Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilk servis

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ilk servis

herkese iyi akşamlar aracımız ilk servisle tanışmasını bugün gerçekleştirdi 270 km olan aracın lastik havaları fabrika çıkışı 40'dan 32 ye düşürüldü ve 23 tl karşılıgında nitrojen hava vuruldu turbo kesintisi testte olmadıgı için müdahale edilemedi yazılım güncellemeyle düzelir dediler ama sorun görmedikleri için gerek duyulmadı debriyaj sertligi normal imiş debriyajım sert diyenlere duyrulur ilk bakım 15000 km veya 1 yıl cam filmi sordum 2 çeşit film var dediler 500 tl ve 650 tl body kit uygulaması içinde 1200 tl fiyat verdiler ama yapılmış araç olmadıgı için nasıl duruyor göremedik.Aracın şu anda ortalama yakıt miktarı 14.8 ilk bindigimde 20 lerdeydi yavaş yavaş düşecek inşallah düşmezse duman olduk son olarak gaz verip bıraktıgınız zaman vites kolunda hafif bir oynama var oda normalmiş dedi arkadaşlar

Ynt: ilk servis

hangi servise gıttınız, ben nitrojenı sevmoyırum aracı sertlestırıyor, araba zaten sert,lastık havaları zaten 32 olması gerekıyor, cam fılmı ıcın bıraz fıyat yuksek kalmıs, pıyasada 90 lıradan başlamakta,yakıtınız arac yenı oldugu ıcın suan cok yakmakta, kullandıkca dusecektır, vites kolundakı cok az oynama normal, hepımızde var,body kıt ıcın fıyat ıyı, bazı servısler 1500 lira ıstıyolar ama bunu tavsıye etmem, yptırbılyosn gercek opc yaptır derım ama cok malıyetlı, turbo kesıntısıde zamanla yokoluyor, ılk basta bendede vardı, sımdı unuttum bıle, cok nadır oluyor...

Yorum

paylaşım için teşekkürler
      F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
        +1

bu arada nitrojen bastırmışsınız, belirqin bi değişiklik hissettinizmi frenlemede olsun yol tutuşunda olsun veya ne bileyim yol sesi, bozuk yollardaki sarsıntılarda azalma qibi vs. ... ?

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

1000 kmde düzelir yakıtınız ilk zamanlar öle yakıyor maalesef)))
          2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

depoyu fulledikten sonra yol bilgisayarını sıfırlayın. araç gemiden indirilirken öğrendiğim kadarıyla görevliler biraz sert kullanıyormuş hatta ben olsam bende kullanırdım, sabahtan akşama kadar gemiden boş alana araba çek, bir süre sonra sıkardı dolayısıyla ortalama yüksek oluyor.

gaz verdikçe vites kolunun oynaması normal. bizde Vectra'da da oluyordu. hatta konusu açılmışken, elinizi vitesin üstünde tutmamaya özen gösterin. vites kolunun altında çok küçük vites yolları var, genişliği 4-5 mm bildiğim kadarıyla, elin ağırlığıyla bu yollara baskı yapıldığı için zamanla deforme oluyormuş. tüm araçlar için geçerli bu.

film ücreti biraz fazla gibi geldi bana sanki, daha ucuzdu diye biliyorum. bodykite 1200 dediklerine göre OPC Line fiyatını söylemişler.
            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
              Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
              +1

bu arada nitrojen bastırmışsınız, belirqin bi değişiklik hissettinizmi frenlemede olsun yol tutuşunda olsun veya ne bileyim yol sesi, bozuk yollardaki sarsıntılarda azalma qibi vs. ... ?
              kardeş kusura bakma 1 sene oldu ama cevabı şimdi yazabiliyorum çünkü nitrojen bastırmadan önce zaten lastik havaları 40 civarındaydı ve araç bayagı vuruyordu dogan gibi ama şuanda lastik havaları 32 ama yine dogan gibi tak tuk vuruyor yani nitrojen söylendigi gibi sertleştiriyor lastigi kanaatindeyim ve en yakın zamanda nitrojenden vazgececegim.
              eklemek istedigim 1-2 konu daha var ilk defa bugün otobanda tecrübe etme şansım oldu araçı düşük viteslerde devirli kullanırsanız ıslık sesini bayagı bi uzun süre duyabiliyorsunuz 5.viteste 190 altıda 235 i gördü ve bayagıda rahattı tek sıkıntı 80-90 km lerde balans ortaya çıktı titreme vardı bayagı rahatsız edecek şekilde belki ilerde düzelir yani birdahaki otoban tecrübesinde yaşarsak aynı sorunu rot balans yaptırmamız gerekebilir turbo kesintisi genellikle ilk çalıştırmadan sonra 2000-3000 devir aralarında olmaya devam ediyor en kısa zamanda servise ugramamız gerekiyor düzeltemezlerse aracı geri vermeyi düşünüyorum sırf araca navi takalım diye ekranın oradan sesler gelmeye başladı bu sorunda bütün herkeste vardı bildigim kadarı ile herkese iyi akşamlar dilerim

Yorum

5.Viteste 190 gorduyseniz fazla yuklenmemissiniz demekki.

Normal sartlarda
                4.Vites. 200-210 civari
                5.Vites. 230-240 civari gorulur.
                Firsat bulup 6.vites ile deneyemedim
                2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

abi rica etsem tüm viteslerin ulaştıkları maksimum hızlarıyla belirtirmisin.. bende yakın zamanda ona göre bi deneme yapayım bakalım motor ne alemde... )

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                    abi rica etsem tüm viteslerin ulaştıkları maksimum hızlarıyla belirtirmisin.. bende yakın zamanda ona göre bi deneme yapayım bakalım motor ne alemde... )
                    kardeş bahsettigim konu ilk otoban deneyimi araç 650 km de sen şöyle bi yol izle benim birdaha ne zaman otobana çıkacagım belli olmaz 260 ı 6 ya böl çıkan sonucu katlarıyla çarp sonra senin motora endeksle dahada olmadı bi ara senin için bi bolu yaparım

Yorum

İşleniyor...
                    X