Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Oto Koltuğu Tavsiyesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Oto Koltuğu Tavsiyesi

Selamlar.

Çok şükür bir evladımız oldu. Şimdi 6 aylık. 1 yaşına doğru bir oto koltuğu almam lazım. Ancak seçenek çok. Ama daraltmak için herkes isofix var mı araçta diyor. Bizim araçlarda isofix var mı? Yani var ama diğer araçlardakine hiç benzemiyor klavuzu. Universal değil mi bizdekiler? Ayrı bir özelliği var mı?

Bir de araştırmalarım sonucu 2 yaşına kadar çocuğun oto koltuğunun ters olması boyun ve omur zedelenmlerini %80 azaltıyor imiş. Bizim araca uygun bir koltuk tavsiyeniz var mı? Benim araştırmalarım sonucu cybex sirona hem ters hem de iki yaşından sonra (çocuk artık ters oturamayacak kadar büyük olduğunda) öne doğru ama emniyet kemeri yerine yastıklı koruması olması açısından en güvenli olan geldi. Yana dönmesi ise koyup alırken çocuğu rahatlık sağlıyor. Sizin bir tavsiyeniz var mı? Fiyatı dudak uçuklatıyor o ayrı. 2600 TL. Abim ingilterede. Orada 1500 tl'den daha ucuza denk gelecek. Sizce bu konuda ne yapmak lazım? Pahalıyı mı almak lazım? Yoksa yine çok güvenli olan alternatifler var mıdır?

Ynt: Oto Koltuğu Tavsiyesi

Cybex sirona 18 kg.ya kadar kullanılabiliyor, 3-4 yaşında yeniden koltuk almak zorunda kalabilirsiniz. Ben cybex pallas m aldım. 14-15 aylık olana kadar önündeki koruma ile kullandım, şimdi korumasız kullanıyoruz. 36 kg ya kadar da kullanılabiliyor. Ayrıca karşılaştımalı çarpışma ve günlük kullanım, temizlik testlerinden sirona ile benzer puanları almış bir koltuk. Tek dezavantajı çocuğu koltuğa sabitlemek baya zaman alıyor. Bizim araçlarda ısofix var.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
    2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Ben britax römer dualfix kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.Çocuğu hem öne hem arkaya bakıyor şekilde oturtabiliyorsunuz,böylelikle hem 1 yaş öncesi hemde sonrası için uygun.Ayrıca yatış ayarıda var.360 derece döndüğü için kapıya doğru çevirip rahatlıkla çocuğu indirip bindirebiliyorsunuz.Bizim ufaklık 15 dakikadan sonra kıyameti koparıyor o ayrı
      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
        Ben britax römer dualfix kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.Çocuğu hem öne hem arkaya bakıyor şekilde oturtabiliyorsunuz,böylelikle hem 1 yaş öncesi hemde sonrası için uygun.Ayrıca yatış ayarıda var.360 derece döndüğü için kapıya doğru çevirip rahatlıkla çocuğu indirip bindirebiliyorsunuz.Bizim ufaklık 15 dakikadan sonra kıyameti koparıyor o ayrı
        fiyatı nedir baya tuzlu olsa gerek.
        Ben hepsiburada dan aşağıdaki ürünü aldım.
        o fiyata güvenlik sağlamlık olarak en iyisi bu yorumlar okunabilir

http://www.hepsiburada.com/bolenn-hu...-AILEBLH12312G
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mccoffeer
          Cybex sirona 18 kg.ya kadar kullanılabiliyor, 3-4 yaşında yeniden koltuk almak zorunda kalabilirsiniz. Ben cybex pallas m aldım. 14-15 aylık olana kadar önündeki koruma ile kullandım, şimdi korumasız kullanıyoruz. 36 kg ya kadar da kullanılabiliyor. Ayrıca karşılaştımalı çarpışma ve günlük kullanım, temizlik testlerinden sirona ile benzer puanları almış bir koltuk. Tek dezavantajı çocuğu koltuğa sabitlemek baya zaman alıyor. Bizim araçlarda ısofix var.

