Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia Satın Almak İstiyorum. Yardımlarınıza İhtiyacım Var.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Sorması ayıp, Corolla kaç para ihihi
    Hahahaa.... Kendimde üstüne nakit ekledim. Corolla = Ev değil tabiki )

Yorum

Geçmiş olsun...

Corolla'nın hangi motorunu kullandınız? O motorlar Corolla'yı taşıyor da, 2.0 CDTI Insignia kasasını mı taşımıyormuş? Bende 2.0 CDTI 130 ps'lik versiyon var, bu bile kasayı taşımakta hiç zorlanmıyor ki siz Cosmo alacaksanız 160ps'lik versiyonu alacaksınız.

O bahsettiğiniz "kasayı taşımıyor" diyenler ya aracı hiç kullanmamıştır, ya da toplumun genelinde yıllardır düşük hacim ve güçsüz araçlar kullanmaktan doğan "2.0 litre hacimli araçları Ferrari gibi gidecek beklentisi yanılgısı" içindedir. Bu motorlardan beklenti "yeterli performans ve makul tüketim" olmalıdır, "yüksek performans" değil. Otomatik vitesteki güç kaybıyla birlikte oldukça standart bir performans verir ancak asla "kasayı taşımıyor" hissi yaşatmaz. Aksine düşük devirde bile rahatça toplayarak, kasayı taşımakta hiç zorlanmadığını hissettirir.

Yorum

3 yıl 2012 1.4t insignia kullandım. Şu an makyajlı kasa 1.6 kullanıyorum. Guzergah aynı, mesafe aynı ve hatta eskiye göre şu an trafikte daha fazla araç olmasına rağmen şu anki aracım 1.4t ile aynı yakıyor. Evet, 1.4t ler 1.6t lere göre daha az yakar, ecotec motorlarda böyle. Ancak sidi lerle birlikte yakıt tüketimi azaldı. Size 40 kuruş yakıyor diyen arkadaşın ortalama hızını merak ettim doğrusu.

O zamanlar aracı görenler 1.4 olduğunu öğrendiklerinde bu kasa bu aracı çekmez dediler haliyle. Trabzonu bilenler icin yazayım, araçta 3 kişi gazi anadolu lisesi yokuş çıkarken 2.vitesin altına hiç inmeden hatta performanslı bir şekilde çıktığımı görünce fikirler değişti. 1.6 gibi gitmez ancak işinizi fazlasıyla görür.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Trim sesleri için ne düşünüyorsunuz peki. Sıkıtılı bir durum mu? Ben biraz hassasım bu konuda. Daha önce bir arabamı bu yüzden satmıştım.

Yakınımda kimsede yok ki bi incelesem arabayı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: igneli View Post
            Trim sesleri için ne düşünüyorsunuz peki. Sıkıtılı bir durum mu? Ben biraz hassasım bu konuda. Daha önce bir arabamı bu yüzden satmıştım.

Yakınımda kimsede yok ki bi incelesem arabayı
            Bende 2011 model 120.000km'de ve 2013 model 30.000 km'de 2 Insignia var, 2011 modelde az da olsa trim sesi var ama çok çok az; hiç rahatsız edici değil. Benim de hassas olduğum bir konudur, belirteyim. Trim sesi yüzünden Insignia'dan vazgeçmek bence pek mantıklı değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
              3 yıl 2012 1.4t insignia kullandım. Şu an makyajlı kasa 1.6 kullanıyorum. Guzergah aynı, mesafe aynı ve hatta eskiye göre şu an trafikte daha fazla araç olmasına rağmen şu anki aracım 1.4t ile aynı yakıyor. Evet, 1.4t ler 1.6t lere göre daha az yakar, ecotec motorlarda böyle. Ancak sidi lerle birlikte yakıt tüketimi azaldı. Size 40 kuruş yakıyor diyen arkadaşın ortalama hızını merak ettim doğrusu.

O zamanlar aracı görenler 1.4 olduğunu öğrendiklerinde bu kasa bu aracı çekmez dediler haliyle. Trabzonu bilenler icin yazayım, araçta 3 kişi gazi anadolu lisesi yokuş çıkarken 2.vitesin altına hiç inmeden hatta performanslı bir şekilde çıktığımı görünce fikirler değişti. 1.6 gibi gitmez ancak işinizi fazlasıyla görür.
              O 40 krş yakan araç LPG'lidir ya da sürekli düz yol ve uzun mesafe ölçümünü söylemiş olabilir. SIDI motorun tüketimi gerçekten muazzam, hele hele manuel vites alınırsa daha da düşecektir. Şöyle örnekleyebilirim; 1.4 75ps Peugeot 207 ile min. 5.1 lt ortalama yakaladığım güzergahta SIDI ile min. 7.1 lt yakaladım. Araçlar arasında 400kg ağırlık farkı, turbo farkı, 100bg güç farkı ve belki de en önemlisi tork konvertörlü şanzıman farkı var. Manuel vites olsa muhtemelen 6.0 lt yakalardım. 1.65 ton, 170ps bir araç için bence muazzam değerler.

Yorum

Bu arada Insignia'da kasayı taşımayan 1 tane motor vardı, o da 1.6 litre atmosferik 115ps motordu. İşte o motor gerçekten kasayı taşımıyordu, Opel'e dava açanlar bile oldu. (Ki haksızlar; çünkü kimsenin 115ps atmosferik benzinli 1.55 tonluk araç alıp, gitmiyor diye şikayet etmeye hakkı yok) O motor da Türkiye pazarından çekildi; fazla da satmadı.

Yorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...67956489/detay

Joystick kumanda yok bunda sanırım. Cosmo paketlerde var sanıyordum ben.

Birde bu modellerde flexride var mı? Varsa hangisinde olduğunu nasıl anlarım?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: igneli View Post
                    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...67956489/detay

Joystick kumanda yok bunda sanırım. Cosmo paketlerde var sanıyordum ben.

Birde bu modellerde flexride var mı? Varsa hangisinde olduğunu nasıl anlarım?
                    Joystick dvd 800 ve navi 900 opsiyonlarında oluyor ki bu araçta yok ve sonradan ekran takılmış.
                    Flexride olup olmadığını orta konsoldaki esp tuşunun olduğu yerde sport ve tour tuşları oluyor oradan anlayabilirsiniz.
                    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
                    X