Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Erzurum Erdemirin ayıpları bitmiyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Erzurum Erdemirin ayıpları bitmiyor

Arkadaşlar 25 eylül 2012 günü saat 13:30'da aracımın ilk yıllık bakımı için Erzurum Erdemir otoya götürdüm.

Yalnız ben Oltu'dan gittiğim için sabah tüm verileri sıfırlamıştım. Oltu-Erzurum arası 104 km.

Yaklaşık olarak 30-35 km şehir içinde yaptıktan sonra ve yine yaklaşık olarak 8,5 tüketim ortalamasıyla servise bıraktım.

Akşam saat 17:00'de aracımı aldım.

Bu arada daha önceden beni aracı aldığım bayiden ve Opel Türkiye'den ücretsiz sunroof güncellemesi için aramışlardı ve ben bayide bunu belirttim. Ayrıca DVD800 harita güncellenmesinide istedim.

Aracı teslim alırken servis bakımlarının yapıldığını sunroof güncellemesinin yazılımsal değilde bir parça değişimi gerektirdiğini ve o parçanın ellerinde olmamasından dolayı değişemediklerini ve yine DVD800 güncel haritanın ellerinde olmadığından yapamadıklarını söylediler.

Buraya kadar bir söyleyeceğim yok fakat aracı teslim alıp yola çıkınca aracın yaklaşık 30-35 km. yol yaptığını ortalama yakıt tüketiminin ise 9,8 olduğunu gördüm. Yakıt göstergesinden de aracın kullanılmış olduğu belli oluyordu. Ki ben aracı bırakırken beni şehir merkezine bırakmalarını istediğimde servisimiz yok dediler, ben kendi aracımla bırakın dediğimde ise biz dışarı çıkamayız dediler. Nasıl çıkamıyorlar ki aracımı 30-35 km. baya iyi basarak (öyle olmasa yakıt tüketimi 1,5 lt. birden artmaz) dışarı çıkıp gezmişler.

Benim o zaman işlerim çok yoğun olduğundan geri dönemedim, ertesi gün aradığımda ise yetkili kimseyi bulamadım. Daha sonra ise belki yanılmışımdır deyip peşini bıraktım.

Fakat bugün bir yakınımdan aracımın serviste olması gereken saatlerde Erzurum'un servise baya uzak değişik yerlerinde 3 kez mobese kameralarına yakalandığını öğrendim ve çok kızdım.

Sizlerden bu konuda yardım istiyorum ne yapmalıyım, nereye şikayet etmeliyim?
    2011 Teknik Gri Opel Insignia 1.6 T Cosmo+DVD800+Sunroof+Flexride

Ynt: Erzurum Erdemirin ayıpları bitmiyor

Opel türkiyenin bayiler üzerinde en ufak bir yaptırımı malesef yok.... Bunu bizzat opel Tr nin kendisi söylüyor...söylenecek çok şey var ama nafile........
    tek diyeceğim geçmiş olsun Allah sabır versin...

1.4 Beyaz 18" Sunroof
    Navigasyon DVD
    46KT880

Yorum

Dediğiniz olay geçen sene Aralık ayında antalya GÜNLAS oto da başıma geldi frenlerden memnun olmadığımı belirtmiş ve denenmesini istemiştim teslim aldığımda hemen kontrol etmedim eve geldiğimde farkettim ki yaklaşık 200km kullanıldığını gördüm . Bir daha asla GÜNLAS antalya ya götürmem bunu yapana da içimden bayağı bir şeyler geçirdim , anında fark etseydim bayağı bir olay çıkartacaktım

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Seninki 200 km. ise ben şükretmeliyim, iyi sabırlıymışsınız...

Yorum

bu servisler hakkında birçok arkadaşımız şikayetçi. bu durumu düzeltebilmek için yapabileceğimiz için hiçbirşey yok mu? bu sorunları bir çözüme ulaştırmamız gerektiğini düşünüyorum
          2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Opel Türkiyenin servisler ve bayiler üzerinde yaptırımları tabiki var önemli olan madolyonun öbür yüzünü net sağlam delillerle Opel Türkiyeye anlatmak ulaştırmaktır çok ciddi para cezaları hatta ve hatta servis kapamaya kadar giden bir süreç olabiliyor.

Geçmiş olsun bence Servisle bu konu hakkında şikayetçi olduğunuz belirtin ve açıklama isteyin servisler Video kayıtları vardır eğer bu olayın üzerinden fazla zaman geçmemişse videolardan belli olur çıkıp çıkmadığ olayı açığa çıkarmak en doğrusudur.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Öncelikle geçmiş olsun. İstanbul'daki Erdemir oto da malesef böyle galiba bunlarda ırsi neyse hakaret etmek istemiyorum ama size karşı yapılan bir yanlışlık var elinizde delil niteliği taşıyan görüntüler ve fatura gibi belgeler varsa şansınızı deneyin derim. Hizmet kalitesini yukarıya çekmek zorundalar.
              Bu arada servise en iyisi yakıt ışığı yanarken gitmek 50 km gibi menzilde bırakınca çok iyi oluyor.
              Astra araca sahiptim servise bıraktım, servis rampasından bir çıkartışı var aracımı kesiciye girdi girecek bende bağırdım peşinden şansımada müşteri hizmetlerini denetime gelmişlerdi, şikayetimi bildirmiştim o şekilde.
              2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Opel Türkiye'ye telefonlamı yoksa mail ilemi şikayet etmem gerekiyor?

Yorum

Opel Türkiye ye Istanbuldaki Erdemir i benim kadar şikayet eden kimse olmamıştır. Ancak ben Erdemir den bu şikayetlerimin üzerine herhangi bir tepki almadığımdan dolayı Opel Türkiyenin bayilerini müşterilerinden daha çok sevdiği kanısına varmıştım.. Şimdiden kolay gelsin, Şikayetinizi kesinlikle web siteleri üzerinden yapın ve size gelen bildirim mail ini saklayın..
                  2010 VW Jetta 1.4 TSI DSG Comfortline.
                  2012 Insignia 1.4T Teknik Gri +18" Jant + Sunroof+Navimaster Multimedia (Satıldı)

Yorum

Kesinlikle bayiye aracı bırakmamak lazım. Tüm eşylararı (laptop, abur cubur vs) alıp başında beklemek lazım. Yoksa Adana Arpel'de başıma geldiği gibi yaptık diyip ellememiş olduklarını farkediyorsunuz.
                    [center]
                    2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

mademki opel türkiye ilgilenmiyor ozaman arkadaş almanya sitesine mail atsın belki iyi birşeyler olabilir.
                      2012 1.4t beyaz/bej+edition elegance+yeni stil paket(18"+afl+bluetooth)+necvox

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erdo
                        Opel Türkiye'ye telefonlamı yoksa mail ilemi şikayet etmem gerekiyor?
                        Aşağıdaki Linkten Şorun ve Şikayetleriniz Bildirebilirsiniz.

http://www.opel.com.tr/tools/opel-contact.html

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

www.sikayetvar.com öneririm. bir ara çok işime yaramış, birçok markanın müşteri hizmetlerinden yalvar yakar defalarca aranmıştım.

Yorum

Benim araçla servis çocuğu ezdi arada hatırı sayılır kişi olmasa yapacağımı çok iyi biliyordum ya neyse.
                            Resmi facebook sayfasından admine mesaj gönderin dönüş yaparlar size.
                            http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                            2.0 CDTI
                            Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Canlar'ın da ünü çok kötü diyarbakır'da

Yorum

İşleniyor...
                              X