Duyuru

Collapse
No announcement yet.

düşük viteslerdeyken ses duyuyorum

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• düşük viteslerdeyken ses duyuyorum

merhaba arkadaşlar ankaradan dr. yavuz
    yaklaşık 2 aydır ozellikle düşük viteslerde(1-2-3) 2000-2200 devirler arasında arabada sinek vızıldaması gibi ses duymaya başladım.( turbo geç devraye giriyor gibi) BU sesin tarifi biraz zor ama sanki bir kayışın boşa dönmesine benziyor. servise götürdüm. aracı test ettiler. kendileride fark etti. turbodan olsa gerek diyerek program güncellediler. aracı teslım altığımda sesi hıssetmedım ama 1-2 gun sonra tekrar fark ettım. araçı pc ye bağladıklarında herhangı hata komutu vermedı(bende yanlarındaydım.) ama servıste kı elemanlara fazla güvenemıyorum bana bıraz bılgısız geldı. acaba bu sorun hakkında bılgısı ve gorusu olan varmı bana yardımcı olabılırmı??? şimdiden herkese teşekkür ederim.( bu arada aracın kavramasında veya çekişinde herhangi bi sorun yok)

Ynt: düşük viteslerdeyken ses duyuyorum

sanırım benim duyduğum seslerin aynısı.Turbonun havasımı ne boşalıyormuş,usta ile tecrübeye de çıktık bu bir sorun değil dedi dknow
    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Araçtan gaz kestiğindemi geliyor ses ona dikkat edin. Eğer öğleyse olay şudur; Turboya eksozt manifoltundaki havanın tahrikiyle temiz hava üretir ve yanma odacığına yollar buraya fazla hava geldiğinde motor kullanacağını kullanır fazlasını şimdi adını hatırlamadığım bir valften dışarıya bırakır. Buda bahsettiğinize benzer bir ses çıkartır.
      2011 1.6 T 180 hp Insignia Edition Elegance P. / Teknik Gri

Yorum

selamlar doktor bey. bende ankarada doktorum ve benzer bir şikayetle servise gittim. öncelikle OPAN a gittim ve bana sesin normal olduğunu hatta inanmıyorsam kendi test araçlarını test etmemi söylediler. onların test araçlarıda dahil olmak üzere 2 tane serviste ve bir tane de servis dışında yaptığım toplam 3 insignia testinde o sesi duymadım. araçtaki tıslama sesini biliyorum (turbonun tahliye ettiği). bu onlardan farklı bir ses ve ayağımı gazdan çektiğim zaman ses oluşmakta. fakat ayağı gazdan birden bire değilde yavaş yavaş çektiğinizde çıkıyor ses. Bunun üzerine aracı OPİS e götürdüm ve oradaki arkadaşla teste çıktık ve sesi onlarda duydu ve bana normal diyerek başından savma yapmadılar. fakat bu seferde arıza kodu olmadığı için ve araç rölantide sesi çıkarmadığı için sesin yerini bulmak için deneme yanılma yoluna gittiler fakat bulamadılar. Yavuz beyinde dediği gibi yazılımları güncellediklerini söylediler. öncelikle birkaç gün ses kesildikten sonra tekrar ses gelmeye başladı. bakalım pazartesi bende servise götüreceğim. sonuçlanırsa burada sizlerle paylaşırım...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tunacullu
          adını hatırlamadığım bir valften dışarıya bırakır. Buda bahsettiğinize benzer bir ses çıkartır.
          Dump valfi

Dünya ve ahiret, iki kuma kadına benzer. Birisi razı olunca diğeri darılır.

Yorum

merhabalar

aynı sesleri bende farkettim. ve defalarca anakaradaki tüm servislere gittim. ama hepsi de ilgisiz ve bilgisi davrandı. sonuçta sesler normal dediler. bende artık gitmiyorum ve sesleri kafama takmıyorum. hata kodu olmadığı sürece daha fazla ddikkate almaya gerek yok. yeni yazılım geleceği söylüyorlar. onu bekleyelim bence
            Doctor

Yorum

yorumlarınız için teşekkür ederim. bendede hata kodu vermedi. ayrıca ben ayağımı gazdan çektiğimde değil. aracı devırsız vites değiştirdiğimde( ozellikle 2000 devir altında 1-2-3. vitasde)veya yarım depriaj dayken hissediyorum. yaklaşık yarım sanıye oluyor gibi. ancak her zaman hissetmiyorum. babam bana aracı devırsız kullandığında turbolu araçlar bunu yapar ( özellikle kuvvetlı araçlar) dıyor. bılmıyorum hangısı doğru. eğer sorunu çözerseniz benlede paylaşırsanız sevinirim. herkese kazasız keyifli sürüşler.

Yorum

ben de ankaradan dr oğuzhan bende de aynı problem var defaalarca servise gittim sonuç çıkmadı turbo boşluğu da var .. bu araba sorun çıkaracak gibi duruyor ya hayırlısı...

Yorum

aynı sesi ben de duyuyorum her zaman olan bir ses değil mesela 3. vitestesiniz ama çok yavaşladınız 2 ye atmanız gerekirken devam ettiniz,kesik kesik bir üfürme sesi geliyor,14bin kmdeyiz ve hiç bir problem yok bence dert etmeyin eğer bahsettiğiniz ses buna benzer bir ses ise sorun felan açacaığını sanmam.
                  Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

ben de diyorum ki bi yerde okumştum '' klimasız golf yetmez camları kolla açılan passat isterik'' dizeline geçek mi ne yapsak? ihihi

Yorum

Öncelikle herkese merhabalar.Bu sorun aynen tarif edildiği gibi benim aracımdada vardı.Askerlik sırasında aracı 15.000 bakımına soktuğumda bu olayı hatırlattım ve servis sonunda aracın turbo hortumunun çıktığını(tamamen çıktığını zannetmiyorum büyük ihtimalle bi miktar kaçak vardır)ve taktıklarını söylediler.Araç şuan 30.000 km de ve bu arada yapılan 15.000 km boyunca tekrar bu sorunla karşılaşmadım.Umarım herkesin sorunu çözülür.

Yorum

İşleniyor...
                      X