sizi
          ama satmayı ciddi düşünüyosanız, bir İnsignia ya tercih edilebilecek tek otomobil yeni bir İnsignia dır
          ben İnsignia 2.0 130 HP dizel otomatiği öneririm..
          yeni passatın 1.6 TDI motorunu hiç tavsiye etmem çünkü kullandım ve kalkışlarda falan bariz hantal kalıyor.. ivmelenmesi normal, okadar iyi değil açıkçası.. ayrıca yol sesinden baya bi şikayetim var asfalt sesi hep içerdeydi 60 km/h nin üzerinde başlıyodu ses ve hızlandıkça artıyodu.. yani İnsignia da ki sessizliği konforu bulamazsınız..
          Ford un 1.6 dizel seçenekleri var.. Mondeo ya bakabilirsiniz.. ama 1.6 olarakta İnsignia kalitesini aratmayacak bir araç inanın pek aklıma gelmiyor..
          dediğim gibi, bir İnsignia ya tercih edilebilecek tek otomobil yeni bir İnsignia dır.. tabi imkanlar dahilinde... çok daha yüksek fiyatlara Mercedes BMW Audi vs. sahip olabilirsiniz..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Hatta biraz kaptırıp "Titanium X" paket alırsanız oldukça albenili bir araç oluyor makyajlı Mondeo.

Yorum

13.5 çok yüksek bir değer.Ben 9.5 lardeyim.istanbul içi derken nerelerde kullanıyorsunuz.Bir depo ile 650 civarı yapıyorum bu arada.

Yorum

üzerine ilave para eklemek istemiyosanız o halde Astra tercihiniz gayet mantıklı.. hatta sıkı bir pazarlıkla 1.3 CDTI 95 HP Cosmo Astra yı kafa kafaya takas edebilirsiniz diye düşünüyorum... Sport, Enjoy donanımlarını zaten karşılar takasta hatta üzerine bir miktar para bile alırsınız
                ama Cosmo 1.3 CDTI 95 HP Astra gerçekten uygun. motoruyla da iç mekan kalitesiyle görünümüyle falan isteklerinize İnsignia dan sonra yeterince cevap verir.. ne de olsa küçük kardeş

forumda 1.3 CDTI sahibi üyemiz olması lazım, sanırım konuyu görünce o daha sağlıklı bilgiler verir Yeni Astra dizel hakkında şimdiden hayırlısı olsun.. inşallah herşey gönlünüzce gelişir.. saygılarımla

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Mondeo"da benzinli kardeşim. İnsignia varken ne gerek mondeo"ya geçmeye. Ben dizel olarak alternatif arıyorum ama pekte yok gibi astra hariç.. 650 km çok iyi yapıyorsun. Gerçekten çok iyi ben kısa mesafelerde kullandım full depoyu. Ona bağlıyorum ama yinede pek fazla km artışı sehiriçi olarak alacağımı zannetmiyorum.

Yorum

Belki insigniadan sonra sizi sarmayabilir ama astra dediginiz için yani C sınıfı düşündüğünüz için diyorum alacaksınız 1.6tdi elegance octavia yakıt korkunuz olmadan çatır çatır bineceksiniz her açıdan 10 numara bi araç.şehir içi yakıt tüketimi 50 liralık shell full save ile 300km rahatlıkla gidiyorum.Şehirler arası eğimsiz yolda 90km sabit hızla 3.1 litre yaktığına da şahidim.hızlanması felanda gayet yeterli sonuçta 250 nm tork var.MTV avantajıda var tabiki.Ayrıca arabada aklınıza gelebilecek bi çok özellik mevcut.Geri kaydırmama özelliğide varmış onuda bugün anladım yani Çok çok konforlu bir araç tavsiye ederim.Eğer skoda hakkında ön yargılarınız varsa en azından bi test etmenizi öneririm.
                    Yok D sınıfından C sınıfına düşmem derseniz de süperb lerin 1.6tdi versiyonuda geldi diye biliyorum yeni passata göre çok daha konforlu ve geniş bi araç..ama dsg'li olsun

Yorum

Fazla km yapmayan bi insanın 1.6 Turboyu satıpta 2.0cdti alması bence ekonomik bi davranış değil.Çok km yapıyorsanız dizel tamamdır ama diğer durumlarda ı ıh.

Yorum

Çok övmüşsün Octavia"yı elbet bi bildiğin vardır. Ama Şekil ve diğer özellikler olarak benim içime pek sineceğini zannetmiyorum.Pekte tutmadı sanki çevremde görmedim pek fazla..Astra düşüncemde kalitesini bildiğim opel olmasıdır.Cunku gozumu açtım Opel gozumu kapatıcam Opel olacak herhalde hayatımda) Tabı gonul almak ister Audı A4 ama tabı tamamen duygusal)

Yorum

guiletta 1.6 jtd :P
                          Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Bencede kesinlikle yeni astra dizel.

ama bunun dışında da yeni jetta dizel veya c5 dizel olabilir

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

yakıta çözüm lpg.. 7 ay önce 16 bin km de aracıma ankarada yetkili serviste lpg taktırdım. şuan 45 bin km deyim. bi ara arabadan gürültülü sesler geliyordu. serviste lpg ayarı yaptılar şimdi sustu. bugün itibariyle gazı 2.200 tl den alıyorum. şehir içi km'de 280 krş. yakıyor.

Yorum

İşleniyor...
                              X