Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel Servisleri Hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Opel Servisleri Hakkında

Arkadaslar konu kirliliği yaratmak istemiyorum fakat bunu sormadan edemicem. forumda okudugum yorumlarda servis konusunda gerçekten çok olumsuz şeyler var. opelin servisi gereçkten de bukadar kötü olabilirmi? sonuçta global bir marka.ve de ilkez opel kullandigim için soruyorum.onceki aracimi yaklaşik 22000 km hiçbirsorun yaşamadan kullandim ve de birkere lastik patlamişti onda da yol yardimi hemen müdahele etti. 15 bin bakimindan sonra 10 yerden telefon almiştim memnuniyetle ilgili.tabiiki her markanin kendie göre bir stratejisi vardir. bir diger merak ettiğim husus okudugum kadariyla kronik birkaç problem olmuş 2009 modellerde ve de servislerin bunlara göre tutumundan bahsedilmiş. bu problemler 2010 model araçlarda da devam edebilirmi yoksa opel gerekli onlemleri almişmidir?aracimi opel erdemirden aldim ve ilgi alakadan memnunum fakat satiş sonrasi (Allah kimseyi yolda bırakmasin tabi) herhangi bir aksilikte veya bu yazilan arizlardan biri gerçekleşirse servisi nasil olur ? erdemir ile ilgili pek bişey yazilmamiş forumda.tavsiyeleriniz nelerdir?son olarak bu yakit güncellemesinden bahsedilmiş %2 ye kadar tasarruf ve de düşük CO2 salinimindan. bu güncelleme benim aracimda yapilmişmidir? çok oldu ama yeni bir kullaniciyim artık hoşgörü gösterirsiniz şimdiden teşekkürler
    Insignia 1.6 180 hp Cosmo Beyaz DVD 800 idi 

Ynt: Opel Servisleri Hakkında

Arabayı alırken herşey çok güze. Ancak aracı aldıktan sonra tutum değişiyor. Sadece Opel servislerine özgü değil, ama benim yaşadıklarımın çoğu Opel serviste. Heleki ESKİŞEHİR ALPATA.
    [center]
    2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

benim izlenimlerim çoğu serviste ilgili alaka pek iyi değil, profesyonellik yok, pantolon-tshirtlü personel müşteriyle sanki eş dostmuş gibi yakın ilişkiye giriyor.
      büyük şehirlerde durum farklı, çünkü rekabet var. dolayısıyla akıllı olanları iyi hizmet vermeye çalışıyor.
      kimisi de müşteri gelse ne olur gelmese ne olur zihniyetinde.
      İstanbul'da yeni servis açılmış, Çiftkurtlar açmış, hiçbir ilgimiz alakamız yok sadece kendi düşüncem, uzun zamandır otomobil sektöründe olmalarından dolayı (Mercedes'le de iş yapmışlardı, hala devam ediyormu bilmiyorum) belki diğerlerinden daha iyi hizmet veriyor olabilir.

2010 modellerde önlem alınmıştır bence. çünkü gerek çıtırtı olayı gerek disk çizilmesi olayı artık konuşulmuyor bile.

güncellemenin yapılıp yapılmadığı önemli değil, ister boş zamanınızda götürüp kontrol ettirebilirsiniz, ister 15.000 bakımında yaptırabilirsiniz. size kalmış.
      InsigniaTEAM

Yorum

Pendikte de Opel Atm diye bir servis açılmış ya da açılmak üzere E5 kenarında bilginize
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Servis gerçekten çok önemli şimdi okudum arkadasin başina gelenleri. bakimda iken toz boyanin araca yapişmasini felan. satiş sonrasi kesinlikle daha önemli.sonuçta onca araştirma yapiyorsunuz ve de sizin için en iyisini bulmaya çalişiyorsunuz ve de okadar para bagliyorsunuz. aldiktan sonra bu tarz sıkıntılar olmasi can sıkıcı kesinlikle. Işallah servislere pek gitmek zorunda kalmayiz. istanbul avrupa yakasinda peki "en iyisi budur" diyebiliceğiniz bir servis varmi arkadaslar? birde alakasiz olacak ama bu park asistani ve opel eye nasil çalişmakta.aracin üretim tarihi nerede yaziyordur?

