Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Garanti bitişi sonrası ilk bakım için öneri rica ediyorum...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Garanti bitişi sonrası ilk bakım için öneri rica ediyorum...

Arkadaşlar merhaba,

Aracımın garantisi bitti bu güne kadar hep Opel Değer'e götürüp servis bakımı yaptırdım. Bugün kampanya kapsamında standart servis bakımına 1000 TL isteniyor.
    Garanti bittiği için bu paraya orijinal servis bakımı yerine parça alıp başka bir yerde yaptırayım dedim ama orijinal GM parçalar set olarak 600 TL'yi buluyor, özel serviste işçilikle 800 TL'yi aşacak gibi. Böyle bir durumda serviste bakım daha mantıklı değil mi ?

Bu konuda farklı bir öneriniz var mıdır.

Opel Değer den ayrılma mazlum bey var Maltepe de mastercar service tavsiye ederim.

Yorum

https://instagram.com/mastercarservi...dium=copy_link

Yorum

1000 TL ise hiç durmayın hemen gidin.116d BMW için 4700 TL istediler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
          Arkadaşlar merhaba,

Aracımın garantisi bitti bu güne kadar hep Opel Değer'e götürüp servis bakımı yaptırdım. Bugün kampanya kapsamında standart servis bakımına 1000 TL isteniyor.
          Garanti bittiği için bu paraya orijinal servis bakımı yerine parça alıp başka bir yerde yaptırayım dedim ama orijinal GM parçalar set olarak 600 TL'yi buluyor, özel serviste işçilikle 800 TL'yi aşacak gibi. Böyle bir durumda serviste bakım daha mantıklı değil mi ?

Bu konuda farklı bir öneriniz var mıdır.
          Serviste yaptırın. Aradaki fark çok değil. 200 Lira için değmez. 7 yaş üstüne de 699TL kampanyası var mesela bu da ilerleyen yıllar için uygun oluyor.
          1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
          2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
          3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
          4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
          5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
          6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Tamamdır, Servise gideceğim arkadaşlar, görüşleriniz için çok teşekkürler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post

Serviste yaptırın. Aradaki fark çok değil. 200 Lira için değmez. 7 yaş üstüne de 699TL kampanyası var mesela bu da ilerleyen yıllar için uygun oluyor.
              O kampanya kapsamında GM markalı yedek parça kullanılmıyor. Eurorepar diye bir markayı kullanıyorlar. Şahsen dışarıda OEM parçayı iyi bir ustayla tercih ederim.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post

O kampanya kapsamında GM markalı yedek parça kullanılmıyor. Eurorepar diye bir markayı kullanıyorlar. Şahsen dışarıda OEM parçayı iyi bir ustayla tercih ederim.
                Evet ama garantilik ya da mahkemelik bir durum olursa araç yetkili servis bakımlı diye geçiyor. Mesela triger zinciri ile ilgili mahkeme girişimim var. Sonuç bekliyorum. Nissan da NOYPA kullanıyor mesela Nissan Onaylı Yedek Parça. Opel onayladıysa vardır bi hikmeti
                1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post

Evet ama garantilik ya da mahkemelik bir durum olursa araç yetkili servis bakımlı diye geçiyor. Mesela triger zinciri ile ilgili mahkeme girişimim var. Sonuç bekliyorum. Nissan da NOYPA kullanıyor mesela Nissan Onaylı Yedek Parça. Opel onayladıysa vardır bi hikmeti
                  Bakımın faturalı ve bakım atolyesinin TSE onaylı olması kanunen yeterlidir. Yetkili servisler bu konunun bilinmesini pek istemezler

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post

Bakımın faturalı ve bakım atolyesinin TSE onaylı olması kanunen yeterlidir. Yetkili servisler bu konunun bilinmesini pek istemezler
                    Biliyorum. TSE 12047 Hizmet Yeterlilik Belgesi olması lazım. Servisler normalde garanti için bunu kabul etmiyor. Kabul etmesi için de yine hukuk yoluyla çözmeniz gerekiyor Fakat bunun da bir olayı var fatura olacak, faturada kullanılan tüm parçalar açıkça belirtilecek. Dışardan aldım, onaylı yerde yaptırdım olayı geçerli değil.

Yorum

Merhaba,

Diğer illeri bilmiyorum ama, Ankarada kapanan opel servislerinde çalışan yıllarını opele adamış ustalar, kendilerine ait güzel yerler açtılar.

Bu konuda gönlüm çok rahat oluyor. Yetkili servislerin çoğu artık, peugeot olarak sazı ellerine aldılar.

Opeli bilen ustaların değerini çok iyi anladığım için, tanıdık güzel bir opel servisi sizi mutlu edecektir.

Teşekkürler.

Yorum

Benim aracımda servis bakımlıydı ama opel ekcan için hiç iyi şeyler duymadım ve basit tecrübelerimde olmadı değil. Bu yüzden 2 bakımdır malzemeleri kendim alıp. Yağ ve yağ filtresi hariç kendim değiştiriyorum. Zaten yağ yağ filtresini de başında durarak tanıdık bir ustaya değiştiriyorum. Ekcana termostad sorduk sipariş edersek en az 1 ayı bulur gelmesi dedi, farklı serviste vardır oradan istesek dedim. Onların stoğunu göremiyoruz sizin sormanız gerek dediler. Özel opel servisinde parçada var gelin değiştirelim dediler, servisin istediği aynı paraya özel serviste değiştirttim. Daha öncede bakıma gittiğimde aracımın şase numarasından çıkan yağ dexos2 idi. Kendim dexos 1 olmasını istedim ve çevirdik. İlgi alaka bilgileri yok. Sırf servisler yüzünden bir sonraki aracımı opel almayacağım kısmetse. . Belli başlı meşhur olan ustalar harici aracı elletmemeyi düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kumtanesi View Post
                          Merhaba,

Diğer illeri bilmiyorum ama, Ankarada kapanan opel servislerinde çalışan yıllarını opele adamış ustalar, kendilerine ait güzel yerler açtılar.
                          Bende Ankara'dayım. Bu şekilde önerebileceğiniz bir yer var mıdır? Hem bana hem de Ankara'da ki diğer arkadaşlara faydalı bir bilgi olacaktır.
                          Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Yetkili servisten şaşmayın kafanızın rahat olması için...
                            Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mert1411 View Post

Bende Ankara'dayım. Bu şekilde önerebileceğiniz bir yer var mıdır? Hem bana hem de Ankara'da ki diğer arkadaşlara faydalı bir bilgi olacaktır.
                              Merhaba üstad,

Özelden mesaj gönderdim. Reklam olursa diye özelden yolladım.

Yakınlarından geçerken uğrayın tanisin. Çaylarini için.

Opelden ayrılan ustalardir.

Saygılar.

Yorum

İşleniyor...
                              X