Duyuru

Collapse
No announcement yet.

KIŞ LASTİKLERİ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• KIŞ LASTİKLERİ

Herkese Selamlar,

İnsigniamın üzerinde Potenza sanırım genelimizde olan lastiklerden var.
    Kış lastiği kullanıp kullanmamak konusunda kararsızım.
    Açıkcası kar veya don olmadığı sürece yağmurlu havalarda kış lastiği kullanmanın, şu andaki lastiklerden ne kadar daha verimli olacağı konusunda şüphelerim var.
    Kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşların fikirlerini rica ediyorum.
    Birde makul fiyatlı iyi bir kış lastiği önerisi olan varsa da memnun olurum.

Teşekkür ederim.

Ynt: KIŞ LASTİKLERİ

yağış olmadığı zaman 4 derecenin altındaki sıcaklıklarda da faydası var kış lastiğinin ama normal kullanımda aradaki fark anlaşılmaz sanırım
    InsigniaTEAM

Yorum

karda, kısda aracınızla trafıge cıkmasamda olur dıyorsanız, bence hiç gereği yok, ben brıgstone bakmıstım kıs lastıgı aynı boyutta fıyatı 590x4 yaklasık 2400 cıvarı ve gereksız buldum, kıs boyu taksıye bınsem bu kadar para odemem heralde, istanbulda kiş boyunca bi kaç defa yogun kar yagısı olabılır ama zaten devlet çalısıyor, anında yolları tuzluyor, temızlıyor.... bu sebeplarden dolayı ben vazgectım, gecen yıl vectram vardı, yazlık lastıklerımle hıc zorluk cekmeden (ara sıra kontrolsuz kaymalar dısında) hergun işe gidip geldim....

Yorum

Teşekkür ederim.
        Bende aynı düşüncelerdeyim

Yorum

Kış Lastiği kullanan birisi olarak kardan dolayı TEM yolu kar olduğunda araçlar 20-30 km hızla giderken siz yanlarından 100 km hızla gidiyorsunuz .

Bu işin espirili tarafı ama aracınızla her gün yol yapıyorsanız hazırlıklı olmanızda fayda var üyelerimizden Sufy bey kendi aracına 17" Kışlık set aldı jant dahil 2000 tl civarında sonuçta 2-3 ay kullanılıyor yada benim gibi 19" lastik bulursunuz tanesine 450 tl verirsiniz.

Karar sizin.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Sonuç olarak karda çok arabayı çıkarmam diyen biri için çok gerekli bir olay değil diiye algılıyorum.
            Ülkemizde de kar çok görülmediğini düşünecek olursak ben bu kış lastiği olayına girmeyeyim diyorum
            Islak zeminde bizim lastiklerde fena performans göstermiyor sadece kar içinde değmez açıkcası sürekli araba kullanmıosan.
            Çok teşekkür ederim fikirlerinizi paylaştığınız için.

Yorum

17 jant 225 55 17 kış lastiği jantıyla beraber eski 16 '' lassa kış lastiklerini verdim 15 ay kredi kartı ile ödeme 1.800 tl ödedim eski lastiklerimi sakladılar.. yazın gelince taktıracağım...
              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
              [center]

Yorum

kış lastıklerının amacı sadece karlı havalarda degıl yagmurlu havalarda da performanslı bır surus ıcın gereklı dıye bılıyorum
                2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

30.0O0 BAKIMINDA 4 LASTİĞİDE MİCHELEN ALPİN KIŞ LASTİĞİYLE YENİLEDİM.(18 İNÇ)KONYADA BULAMADILAR,İSTANBULDAN İSTENDİ.KAR PERFORMANSINI DAHA DENEYEMEDİM AMA ISLAK ZEMİNDE ÇOK İYİ.SES YAPMIYOR HATTA SANIRIM MİCHELEN DAHA YUMUŞAK HAMUR OLDUĞUNDAN BRİDGESTON DAN AZ LASTİK SESİ VAR(ORJİNAL LASTİKLERİNDEN)KARDAKİ PERFORMANSINI YAKINDA GÖRÜRÜM VE BURADA YAZARIM.

Yorum

hayırlı olsun, fiyat nedir?

Yorum

Dün yollar fena olunca zincir arayışına girdim fakat zincir bulunmadı. Koçtaşta snowtech diye kar paleti buldum bir tane onu aldım da çok çok kar olursa takmayı planlıyorum. Aslında kış lastikleri bayağı iş görüyor hoş dün akşamki karda potenzalar bıle iş gördü sanırım yeni dişli olduğu için.

Michelin kullanıyordum tekrardan kış lastiği almak lazım sanırım yağmurda karda bayağı etkisi var. Palette dursun uzun yolda çünkü karlı bölgelerde ne olacak belli olmuyor, kış lastiği hem yolda hem yola cıkarkende fayda etmıyor polıs zıncırsız bırakmıyor

michelinlerin fiyatı nedir acaba drburç birde konyada ki opel servisemi getirttiniz ?
                      2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

bizim ebatlarda mıchelın kış lastıgı bulmak bıraz zor hatta 18 olarak diğer markalarda sıkıntılı, brigstone kıslık tanesi 590 liraydı, mıchelınde ondan aşağı kalmaz ve en tanesi 600 liradır, tabi fiyat var ama lastik yok...

Yorum

17 jantla birlikte bir sürü ebat var ... edition lastik ebatı iyidir kışlık için
                          2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                          [center]

Yorum

17 jant takımıda almak lazım ...

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

evet 17 çok var piyasada ama bu sefer işin içine jant maliyetide giriyor....

Yorum

İşleniyor...
                              X