Yorum

biz aracı MAR otodan aldık ve anadolu yakasında oturuyoruz.Şimdiye kadar Mar otodan bir şikayet gelmedi forumdaki arkadaşlardan. müşteriyle alakaları da iyi.Tavsiye ederim..
            Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pamperos
              park asistani ve opel eye nasil çalişmakta.
              Opey eye Bizim araçlarda çalışmıyor Tabela standartları olmadığı için sadece hollanda da çalışıyor galiba

Park asistanı yol kenararındaki park etmiş 2 aracın arasındaki mesafeyi ölçerek uygun yer bulduğunda sizi km ile devir saatinin arasındaki bilgi ekranından şekilli bir şekilde yönlendiriyor.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Doğru, Insignia'nın kılavuzunda Opel Eye sistemini yazmışlar alta da ufak bir not düşmüşler: "Opel Eye sistemi Türkiye'de sunulmamaktadır" diye
                Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

zaten sunulsa şaşardım tabelalarin durumu belli birde opel eye algilayabiliceği tekonolojide bir tabela sistemi olmasi için sanirim bi 10-20 sene daha geçmesi lazım araci henüz çok fazla kurcalayamadim koşturmacadan. istanbula döner dönmez şu kullanma kılavuzunu baştan sonra bir okuyacam.birde aracin üretim tarihi nerede yazar? yani karnesi gibi bişeyi varmidir?

Yorum

Valla benim aracı aldığım bayi ile epey samimi olduk.arada bayiye uğrarım her gittiğimde tedirgin bir şekilde bir sorun varmı diye soruyolar.Bakıma gidince bütün yazılımları da yüklettim aracın başında bütün bakım boyunca bulundum.

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
                    17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                    35GB5825  A Rh+

Yorum

zaten sunulsa şaşardım tabelalarin durumu belli birde opel eye algilayabiliceği tekonolojide bir tabela sistemi olmasi için sanirim bi 10-20 sene daha geçmesi lazım araci henüz çok fazla kurcalayamadim koşturmacadan. istanbula döner dönmez şu kullanma kılavuzunu baştan sonra bir okuyacam.birde aracin üretim tarihi nerede yazar? yani karnesi gibi bişeyi varmidir?
                      Selamlar Bildiğim kadarıyla Tarihle ilgili bir yer yok ama aracın seri numarasının 10 haneleri yılı gösteriyor (2010 larda A yazıyor seneye 11 yazar ) birde seri numara girildiği zaman Opelein parça katolog programı detaylı bilgi veriyor bunun dışında bilgi yok bendeki programda 2009 ların hakkında detaylı bilgiye ulaşabiliyorum yeni güncellemesini yüklemediğimden dolayı yeni araçlar hakkında bilgiyi göremiyorum.

İyi Çalışmalar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                        Selamlar Bildiğim kadarıyla Tarihle ilgili bir yer yok ama aracın seri numarasının 10 haneleri yılı gösteriyor (2010 larda A yazıyor seneye 11 yazar ) birde seri numara girildiği zaman Opelein parça katolog programı detaylı bilgi veriyor bunun dışında bilgi yok bendeki programda 2009 ların hakkında detaylı bilgiye ulaşabiliyorum yeni güncellemesini yüklemediğimden dolayı yeni araçlar hakkında bilgiyi göremiyorum.

İyi Çalışmalar.
                        saol hocam cevap için. araci almadan once başka bir forumda bu şase numaralarinda sıfır yerine "o" harfi yazildiğini okumuştum. alirken bilhassa sordum boyle bişey varmi diye çünkü benim şasede de vardi o harfi. bayii de bu karişikliğin düzeltildigini artık olmadigini soyledi.bu şase numarasini ruhsatta yazan ile aracin üzerinde karşilaştirabiliceğim yazan biyer varmi?birde bu A harbi 2010 için hangi hane oluyor motor no dami şasedemi?

Yorum

Araç tanıtım numarası W ile başlayan numara

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                            Araç tanıtım numarası W ile başlayan numara
                            tamamdir teşekkür ederim.

Yorum

Forumdaşlar bişey daha sormak istiyorum. yaşadigim ufak tefek aksakliklardan bahsetmiştim araci satin aldigim bayii ile ilgili. aracimin kredi kullanmamama ragmen rehinli gözükmesi ve sonradan bunu plaka sorgulatma sonucu benim farketmem ve de "bir yanlişlik olmuş arkadaslar sizi ilk başta kredi kulllanicalak diye konusuldugu için oyle belgeleri hazirlayip sonra da unutmuşlar düzeltmeyi" tarzinda bir açiklama yapilmasi.sorun halloldu çok şükür. bir problem yok şimdilik.rehin kalktı tabiiki.bayiinin iyi niyetine inaniyorum insalik hali gözden kaçabilir.fakat sonuçta eger ben bunu farketmeseydimsonradan başim agirabilirdi ve biraz acikcasi profesyonelce bulmadim ve hayal kırıklıgına ugradım.neyse şimdi merak ettiğim malum araç sıfır.aldıgım yer dışında başka bir servise gitsem mesela bakimlar için ya da Allah göstermesin garantiden olabilicek işlemler için benimle ilgilenirlermi yoksa illa aldigim yeremi gitmem gerekir bu tarz işlemler için.

Yorum

İşleniyor...
                              X