Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kararsızım ; insignia 1.6 v.s mondeo 1.6

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• kararsızım ; insignia 1.6 v.s mondeo 1.6

insignianın daha seksi ve 180 hp ile daha ateşli olduğu tartışılmaz. fakat sorunsuzluk, yakıt tüketimi ve fiyat-performans açısından mondeo da aklımı çelmeye başladı. 1.6 titanium beyaz için entegre navitech navigasyon ile beraber 50.000 tl fiyat aldım. ayrıca beyaz mondeo'ya body kit uygulandığında çekici bir görünüme kavuştuğunu da gördüm.
    ama 5 yıllık vectra dan sonra bir yönüm illaki body kitli siyah tavan - siyah camlı 2011 model beyaz insignia diyor. :/

Ynt: kararsızım ; insignia 1.6 v.s mondeo 1.6

Bana göre Mondeo ve Insignia kesinlikle kıyaslanacak araçlar değil, eğer bütçeniz el veriyorsa kesinlikle Insignia alın.

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Bana göre de Mondeo ve Insignia kesinlikle kıyaslanacak araçlar değil. Başka araçlarla kıyaslanabilir ama bu Mondeo değil...
      2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

aynen katılıyorum, insignia ile mondeo kıyaslanamaz...

Yorum

ben çok sakin kullanımla şuan için 10 in altına indim bu rakamları gördükten sonra kesinlikle insignia derim...
          F30 Sport+

Yorum

Bana göre kıyaslanmayacak iki araba düşünmüşsün...
            34 SEK 33

Yorum

1500 kg lık d segmenti bir arac olan insignia yı insignia agırlığında ve aynı segmentteki aracla mukayese ediyorum hep d segmenti arac kullandım..son kullanımım insignia ortalama arac hızı şehirler arası burdur- antalya gidiş dönüş agresif sürüş:100km de ortalama arac hızım 142 km. ortalama tüketim 9,2 km .. BENCE NORMAL DEĞERLER... hatta 180hp için az bile ...
              2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
              2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
              2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
              2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

daha öncede avensis im km 300 yakıyordu insignia m ise 380 yakıyor ama 1 yıl önceki avensis in değerleri bunlar..şimdi olsa avensis de 350 den aşagıya yakmaz.. piyasada insignisı olmayan marka takıntısı olan arac sahipleri insignia için diyorlar cok yakıyor.. alakası bile yok...normal yakıyor.. yaksın be kardeşim zevk bastınmı uçuyor uçuruyor ..sollamalarda falan tehlikeli durumlarda kurtarıyor kendini.. BEN MERCEDES 180 GÖRDÜKTEN SONRA 54000 EURO OLAN ARADTAN SONRA İNSİGNİA MI DAHADA SEVER OLDUM
                2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
                2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
                2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
                2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

Orjinal yazı sahibi: armoni15
                  daha öncede avensis im km 300 yakıyordu insignia m ise 380 yakıyor ama 1 yıl önceki avensis in değerleri bunlar..şimdi olsa avensis de 350 den aşagıya yakmaz.. piyasada insignisı olmayan marka takıntısı olan arac sahipleri insignia için diyorlar cok yakıyor.. alakası bile yok...normal yakıyor.. yaksın be kardeşim zevk bastınmı uçuyor uçuruyor ..sollamalarda falan tehlikeli durumlarda kurtarıyor kendini.. BEN MERCEDES 180 GÖRDÜKTEN SONRA 54000 EURO OLAN ARADTAN SONRA İNSİGNİA MI DAHADA SEVER OLDUM
                  banada bu araba cok yakıyomus diyenler oluyo, bende alaycı bi şekilde; evet ya km de 50-60 krş yakıyo diyorum, mutlu oluyolr nedense, çekemiyolar sanırım, ardından da isterse 1 lıra yaksın, helal olsun bu arabaya diyince bozuluyolar

Yorum

golf VI 1.4 tsi 122 ps dsg izmir şehir içi 9,6 lt ( araç 10.000 km de ve sıfırlanmamış yol bilgisayarı hiç ) gördükten sonra ben de insignia ya az yakıyor diyorum..
                    bu aracı yakıt konusunda 1.3 , 1.4 ya da 1.6 dizeller ile kıyaslamak çok yanlış..
                    1.200 - 1.300 kg dan ağır 1.4 ya da 1.6 atmosferik ve veya turbolu araçlar ile kıyaslamak gerekiyor..

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Yakıt olarak kıyaslanabilecek araçlar 5.20i , A6 1.8T, E200 Komp.
                      bence ancak bu tarz araçlarla yakıt mukayesesi yapılabilir

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

mondeo hakkındaki olumsuz düşünceniz ,estetik açıdan insignia daha yakışıklı olduğu için mi yoksa mondeonun başkaca eksisi var diye mi ? açıklarsanız sevinirim. örneğin her iki otomobili kullanıp;

süspansiyon konforunu
                        genel malzeme kalitesini ve sağlamlığını
                        kabin içi yol,rüzgar ve motor gürültüsünü
                        bagaj ve iç mekan genişliği, ferahlığını

tarafsızca değerlendirebilecek arkadaşımız var mı aramızda acaba?

motor gücü açısından 25 ocakta 160 hp ecoboost gelecek dendi, ford bu açıdan eksiğini gidermiş olacak ki almaya karar verirsem bunu bekleyeceğim.

ayrıca ford 160 hp ve opel 180 hp yakıt sarfiyatını da mukayese edeceğim

Yorum

şehir içinde 1.6 benzinli focus vs. bile az yakan araçlar değiller ki? kastettiğim buydu benim de..
                          diğer araçlar zaten uçuk rakamlarda tüketimlere sahip..
                          en az 13-14 lt lerde yakıyorlar.. ( e 200 ve 520i )

Yorum

mondeo ecoboost motor ile fiyat olarak söylediğiniz donanımlar ile 50.000 TL olmaz kanaatindeyim..
                            ayrıca yakıt tüketiminin insignia dan fazla olabileceğini düşünüyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Destiny
                              Bana göre de Mondeo ve Insignia kesinlikle kıyaslanacak araçlar değil. Başka araçlarla kıyaslanabilir ama bu Mondeo değil...
                              Orjinal yazı sahibi: Andronava
                              Bana göre kıyaslanmayacak iki araba düşünmüşsün...
                              Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                              aynen katılıyorum, insignia ile mondeo kıyaslanamaz...
                              Orjinal yazı sahibi: opelmania

neden kıyaslanamaz dediğinizi ben de anlamış değilim sonuçta insignia ile clio arasında kaldım demedi ki arkadaş.Mondeoda D segmenti ve oldukça güzel bir araç bana göre de insignia tasarım olarak daha hoş ama bu kıyaslanamaz anlamına gelmez..
                              Bana göre Mondeo ve Insignia kesinlikle kıyaslanacak araçlar değil, eğer bütçeniz el veriyorsa kesinlikle Insignia alın.
                              Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

İşleniyor...
                              X