Duyuru

Collapse
No announcement yet.

65.000 Tl ye dizel insignia

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 65.000 Tl ye dizel insignia

Merhabalar,

67.000 Tl ye sıfır 2011 model insignia dizel (130 ps) elegance paketi veriyorlar. Benzinli aracımla takas etmeyi düşünüyorum. Fikirlerinizi almak isterim.
    Eski araç 2010 BEYAZ COSMO
    Yeni araç 2011 Renault Latitude

Ynt: 65.000 Tl ye dizel insignia

Cosmo verip Elegance almayı göze alıyorsanız olur derim...
    Bilmiyorum yakıt değerleriniz nedir ama şöyle bir baktığımda;

Dezavantajlar
    1.O motorla İnsignianız size 1.6 Turbonun verdiği hissi vermeyektir
    2.İki kat yıllık vergi ödeyeceksiniz
    3.Dizel motorun sinir bozucu sesine(Bence) maruz kalacaksınız

Avantajı(Yalnızca 1 tane)
    1.Cebinizden çıkan anlık yakıt ücreti azalacaktır(Vergi+Bakım masrafları vs. eklenince aradaki fark azalacaktır)

Kısacası şunu düşünün.Yıllık kaç km araç kullanıyorsunuz benzinli ve dizelde bunu hesaplayın daha sonra yıllık vergileri ekleyin ve servisten alacağınız 15000 bakım ücretlerini ekleyin ve aradaki farkı bulun.Eğer dezavantajlarını sönümleyecek kadar size cazip geliyorsa alın derim.Unutmayın 67.000TL ödeyerek 2011 model 1.6 Cosmo+Flexride+Sunroof alınıyor...Ama diğer tarafta 2.0 CDTI(130HP) Elegance...Ben değiştirmezdim...
    2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

y
      Orjinal yazı sahibi: scout
      Merhabalar,

67.000 Tl ye sıfır 2011 model insignia dizel (130 ps) elegance paketi veriyorlar. Benzinli aracımla takas etmeyi düşünüyorum. Fikirlerinizi almak isterim.
      yılda ortalama kac bin km yol yapıyorsunuz

Yorum

Ynt: 67.000 Tl ye dizel insignia

yıllık ortalamamız 15.000 - 20.000 km civarı. çok fazla dur kalklı güzergahımızda, almayı düşündüğüm aracın otomatik olması da çekici.

bu arada 12000 - 13.000 TL bir farkla bu değişimi yapabileceğimi düşünüyorum.

Yorum

benım sahsi kararım dizel arac size gore degıl, ama otomatık vıtes ıcın ıstıyosanız ozaman bısı dıyemem, dizeli yakıt tasarrufu ıcın almak ıstıyosanız, benzınle olan aradakı farkı anlamaınız ıcın yılda en az 40 bın km yol yapmanız gerekıyor bence

Yorum

yılda 40 bin km.de çok abi naptın yaa ihihi bence dizel bi araç için yılda 15-20 bin km makul..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Aslında 40.000km doğru bir rakam.Ben de daha önce hesaplamıştım bunu.Tabiki bu değer dizel'e verdiğiniz parayı yani ekstra 17.000Tl'yi amorti edebilmeniz için gereken miktar.Tam hatırlamıyorum ama belki de daha fazladır.Yani yılda 15.000km ile ancak 3yılda amorti olur tabi aracı satmamış olursanız
              2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Cosmo dan editiona ve 180 hp benzinli motordan 130 hp dizel motora geçmek hayatınızın hatası olur bana göre.. İyi düşünün sonra dizelden de vazgeçip satabilirsiniz.
                Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

130 luk insigniayı bilmiyorum.. daha önceki aracım 1.6 T cosmo 4 ay sonra satıp 2.0 160 hp dizel aldım..
                  iyiki almışım diyorum.. korkmadan gaza basıyorum araba sürüş zevkini doya doya kullanıyorum .. aradaki fark mevzusunada girince yüksek para verip aldığım dizel aracımı benzinli. fiyataına satmayacağımki aradaki fazla verdiğim parayı çıkartmaya uğraşayım satarkenden benzinliden yine yüksek fiyata satıcam .. en güzeli KORKMADAN GAZA BASIYORUM doya doya.. 130 luk insignia yı test sürüşünde iyice incelerdim ona göre karar verirdim
                  Gelen bir bilgiye göre focus 1.6 tdci 128 beygir olacakmış 130 luk insignia yerine onu düşünürdüm ama 160 lık için yanına b,le yaklaşamaz focus...
                  2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                  [center]

Yorum

130luk piyasada yok gibi birşey ben hiç göremedim.
                    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

focus için 128 ps lik motor halen bir söyletiden öteye geçemedi..
                      ford un 1.6 dizel motoru bildiğiniz üzere 1.6 HDI peugeot ve citroen in motoru..
                      bu motor en güncel 115 ps ve 270 nm tork'a ulaştı.. o da volvo da D2 kodu ile geçiyor..
                      peugeotta ise 112 ps 270 nm tork olarak kullanılıyor..
                      bu motorun esası da bildiğiniz üzere 110 ps,240 nm tork üreten ve yanılmıyorsam 2005 yılından beri kullanılan 1.6 HDI

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Orjinal yazı sahibi: corail
                        focus için 128 ps lik motor halen bir söyletiden öteye geçemedi..
                        ford un 1.6 dizel motoru bildiğiniz üzere 1.6 HDI peugeot ve citroen in motoru..
                        bu motor en güncel 115 ps ve 270 nm tork'a ulaştı.. o da volvo da D2 kodu ile geçiyor..
                        peugeotta ise 112 ps 270 nm tork olarak kullanılıyor..
                        bu motorun esası da bildiğiniz üzere 110 ps,240 nm tork üreten ve yanılmıyorsam 2005 yılından beri kullanılan 1.6 HDI
                        Ford parçacısı.. söyledi özotoform dan
                        2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                        [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insigniaT
                          130luk piyasada yok gibi birşey ben hiç göremedim.
                          performans konusunda sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum, sadece donanım kaygılandırıyor.

Yorum

hedefte öyle bir motor ( 1.6 dizel 128 ps ) var ama en azından 1 seneden fazla zamanı var, hatta 2 seneden önce gelmez benim düşünceme göre..
                            ford grubu avrupada 163 ps olarak satılan 2.0 dizel motoru bile halen kuga da 140 ps olarak getiriyor.. hatta web sitesine göre yeni mondeo daki 2.0 tdci da halen 140 ps..
                            kia-hyundai grubunun yeni 1.6 CRDi motorları 128 ps olacak diye biliyorum,bu bilgi daha kesin ve tarih olarak daha yakın..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

aracı olurak fazla mıktar wermek koymuo ama benzın alınca 1 mılyon fazladan vermek bıle dokunuo ınsaana
                              dizele gecmek bu acıdan mantıklı gelıo

Yorum

İşleniyor...
                              X