Aynı koltuğu ben de kullanıyorum küçük oğlumda.. Zamanında çok araştırıp almıştım. Adac test verileri en iyi koltuklardan birisiydi. Ayrıca 36 kg.a kadar kullanılılabilmesi de en büyük avantajı
          Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Ben de hem arka hem öne yönelimde kullanabileceğimiz koltukları uzun süre araştırdım. Besafe İzi Combi X4 ve Cybex Sirona arasında kalmıştım. Besafe güvenlik anlamında testlerden en yüksek puanları aldığını gördüm. Cybex'in kullanıcı dostu olduğu bir gerçek, 360 derece dönüyor olması güzel. Ancak bu dönüş güvenlik zafiyetleri doğurabildiğini okumuştum. Besafe İzi Combi X4'ün kötü yanı öne yönelimde İzofixli değil kemer bağlantılı olması. Benim gibi sık sık farklı araçlar kullanıyorsanız kemer bağlantısını yapmak biraz zor olabiliyor. Onun haricinde birçok özellği ve güvenlik anlamında beni en tatmin eden ürün olması sebebiyle Besafe tercih ettim. Forumdan Nurettin Bey de bu ürünü kullanıyor. O'nun tavsiyesini de dikkate almıştım... Unutmadan Besafe'i 4 yaşına kadar arka yönelimde kullanabiliyorsunuz. Haa buna yavrulamız pek razı gelmesede önemli.
            *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Çocuk koltuğu önemli ama öyle 2.500 lira falan abartı rakamlar bence, hepsiburada'dan uygun fiyatlı ve kaliteli bir koltuk alınabilir.
              ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Besafe cok pahalı maxi cosi römer cybex bunlar daha makul.bizde römer duofix var 0-18 kg.bence 0-18 alın Allahın izniyle 4 yaşına getirir cok da kaliteli adac test sonuçları cok iyi.36 kg a kadar kullanılan koltukları önermem.mutlaka isofixli olsun.Allah analı babalı büyütsün hayırlı imanlı evlat eylesin..
                2010 insignia 1.6t cosmo karbon siyah..

Yorum

http://m.n11.com/romer-duo-plus-isof...A&gclsrc=aw.ds
                  Bizdeki de bu.cok pahalanmış ya böyle değildi bu

Yorum

Konunun takipçisiyim. Yakında bende alacağım, canım kızım 5. ay içinde.
                    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

https://www.adac.de/infotestrat/test...ndersitz-test/
                      En alttaki iki sütun..britax römer yoğunlukta.

Yorum

Allah herkesin evladına sağlık versin öncelikle,hepsini ailesine bağışlasın. Bizim araçlarda isofix var öncelikle.Ben de özellikle isofixli aldım bana hem daha güvenli geliyor hem de çok rahat takıp çıkartabilyorsun,emniyet kemeri beni çok uğraştırıyor,belki de ben beceriksizimdir. Tabi ki çocuklarımızın sağlığı herşeyden önemli ama ben oto koltuğuna 1000-2000 lira para vermek istemeyen birisi olarak birkaç mağaza gezdim ve beğendiğim her koltuğa çocuğumu oturttum. En son baby&plus markasının isofixli modelini aldım.400 TL . Ufaklık içerisinde oldukça rahat.yatar pozisyonu yok ama çok sıkıntısını yaşamadık şu ana kadar. bir tane de kayınvalidenin araccına almam gerek muhtmelen onu da aynısından alacağım.36 lg kadar kullanılabiliyor.bizimki biraz erken kilo almaya başladı 7 aylıktan bu yana kullanıyoruz.
                        2010 Cosmo, 1.6 Turbo ,Füme,Deri Koltuk,Koltuk Isıtma,Turn & Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer

Kızım için oto koltuğu alırken fiyat, sağlamlık ve konfor için bayağı araştırma yaptım araştırmalar sonucu aynı koltuğu kızım 1 yaşındayken almıştım, şimdi kızım 2,5 yaşında hala kullanıyorum. gayet memnunum ve tavsiye ederim. Ben aldığımda şuanaki fiyatının neredeyse yarı fiyatıydı ama yinede şuanda bile piyasadaki diğer ürünlerle kıyaslandığı zaman fiyatı bence makul.
                          2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet_5260
                            Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer

Kızım için oto koltuğu alırken fiyat, sağlamlık ve konfor için bayağı araştırma yaptım araştırmalar sonucu aynı koltuğu kızım 1 yaşındayken almıştım, şimdi kızım 2,5 yaşında hala kullanıyorum. gayet memnunum ve tavsiye ederim. Ben aldığımda şuanaki fiyatının neredeyse yarı fiyatıydı ama yinede şuanda bile piyasadaki diğer ürünlerle kıyaslandığı zaman fiyatı bence makul.
                            aynen bende araştırma yaptım ve fiyat performans güvenlik sağlamlık derken bu ürünü aldım en mantıklısı bu görünüyor hala. kesinlikle daha fazla paralar yatırmaya değmez. araçta bir kişilik yeri yiyip bitirmesi de cabası
                            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Yapısı geregi çocuk koltuğu cok yer kaplıyor ister istemez. Tek çocuk için sorun olmuyor ama 2. Çocuk varsa yeri malesef çok daraltıyor. Tabi ki güvenlik için şart.

Yorum

İşleniyor...
                              X