Duyuru

Collapse
No announcement yet.

115 HP İnsignia'nın Çekiş Probleminden Dolayı Mahkeme Açtım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 115 HP İnsignia'nın Çekiş Probleminden Dolayı Mahkeme Açtım

Merhaba,
    Forumunuzun yeni üyesiyim. 2009 Mart ayında 115 HP İnsignia aldım. Araç dik yokuşlarda boğuluyor ve stop ediyor. Bazı yokuşları çıkmak için klimayı tamamen kapatmak gerekiyor. Klima 2.3. seviyede iken yokuş çıkmak asla mümkün olmuyor. Bu problemi hem general motors türkiye hemde servisler biliyor. Ancak kimse bir çözüm üret(e)miyor.

Test sürüşü yaptığımda performans aracı olmadığını anlamıştım ama aracın yokuşlarda kalacağını asla düşünememiştim. Bu konu bence aracın yapısı ile alakalı bir sorun. Uzun süredir bu konunun çözümü için çabalıyorum. 2010 mart ayında yurtdışında bir parça geliştirildiğini ve (baskı balata) parça değişimi yapıldığında problemin giderileceğini söylediler. Bu amaçla yurtdışında bir parça üretiliyormuş ama 6-7 ay oldu halen getiremediler. Aslında bunun için parça üretmeleri bile problemi kabul ettikleri anlamına geliyor.

Bende son çare olarak Tüketici Mahkemesine başvurdum. Başvurumda aracı geri alınmasını ve paramın iadesini veya 180 HP araç ile değiştirilmesini istedim. Yakında duruşma safhasına geçilecek. Bu problemi çözmenin peşini bırakmayacağım. En azından "mahkemelik" olmalarını istedim. Benim gibi binlerce kişi otomobilinden mağdur oluyor genelde kimse uğraşmıyor.

Haklı olarak niye 180 HP almamıştın diyeceksiniz. Hız yapabileceğim bir araç almak istemedim, eşim de izin vermedi. Ama şimdi keşke 180 HP alsaymışım diyorum. Arabamdan bu problem dışında o kadar memnunum ki anlatamam. Bu yüzden 180 HP ile değiştirmelerini istiyorum. Mahkemede çözemezsem de yine gidip 180 HP alacağım büyük ihtimalle.

Sizlerden ricam İnsignia 115 HP aracı olanların benimle irtibata geçmesi. Ya da forumda bu kişilere nasıl ulaşabilirim. Benim durumumdaki kişilerle birlikte hareket ettiğimizde çözüm çok daha kolay olacaktır. tüketici mahkemesine makul gerekçe ile gidip haksız bulunan tüketici yok denecek kadar azdır.
    Teşekkürler

2009 İnsignia 115 HP Edition

Ynt: 115 HP İnsignia'nın Çekiş Probleminden Dolayı Mahkeme Açtım

Sevgili Nurol, Uzun yıllar Vectra nın her modeline bindim. Açık yüreklilikle belirtmem gerekir ki ilk çıkan makyajsız B kasalarda 1.6 motor kesinlikle yetmiyordu. 1997 Yılında almıştım sanırım. O zamanlar hatırlayabildiğim kasa GL, GLS ve CDX şeklinde, motorlarda 1.6, 2.0 ve 2.5 olarak üretimi vardı. Hatta bir ara söylentisi nedeniyle satışları bile etkilediği söylenir. Ama 2000 yılında kasa makyajlandı ve bir çok gereksiz ağırlığı arabadan kaldırdılar. Örneğin cam olan farlar fiberglas gibi bir madde ile sunuldu. Kasa hafifleyince çekme sorunu oldukça azaldı. Insignia larıda ilk üretirken ki bu ülke ülke değiştiğini biliyorum bize göre çok pahalı olmaması için donanımsız ve motoru 115 hp araç üretildi. Fakat Opel vectra da başına gelenlerden tecrübe edinmiş ki yada Bayiler, şiddetle 1.6 115 hp den kaçınmaya başladılar. Bir kısmı üretilmiyor dedi, bir kısmı gerçeği söyledi.. şimdi neredeyse hiç satmıyorlar sanırım. Bir hukukçu değilim ama işiniz zor gibi gözüküyor.. inşallah kazanırsınız ve 1.6 180 hp ile yollarda görürüz sizi

Yorum

walla bende insigniadan önce 2.0 motor opel vectra kullandım gayet iyiydi.sonra 2010 model 115 hp yi tercih ettik aynı sizin gibi hız düşünmediğimiz için, dediğiniz gibi bende aracın herşeyinden memnunum ama yokuşlarda çekişi zayıf, düz yolda gayet iyi ama rampa çıktığında hız direk düşüyor bende böyle olucağını tahmin etmemiştim.180 likle değiştirmeyi düşündük bir ara ama vereceğimiz fark 10 tl civarında olucağı için şimdilik vazgeçtik.Şuan ise yeni astra dizel düşünüyorum kararsızım hemde yakıt daha ekonomik diye tek düşündüren aracın kısa kasa olması ama insigniamı çok seviyorum Hergün camdan seyredesim geliyor walla.

