Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2.0 Dizel düşünüyoruz, yorumları alalım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2.0 Dizel düşünüyoruz, yorumları alalım

babamın yakın arkadaşı Fatih abi 2.0 dizel otomatik Edition+Elegance Insignia düşünüyor. foruma da üye, burayı takip edecek.
    kullanıcılardan araç hakkında bilgi alalım,
    tüm kullanıcılardan da Cosmo için cezbedici yorumlar alalım
    en önemlisi, Insignia 2.el A6 ve E serisine alternatif olarak listeye eklendi, A6/E yerine neden Insignia, bunu da açıklayıcı bilgiler paylaşırsanız sevinirim.
    Fatih abi de uzun süredir Opel kullanıcısı, 2.0 Vectra, 1.6 Astra'dan sonra 2.0 Insignia'yla devam ettirelim
    InsigniaTEAM

Ynt: 2.0 Dizel düşünüyoruz, yorumları alalım

A.6 2000cc Tdı : 140 HP
    Mercedes E 220 CDI (2200cc) : 150 HP
    Insignia 2000cc CDTI : 160 HP

Full+Full Sıfır kilometre Insignia 2.0 CDTI 160 HP 'lik bir araç alabileceğiniz fiyata 2005 Model Mercedes E serisi yada 2006 model Audi A6 alınabiliyor. Bence Insigniayı tercih etmek için en büyük nedenlerden biri bu. Ayrıca bu bahsettiğimiz büyüklükteki kasalarda 140 HP'nin keyif vereceğini düşünmüyorum.

Artılar :

Bildiğim kadarıyla A6 ve E serisinde Ayarlanabilir Şasi yok. (Flexride)
    AFL gibi bir far sistemleri yok. (Viraj aydınlatma yok)
    Park Asistanı yok.
    Navigasyon yok. (E serisinde LCD yok)

Eksiler:

Ön tarafta yıldız yok

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

2. el A6 derken hangi kasası olduğu önemli Çağrı.

Yalnız yeni A6 piyasaya çıkıyor, şu andaki güncel kasayı dahi alacak olsa aldıkları A6 birden bire eski kasa konumuna düşecek.

Insignia hem kasa olarak yeni hem de performans verileri olarak daha üstün. Ayrıca CDTI motor TDI teknolojisine göre daha yeni ve daha etkili.

Ben her zaman bir aracı 0km almaktan yanayım, o yüzden kesinlikle Insignia diyorum. Özellikli dizllerin kullanma tarzı çok önemli. Aldığınız 2. el TDI ın çok büyük bir arızası olmadığı sürece özellikle turbosuna ne kadar itina ile bakıldığını bilemezsiniz. siz alırken, expertis yaptırıken birşeyi çıkmaz, 2 ay sonra sizin elinizde patlayabilir.

Donanımsal farkları zaten Onur yukarıda yazmış. Benim Insignia için belirteceğim tek olumsuzluk (tabii o da olumsuzluk denirse) A6'ya göre iç mekanı biraz daha darmış hissi uyandırıyor. O da coupe tasarımı ve ön dashboarddan kaynaklanıyor. Yine de bindiği diğer araçlardan sonra Insignia büyüklüğü ile onu tatmin edecektir.

Yorum

1.6 T Benzinli olsa, bütçe dar vs diyeceğiz. Ama 2.0 160 HP . Amca muhtemelen sağlam. Bence farkını versin alsın cosmo....
        2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Bugün yolda bir tane gördüm bizde de var ama yinede kıskandım.İnsignia gibisi yok.Yalnız cosmo alırsa daha iyi olur dizelde zaten torkuyla performansta üzmez yakıt tüketimi de düşük olur otomatikse de rahatlık olur.
          İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

