Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İNSİGNİA Sizin için ne demek?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İNSİGNİA Sizin için ne demek?

Benim düşüncelerimi öyle ifade etmişsinizki benim yazım gibi ve keyifle okudum
    [/quote]

Bir anımı paylaşayım. Tarih 02.12.2009, İnsignia'mla yeni tanışıyoruz.Neyi, ne kadar başarabilir hiç bilmiyorum;sınayıp öğrenmek lazım. Yılbaşı tatili iyi bir fırsat olabilir. 30 Aralık 2009;fırsat çıktı,gerekçe de var;biraz gezip kartopu oynar kışın keyfini yaşarız ümidi ile Kartepe tesislerinde rezervasyon yaptırdık;30/31 Aralık geceleri kalacağız, 01.01.2010 dönüş var.Gebze'den yola çıktık, hava açık, yanlış hatırlamıyorsam suhunet altı derece. Kocaeli'ni geçtikten sonra Kartepe kavşağı, ilerliyoruz sıcaklıkta bir eksilme yok.

İlçeyi geçtik,rampaya sarıyoruz,hava sıcaklığı eksileceği yerde artıyor, 8, 9 derken 10 derece. Bende bir hayal kırıklığıdır başlıyor,oysa kartopu oynamaya gidiyorduk.Küçük kızım 'Baba,hani kar topu oynayacaktık,hiç kar yok' diyor;cevap veremiyorum.
    Otele ulaşıyoruz, her taraf sonbahar renklerine bürünmüş, hava mutedil,anormal hiçbir şey yok.Klasik Karadeniz bölgesi iklimi ve manzarası.

Ertesi gün (31.12.2009) etrafta yürüyüşe çıkıyoruz, her taraf yemyeşil, çam kokusunu ormanın her köşesinden soluyorsunuz;mis gibi. Dere, tepe epey dolaşıyoruz,karnımız acıktı, akşam olmak üzere, hava sıcaklığının biraz eksildiğini hissediyoruz ama çok değil; dört derece filan. Akşam yemeği için otele dönüyoruz. O gece, hayatımda ilk kez bir mucizeye şahit olacağım aklımdan bile geçmiyor.
    Yemeğimizi bitirdiğimizde saat 21:00 sularında, biraz dışarıda hava alalım diyor ve çıkıyoruz. Elif elif bir kar yağışı başlamış, bu aslında bir sürpriz, seviniyoruz;keyifle izliyoruz, yarım saat sonra yerde beş-altı cm kalınlığında bir kar tabakası oluşuyor.

Gece, yılbaşı partisi var, kendimize ayrılan bölüme geçip oturuyoruz.Servis, proğram , saat ilerliyor;içeride sigara içme yasağı var;bir iki fırt çekmek için terasa çıkıyorum.Bir de ne göreyim?O elif elif yağan kar bir sağanağa dönüşmüş ki göz gözü görmüyor,inanamıyorum.Çiğ köftelik bulgur büyüklüğünde yağan kar, yerde yaklaşık on beş cm yüksekliğe ulaşmış ve hiç duracağa benzemeden yağıyor.Gösteri ve sunumlar bittikten sonra odamıza dönüyoruz,saat 01:00 olmuş.Pencereyi açıyor ve izliyorum, hiç rüzgar yok, kar öyle bir dökülüyor ki yarım metre ötesini görmek mümkün değil.Bu şekilde ne kadar seyrettiğimi bilmiyorum, yorgun düşüp yatmışım.

Sabah küçük kızımın çığlığı ile uyandım:Oleeeeee
    Ne oldu ufaklık?
    Daha ne olacak baba?Heryer bembeyaz, kalk, kar topu oynayalım!
    Buraya zaten bunun için gelmiştik, kalktım, kahvaltı için salona indim,hemen hiç kimse yok.Aytül , ben , iki yaşlı misafir ve köpekleri.

Hazırlanıp dışarı çıktığımızda saat 09:50 sularındaydı ve kar yağmaya devam ediyordu.Park yerine bir göz attım, çünkü aslanımın ne durumda olduğunu merak ediyordum.Ama merakımı gideremedim;çünkü, park yerindeki bütün araçlar -tepeden aşağıya- karla kaplıydılar ve hangisi hangisiydi anlamak müneccim işiydi.

Kartopu oyunu, ekmek arası sucuk, kaydırak kayma derken otelden ayrılma zamanı gelip çattı. Arabamı bulana kadar epey aradıktan sonra üzerindeki kar örtüsünü indirmek için on dakika uğraştım.Bir çok lüks araba sahipleri hareket etmek için büyük çaba sarf ederken biz -tereyağından kıl çeker gibi- hiç sorunsuz park yerinden ayrıldık ve unutulmayacak bir günü hafızamıza kayıt ederek dönüşe geçtik.
    İnsignia pek çok daha pahalı araçtan iyi performans göstererek yüzümüzü güldürdü,ailecek mutlu olduk. Daha ne isteyelim ki?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
      Orjinal yazı sahibi: FacomX
      Insignia Anlatılmaz Yaşanır.
      Biraz açar mısınız bu cümleyi...
      Kısa kısa biraz açalım

İlk görüşte sıcaklık hissi yaşatması(Aşık etmesi işte bu benim arabam dedirtmesi)

Teknolojik donanımlarla dolu olması

Bol aksesuar seçeneği sunması

On yıldızlı olup beş yıldıza alınması

Yolda makas atarken diri ve güç gözükmesi

Kendinden güçlü araçlara kafa tutması

245 le makas atabilmesi

yok artık dedirtmesi

Kısacası bana göre D seğmenti olup S seğmenti keyfi vermesi

ve her şeyden önemlisi sizlerle beni tanıştırması

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Kısa kısa biraz açalım

İlk görüşte sıcaklık hissi yaşatması(Aşık etmesi işte bu benim arabam dedirtmesi)