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

slm arkadaşlar. benimde 115 lik hp var ve aracımın performansı beni çok zorluyor. özellikle araç solllarken kaza ile burun buruna kalabiliyorum. bu yüzden araç sollamaz oldum. eğer bu dava ile ilgili bir bilginiz olursa ve paylaşabilirseniz sevinirim. dava konusunda elimden gelecek birşey varsa seveseve yaparım.
        İnsignia 115 Hp edition elegance paket

Yorum

hoşgeldiniz, kendinizi tanıtırmısınız;
          http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NURUL
            Merhaba,
            Forumunuzun yeni üyesiyim. 2009 Mart ayında 115 HP İnsignia aldım. Araç dik yokuşlarda boğuluyor ve stop ediyor. Bazı yokuşları çıkmak için klimayı tamamen kapatmak gerekiyor. Klima 2.3. seviyede iken yokuş çıkmak asla mümkün olmuyor. Bu problemi hem general motors türkiye hemde servisler biliyor. Ancak kimse bir çözüm üret(e)miyor.

Test sürüşü yaptığımda performans aracı olmadığını anlamıştım ama aracın yokuşlarda kalacağını asla düşünememiştim. Bu konu bence aracın yapısı ile alakalı bir sorun. Uzun süredir bu konunun çözümü için çabalıyorum. 2010 mart ayında yurtdışında bir parça geliştirildiğini ve (baskı balata) parça değişimi yapıldığında problemin giderileceğini söylediler. Bu amaçla yurtdışında bir parça üretiliyormuş ama 6-7 ay oldu halen getiremediler. Aslında bunun için parça üretmeleri bile problemi kabul ettikleri anlamına geliyor.

Bende son çare olarak Tüketici Mahkemesine başvurdum. Başvurumda aracı geri alınmasını ve paramın iadesini veya 180 HP araç ile değiştirilmesini istedim. Yakında duruşma safhasına geçilecek. Bu problemi çözmenin peşini bırakmayacağım. En azından "mahkemelik" olmalarını istedim. Benim gibi binlerce kişi otomobilinden mağdur oluyor genelde kimse uğraşmıyor.

Haklı olarak niye 180 HP almamıştın diyeceksiniz. Hız yapabileceğim bir araç almak istemedim, eşim de izin vermedi. Ama şimdi keşke 180 HP alsaymışım diyorum. Arabamdan bu problem dışında o kadar memnunum ki anlatamam. Bu yüzden 180 HP ile değiştirmelerini istiyorum. Mahkemede çözemezsem de yine gidip 180 HP alacağım büyük ihtimalle.

Sizlerden ricam İnsignia 115 HP aracı olanların benimle irtibata geçmesi. Ya da forumda bu kişilere nasıl ulaşabilirim. Benim durumumdaki kişilerle birlikte hareket ettiğimizde çözüm çok daha kolay olacaktır. tüketici mahkemesine makul gerekçe ile gidip haksız bulunan tüketici yok denecek kadar azdır.
            Teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun demek isterim. aracınızın 180 hp ile değiştrilmesi mümkün değil malesef. 115 likle değiştirilmesini ya da parasının iadesini ya da muadili ile değiştirilmesini isteyebilirsiniz.umarım mahkemeden beklediğinizi alırsınız. tekrar geçmiş olsun.
            Renault!!!

Yorum

cık bence bu dava mümkün değil kazanılmaz

Yorum

adamlar test aracı kouyolar showroom satarken ozellıgı bu dıolar pek bı sonuc cıkmaz bu davadan

Yorum

Bende bu davanın hoş sonuçlanacağını sanmıyorum..
                  Dediğiniz gibi aracın showroomda testide var gerekli bütün donanımına ulaşacağınız belgelerde 1.6 115hp 155nm torku olan bi araç 1428kg yani bu verilere bile bakıldığında çok büyük bi perfonmans beklenmiyeceği bilgisini veriyor sanırım..
                  Umarım istediğiniz gibi çözülür sıkıntılarınız tmr

Yorum

Geçmiş olsun.
                    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Anlattığınız olaylar servis tarafından da onaylanmışsa ki onaylanmış parça değişiminde bahsediliyor davayı kaznırsınız.He size aynı aracı vermek isterler sizde üste para verip 180 lik olanı alırsınız.Sizin için söylemiyorum ama araçlardan da çok şey bekliyoruz az yaksın çok hızlı gitsin hepsi bir arada olmuyor.

Yorum

beyler çok zorda kalırsanız vurun duvara bitsin gitsin ya bunlamı uğraşıcaksınız değerinin 1-2 üstünüde alırsınız olur biter yeter ya
                        [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

İşleniyor...
                        X