Duyuru

Collapse
No announcement yet.

UYARI!!!!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• UYARI!!!!!!

arkadaşlar araçların üstünde bulunan BRIDGESTONE POTENZA 245*45R*18 96W lastik türkiyede yok lastigim yarıldı ve tam 4 gündür araç istepnede (istepne denirse)brıdgeston fabrikayla görüsmemin ardından yurt dışından gelecek olan 64 adet lastik var ihtiyacı olan varsa bayi ve servislere yazdırsın maad

Ynt: UYARI!!!!!!

Geçmiş olsun.

Yorum

qeçmiş olsun.. umarım sorununuz en yakın zamanda çözülür..

bu arada sizi tanışma bölümünde tanıyabilir miyiz..

http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Benimde lastik yarılmıştı,Elazığda en son michelin de buldum 245/45.Nerden katılıyorsunuz bilmiyorum ama farklı markanın bir lastiğini illaki bulursunuz.
        http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
        2.0 CDTI
        Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

farklı marka ve model var ama desen ve lastik özellikleri farklı bu araç türkiyede varsa lastiğide olmalı

Yorum

Desenleri benzer birbirine,lastik özelliklerinde de aman aman bir fark olacağını sanmıyorum.Benim arka lastiklerden biri bridgestone diğeri michelin ve sorun yok.Stepne üzerinde gitmekten iyidir bence.

Ellere yar oldu
            2.0 CDTI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
              Benimde lastik yarılmıştı,Elazığda en son michelin de buldum 245/45.Nerden katılıyorsunuz bilmiyorum ama farklı markanın bir lastiğini illaki bulursunuz.
              bi lastik yarıldı diye 4 lastik birden değiştirmek mantıksız, 3 lastik potenza 1 lastık farklı markada olmaz, marka, gorunus ve desen farkı olur, insigniaya yakışmaz komik durur, yol tutusu, asfalt sesi filan da farklı olacaktır sanırım, orjınal lastiklerimizi servisler temin edebilir bence, ellerinde stoklarında olabilir diye düsünüyorum

Yorum

Lastiğin yanına gelip "dur şunun markası neymiş"diye bakmazsan anlaşılmıyor.Desen olarak taktırırken ikisinide yan yana koydum fark çok azdı.Ses konusunda ve tutuşda değişen hiç bir şey yok hem niye olsun ki?

Ellere yar oldu
                2.0 CDTI

Yorum

tabikide uzaktan belli olmaz, hele yolda giderken hiç anlasılmaz, her lastik markasının farklı özellıkleri vardır, kimisinin hamuru sert, kimisinin yumusak, yanaklari ince olan var, kalın olan var vs.vs. yani birbirlerini tutucaklarını sanmıyorum, oyle olsaydı nıcın lastıklerımıze bi suru para harcıyoruz, pıyasada tanesi 100 lira olan bi sürü bilindik, bilinmedik lastik markası var, madem aynı diyosun herkes onlardan kullansın o zaman

Yorum

Bakın anlatamadım herhalde ben.
                    Arkadaşın lastiği yarılmış ve stepne üzerinde gidiyor.245/45 R18 Bridgestone bulamıyor,benimde önceliğim bridgestonedu yani duruma düştüğümde farklı bir desen koymayı bende istemiyordum ama Elazığ ve Diyarbakır bayilerinde yoktu.Ama stepneyle gitmeyi de istemiyordum zaten ince stepne kısa bir kullanım için.En son michelin bayinde aynı ebatta bir lastik olduğunu söylediler bende gittim baktım desenler çok benzer taktırdım ve şu ana kadar hiç bir ses veya sorun yaşamadım.Ayrıca michelin e 420 tl verdim.Arkadaşa kendi tecrübemden yola çıkarak stepne üzerinde gitmesindense bu yolu öneriyorum ve bu markada bir fark oluşmadığını söylüyorum isterse bekler bridgestone alır,isterse başka bişey.Eğer ben sorun yaşasam farklı bişey kesinlikle takmamasını tavsiye ederdim.Yani amacım sadece yardım

Ellere yar oldu
                    2.0 CDTI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                      Orjinal yazı sahibi: Insignia
                      bi lastik yarıldı diye 4 lastik birden değiştirmek mantıksız, 3 lastik potenza 1 lastık farklı markada olmaz, marka, gorunus ve desen farkı olur, insigniaya yakışmaz komik durur, yol tutusu, asfalt sesi filan da farklı olacaktır sanırım, orjınal lastiklerimizi servisler temin edebilir bence, ellerinde stoklarında olabilir diye düsünüyorum
                      Servisler maalesef Lastik stoğu yapmıyorlar ama söylendiği gibi opel türkiyeye gönderdiği araçların lastiklerini standart bir marka olması lazım farklı markalarda geliyor o markanın o ebattaki lastikleri fazla gitmediği için türkiyede stok tutmuyorlar ama opel tekbir marka üzerine yoğunlaşıp bak kardeşim ben türkiyeye yılda 5000 adet insiğnia satıyorum bunların %5 kadar lastik stoklarında tut türkiye için der ve bu şekilde sorun çözülür

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bu durumlarda farklı marka kullanılacaksa, aracın stabilitesi açısından en azından iki tekerde aynı marka ve modelde lastikler kullanılmalıdır. çünkü ölçü aynı bile olsa farklı lastiklerin yol tutuş ve frenaj değerleri mutlaka farklıdır.

Yorum

Bence Bridgestone 245 lastik bulunamaması, Opel'in değil Bridgestone'un ayıbı... srk
                          Neden Michelin varda Bridgestone yok ???

Michelin Lastik Bulucu => http://www.michelin.com.tr/tr/front/...160830&lang=TR

ÖRNEK KIŞ LASTİĞİ

2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

İşleniyor...
                          X