audi a6 hiç kullanmadım o yuden yorum yapamıcam, mercedes te e ve clk kasa kullandım, gercekten konforlu ve kalıtelı araclar, 0 km insignia 2.0 lt dıesel fıyatı editıon 74000, cosmo ise 81000 olarak gozukuyor, bu rakamlara tahmınımce 2007-2008 a6 2.0 tdi, 2006-2007 e220 cdi alınabılır, konfor olarak e200 insigniadan daha konforlu ancak ben olsam 3-4 yasında bi arac alıcagına 0 km bi insignia alırdım, ve bu kesinlikle cosmo donanımlısı olurdu, çünkü aradaki 7000lik farkın karşılığını cosmo donanımda fazlasıyla alıyosun zaten, elektrıklı hafızalı koltuk, bluetooht, afl far ve yıkama, uzun far asistanı, alarm, 18"245"35 jant lastik, elektronık el freni, yokus kalkıs desteği vs vs, bunları sonradan yaptırmaya kalksan en az 20000 lira, oyuzden cosmo almak akıllıca bi tercih olacaktır...

Yorum

E220 Cdi Avangarde ' ın 80.000 liraya d eğil 2007, 2005 modelini bulabilirseniz sizi tebrik ederim yine aynı şekilde 80 milyara kimse 2008 model a6 vermez. Bu fiyata model aralıkları ilk mesajıma belirttiğim gibidir

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

kesinlikle o para verilecekse insignia cosmo 2.0 cdti active select..
                ama ben o paranın biraz daha üzerine çıkacak güce sahip olsam e90 320d alırdım orta donanımda ( bixenon,sunroof,deri koltuk,dijital klima,katlanır aynalar,CC,park sensörleri,servotronic vs. ) ile 48.000 euro ya sıfır km güzel bir e90 320d alınabilir.. yaklaşık 95.000 TL cik
                184 ps , 380 nm tork , 0-100 km 7,5 sn ile yakıt tüketimi gerçekte 6,5 lt civarında olan bir araç

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Orjinal yazı sahibi: opelmania
                  E220 Cdi Avangarde ' ın 80.000 liraya d eğil 2007, 2005 modelini bulabilirseniz sizi tebrik ederim yine aynı şekilde 80 milyara kimse 2008 model a6 vermez. Bu fiyata model aralıkları ilk mesajıma belirttiğim gibidir
                  şimdi sahibinden.com sitesine girdemde, dediğiniz rakamlar doğruymuş, ben mersedeste benzinli ile dizel arasında bu kadar cok fiyat farkı olucagını tahmın etmemiştim, yanlış bilgi için özür dilerm...

Yorum

A6 ve E serisi motor seçenekleri ne olacak o önemli dizel olacaksa 2.el dizeller biraz tehlikeli,nasıl kullanıldığını bilmiyorsunuz ve aldıktan sonra turbo,enjektör problemleri olabilir.Ama insignia sıfır olacak ve temiz kullanımla sorun yaşanma olasılığı az olur.Benzinli içinse alınıp tüplenirse neden olmasın A6 veya E.
                    İnsignia olursa cosmo olmalı,burdan anlatım havada kalır bence.Bayide editon ve cosmo peşpeşe görülürse zaten cosmoda karar kılınır bence.
                    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                    2.0 CDTI
                    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Insignia CDTI olmasının sebebi 1.6T'da otomatik vites olmamasından kaynaklanıyor. otm. şart
                      aslında 130 hp istiyordu, liste fiyatı 74.000 yanlış hatırlamıyorsam 69.000 fiyat vermiş bayi. ama 2.elde tutulmadığı vs. yüzünden 160'lığa ikna ettik en azından 130'dan 160'a geçtiği için Cosmo konusunda ısrar etmeyeceğim ben.

konuyu açtığım gün VW ve Toyota'ya gittik.
                      Passat 1.4 TSI Comfortline DSG için 74.000 fiyat verdiler, teslimat ay sonunda
                      Avensis'te de otomatik sadece 2.0'da varmış. zaten araç da yoktu, inceleyemedik.

Passat'ı zaten beğenmedi Fatih abi. bende 2.el A6 alıp bir süre sonra satıp 520, Mercedes E vs. gibi sıra sıra kullanmasını tavsiye ettim ama sanırım Insignia 2.0 CDTI AT olacak gibi
                      InsigniaTEAM

Yorum

5.20d tavsiye ederim 177hp mümkünse
                        [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

İşleniyor...
                        X