245 le makas atabilmesi

yok artık dedirtmesi

Teşekkürler sayın siye yöneticisi;
        çok güzel bir açıklama olmuş
        MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Kısa kısa biraz açalım

245 le makas atabilmesi

yok artık dedirtmesi

245 ile makas atabilmesi demek.. ÇOOOK ETKİLEYİCİ BUUU

Yorum

Hatıra , anı biter mi?
            İzninizle bir yenisini paylaşmak istiyorum.
            Bu yaz, maceralı bir tatil den sonra Marmaris dönüşü; İzmir çevre yolundayız,yaşadığımız olumsuzluklar sonucu biraz moralimiz bozuk,orta şeritte aheste aheste ilerlemekteyiz,hissettiğimize göre dışarıda hatırı sayılır bir rüzgar var, süratimiz 100/110 arası.Trafiğe dahil öteki araçlar (wv passat,golf,ford fiesta,mondeo, toyota corolla,fiat siena,renault fluence vs) bizi geçip gidiyorlar.Aytül 'Baba uyuyor musun?Herkes bizi geçti, bu at arabası mı?' diyor, bu durumdan hayli rahatsız.
            Biraz gaza asılıyorum,daha önce bizi geçen araçların sürati 120-140, rüzgar yüzünden daha hızlı gidemiyorlar.Biz biraz gazlıyoruz, 160,180 derken 200. Bir de bakıyoruz ki sol şeritte yalnızca üç araç kalmış;birisi 5.25 BMW, arkasında yine bir İnsignia var, onun arkasında da biz varız.Otoban çıkışına kadar aynı düzende geliyoruz;ortalıkta başka araç görünmüyor.Ufaklık 'Baba,benim çişim geldi' diyor,ilk benzin istasyonuna sapıp mola veriyoruz.Şöyle düşünüyorum:Bu arabaya hastayım, ortalama yakıt tüketimi 10.9 litre.Hiç, ama hiç umurumda bile değil. Aşkın gözü kördür sözü İnsignia için geçerli değil. O veriyor, öyle ise karşılığını alacak.Almadan vermek Allah'a mahsus.

Yorum

Bu güzel paylaşımların her birinin videosu olmalı.
              Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Evinize misafir gelir de arkasına yastık koyarsınız ya, insignianıza misafiriniz gelir binerse "abi pardon şurdan bel boşluğunu doldurayım da belin ağrımasın " dersin.
                Sonuçta Türk'üz misafirperver insanlarız
                1.6T COSMO karbon siyah
                17 FT 925'idi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
                  Hatıra , anı biter mi?
                  İzninizle bir yenisini paylaşmak istiyorum.
                  Bu yaz, maceralı bir tatil den sonra Marmaris dönüşü; İzmir çevre yolundayız,yaşadığımız olumsuzluklar sonucu biraz moralimiz bozuk,orta şeritte aheste aheste ilerlemekteyiz,hissettiğimize göre dışarıda hatırı sayılır bir rüzgar var, süratimiz 100/110 arası.Trafiğe dahil öteki araçlar (wv passat,golf,ford fiesta,mondeo, toyota corolla,fiat siena,renault fluence vs) bizi geçip gidiyorlar.Aytül 'Baba uyuyor musun?Herkes bizi geçti, bu at arabası mı?' diyor, bu durumdan hayli rahatsız.
                  Biraz gaza asılıyorum,daha önce bizi geçen araçların sürati 120-140, rüzgar yüzünden daha hızlı gidemiyorlar.Biz biraz gazlıyoruz, 160,180 derken 200. Bir de bakıyoruz ki sol şeritte yalnızca üç araç kalmış;birisi 5.25 BMW, arkasında yine bir İnsignia var, onun arkasında da biz varız.Otoban çıkışına kadar aynı düzende geliyoruz;ortalıkta başka araç görünmüyor.Ufaklık 'Baba,benim çişim geldi' diyor,ilk benzin istasyonuna sapıp mola veriyoruz.Şöyle düşünüyorum:Bu arabaya hastayım, ortalama yakıt tüketimi 10.9 litre.Hiç, ama hiç umurumda bile değil. Aşkın gözü kördür sözü İnsignia için geçerli değil. O veriyor, öyle ise karşılığını alacak.Almadan vermek Allah'a mahsus.
                  Ben keyifle okuyorum, bilakis teşekkür ediyorum.

Yorum

Bir küçük anıda benden gelsin:
                    Aracı park edip markete gitmiştim. Dönüşte baktım bir amca gözlük altından dikkatlice arabayı inceliyor. Buyur amca, birşeymi istedin, dedim.
                    --yok oğlum araba çok güzel, markasını merak ettim, dedi

Yorum

Bir anida benden gelsin

Arabayi yeni aldigim donemlerde trafikte hareket halinde iken arkadan fotografimi cekmisler ve vw passat formunda opel insignia turbo araci gorduk diye iyi forimda paylasmislar ve bir suru mesaj yazmislardi

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Kütahya'da yolda camım açık giderken aaaaaa insigniaya bak demelerine sık sık şahit oluyorum.(yanımda bmw varken) ihihi
                        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Fren demek
                          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

5 senedir yolda her gördüğümde kafamın dönüp bu güzelliğe bakması, demek
                            INSIGNIA 1.364 CC

Yorum

lap ciki ............................demek
                              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                              [center]

Yorum

Her gece balkondan aşağıya bakıp yerinde olup olmadığını merak etmek demek

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

İşleniyor...
                                X