Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sıfır aracım boyalı çıktı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: sıfır aracım boyalı çıktı

gecen benımde dıkkatımı farklı bişi cektı, tamponların boyasıyla, gövde rengi bırbirini tuttumuyor, bariz bi şekilde fark var, bu durum tamponların plastık, dıger yüzeylerin ise metal olmasından kaynaklanıyor sanırım.... cunku eskı aracımdada boleydı, sıyah renkte bu fark pek bellı olmuyor ama açık renklerde, özellikle beyazda bariz belli oluyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
      Üretimde Boya olayı hepinizin bildiği gibi robot kollarla ve milyon$ lık yatırımlarla yapılan bir operasyon boyanmış bir aracın kalite ekibi tarafından pürüz veya noktasal hatalar var ise fabrikada o bölge tekrar boyanabiliyor belki böyle bir olay olmuştur opel zaten bu tür fabrikadan parça boyalı ürünleri ithal ettiği ülkelere bildiriyor ve fiyatını küçük bir oranda düşürüyor ve fiyat avantajını müşteriye kadar yansıtılıyor.
      Diğer bir tarafta her ne kadar robotlar boyasada boya kalınlığında küçük miktarlarda farklılıklar olabiliyor örnegin tamponlarla gövde farklı boyanıyor çünkü malzeme farkı var biri plastik biri saç boya işlemi farklı oluyor sonuçta farklı operasyonlarda boyanan ürünler birleştiriliyor sonra da küçük farklar ortaya çıkıyor .

Burda bayinin yorumu ve cevabı çok önemli bayi en son ne dedi ?
      gerekli ölçümler yapıldı ve bir yazıyla opel türkiyeye bildireceklerini söylediler bu boyanın ancak fabrika ortamında bu şekilde boyanabileceğini söylediler bu arada bugün tüketici koruma derneğindeydim ve benim gibi 2 kişi daha insigniasında boya tespit etmiş davaları açılmış bu davaların gidişatı tüketici lehine ilerlemekteymiş daha önceki davaların hepsi tüketici lehine sonuçlanmış
      İNSİGNİA 1.6 T EDİTİON ELEGANCE

Yorum

benzer bir durum bir tanıdığımın 2008 yılı başında aldığı sıfır km toyota hilux pickup ta başına gelmişti..
        çamurluklardan biri boyalı çıktı ama sanırım bu servisin marifeti imiş?
        dava açtı ve kazandı.. ama 2 sene kadar sürdü diye hatırlıyorum..
        sonucunda ne aldı ne kadar aldı orasını da bilmiyorum maalesef..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

bu işin peşini bırakmıcam isterse 10 sene sürsün
          İNSİGNİA 1.6 T EDİTİON ELEGANCE

Yorum

bende sipariş verdim yazılanları okuyunca bayaa tırstım teslim alırken ne yapmamı tavsiye edersiniz

Yorum

Yeni aldığınız oto takla atmış olabilir

Türkiye'de, hasar görmüş yeni otomobillerin ayıplı mal olduğu gözönünde bulundurulup fiyatı düşürülmeden satıldığı ileri sürüldü.

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, yaptığı açıklamada, Türkiye'de, yerli üretim ve ithallerle birlikte yılda yüzbinlerce yeni aracın trafiğe girdiğini söyledi.

Artık ihtiyaç haline gelen otomobillerde birçok kişinin, ikinci eldeki alım-satım yoğunluğuna baktığını ifade eden Yanık, ikinci el sektöründe kolay satılabilecek araçların daha fazla ilgi gördüğünü anlattı.

Yanık, yeni otomobil alımlarında zaman zaman tüketicilerin mağdur olabildiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Hasar görmüş yeni otomobiller, ayıplı mal olduğu söylenmeden satışa sunuluyor. Takla atmış otomobilleri bile yaptırıp, boyatıp fabrika çıkışı gibi satıyorlar.

Nakliye sırasında bir şekilde TIR'dan düşen, yuvarlanan, kaportası çizilen, kapısı ezilen, bagaj kapağı zarar gören araçlar onarımdan geçiriliyor ve bayisinde satışa sunuluyor.

Söz konusu aracını alan kişi, bir süre keyifle biniyor. Satmaya götürdüğünde ise aracının takla atmış ya da bir şekilde zarar görmüş olduğunu, bazı parçalarının değiştiğini öğrenince şoke oluyor.''

Bu şekilde birçok araç sahibinin mağdur olduğunu savunan Yanık, hasar görmüş bir otomobil her ne kadar onarılıp yeni gibi satışa sunulsa da belirli bir değer kaybına uğrayacağını, bu yüzden de sahibini zarara uğratacağını bildirdi.

Yanık, bu tür araçların ''ayıplı mal'' sınıfına girdiğini belirterek, ''Hasar görmüş araçlar, fiyatı düşürülerek satılmalıdır. Bu durum tüketiciye anlatılmalıdır. Ayrıca, vatandaşlar yeni olsa da araçlarını mutlaka bir servise göstersinler.

En azından boyalı olduğu, parçasının değişip değişmediğini öğrenebilirler. Böylece ileride mağdur olmazlar'' dedi.

kaynak http://www.haber7.com/haber/20101221...s-olabilir.php

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dedot
                bende sipariş verdim yazılanları okuyunca bayaa tırstım teslim alırken ne yapmamı tavsiye edersiniz
                Ben Turkiyede olsam aldigim opeli bir VW kaporta servisine goturerek komple baktirirdim. zevkle ve detaylica bakacalarina emin olabilirsin. ))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dedot
                  Bir aldığınız yere güveniyorsanız gönlünüzce binin ama daha önceden bu tür olaylara adı karışmışsa ve içiniz rahat değil ise her hangi bir boya kaporta servisine gidin ve aracı kontrol ettirin ama bu da her zaman doğrudur olmuyor çünkü kullandıkları aletlerin kalibrasyonu bozuk olabiliyor ve doğru olması gereken veriler yalnış çıkabiliyor sonra içinize bir kurt düşüyor çıkart çıkartabilirsen Allah gönlünüze göre versin bu tür olaylar çok nadir çıkıyor ama maalesef çıkıyor .

Yeni aracınız şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

http://haber.mynet.com/detay/guncel/...er_thumbnail_4
                    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

İşleniyor...
                    X