Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia fren seti (Disk ve Balata)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia fren seti (Disk ve Balata)

Arkadaslar merhaba uzun zamandir bu siteye girmiyordum bugun aklima geldi birden

Bugun istanbulda araci bakim icin yetkili servise goturdum. Disk ve balatalarim degismesi lazim lakin cok ilginc diyologlar yasadim. Oncelikle bayinin elinde orginal disk stogu yok istek uzerine sipariş ile getiriyorlar mis. 10-15gunlerde bahsediyor. Ee dedim nolcak arkalar orginal onler yan sanayi takabiliriz dedi. "Ellerinde arka diskler varmis" yahu dedim olacaksa ya hepsi orginal olsun olmuyorsa hepsi yan sanayi olsun. Bu seferde demez mi arkalarin yan sanayisi yok. Bu arada bu yan sanayi urunu opel temin ediyormus artik nasil isleyis var anlamadim. Neyse ya tamam dedim gir siparis hepsi orginal olsun gelince takin. Bana cikardigi fiyat

2016 insignia dizel 18inc
    On balata 6923₺
    On disk 13200₺
    Arka balata 3700₺
    Arka disk 13300₺
    Toplam yuvarlak hesap 40bin₺

yahu yuh dedim arabayi sifir galeriden 95bine aldim vakti zamaninda. Internet fiyatlara bakiyorum dogru duzgin bir fiyat bilgisi de yok. Baska bir opel bayine sordum onlarda asagi yukarı ayni rakamlari verdi. Sizce fiyat normal mi. Bende artik pahali ucuz kavrami kalmadi. Bu arada bakim da 5000₺ tuttu. Bu enflasyon beni mal etti. Arkadaslar size danisayim hele bi yardimci olun.

Bu arada yan sanayi disk ve balata iki sene once taktirdim o gunden beri her frene basisimda aldigima lanet ediyorum cik cik otme mi dersin yuksek hizda frenlemede titreme mi dersin. O yuzden orginale donmek istiyorum.

Bu kadar olmaması lazım. Eurorepar markasını artık servislerde kullanıyorlar diye duymuştum ve çok daha ucuz olması lazım. Dediğiniz fiyatlara çıkmadan bile Ate disk ve balata bulunuyor.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Disk için Delphi marka tercih edilebilir, balatalarda da Hi-Q marka kullanıyorum ses sorunu yapmıyor, frenleme performansı da güzel.

Orjinal bile alsanız ses yapabilir. Bu sorun balata üretiminde kullanılan bir maddenin yasaklanmasından kaynalanıyor.

Yakup Eryılmaz - Eva Motor 'dan fiyat alabilirsiniz, 3-4 senedir kendisinden alıyorum parçaları. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Yorum

Çok olmadı daha ben kendim disk ve padleri alıp değiştirdim. Önlerde hiç zorlanmadım ama arka fren pedi için kaliperden pitonu geri itmek için takım almak zorunda kaldım.Verdiğim takım parası bile işçilikden oldukça ucuz.
        Diskleri delphi padleri yanılmıyorsam twr olarak aldım.
        Tavsiyem eliniz biraz kirletin.Youtube da nasıl yapacağınızı tek tek ayrıntılı anlatan videolar var. Cebinize en 25000bin kalır.

Yorum

Eva Motor ile görüştüm

ÖN DİSK WALBUR MARKA
          ÖN BALATA ZEGEN
          ARKA BALATA WALBURG
          ARKA DİSK BOSCH

olursa 5700tl

Gm Olursa "Teslim Süresi 1 Hafta"

15500TL ÖN DİSKLER
          14500TL ARKA DİSKLER
          4500TL ÖN BALATA
          3800TL ARKA BALATA

imiş. Kimse stokta tutmuyor diyor artık. Durumlar kötü olmuş iyice yedek parça işinde. Allah bilir standart bakımda da neler takıyorlar arabaya. Yetkili servislerde döndüler yan ürünlere.

Yorum

Merhaba

Daha 1 hafta önce değiştirdim 11500 e önler euroreper servislerde kullanılan markaymis.arka disk Ler bosh Eskişehir de bu şekilde maliyet çıktı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet.goktepe View Post
              Eva Motor ile görüştüm

ÖN DİSK WALBUR MARKA
              ÖN BALATA ZEGEN
              ARKA BALATA WALBURG
              ARKA DİSK BOSCH

olursa 5700tl

Gm Olursa "Teslim Süresi 1 Hafta"

15500TL ÖN DİSKLER
              14500TL ARKA DİSKLER
              4500TL ÖN BALATA
              3800TL ARKA BALATA

imiş. Kimse stokta tutmuyor diyor artık. Durumlar kötü olmuş iyice yedek parça işinde. Allah bilir standart bakımda da neler takıyorlar arabaya. Yetkili servislerde döndüler yan ürünlere.
              Merhaba,
              Benim aracın 1,6t, eva motors dan hava soğutmalı delikli walburg ön arka disk ve balata takımı aldım, iki aydır kullanıyorum gayet güzel memnunum.9. ayda 5650tl ye aldım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 06sm947 View Post

Merhaba,
                Benim aracın 1,6t, eva motors dan hava soğutmalı delikli walburg ön arka disk ve balata takımı aldım, iki aydır kullanıyorum gayet güzel memnunum.9. ayda 5650tl ye aldım.
                Selamlar. Balatalar çok toz yapıyor mu ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insignia17041 View Post

Selamlar. Balatalar çok toz yapıyor mu ?
                  Yapmıyor.

Yorum

İşleniyor...
                  X