Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lütfen yardım Marş sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Lütfen yardım Marş sorunu

merhabalar motor soğukken ilk çalıştırmada start stop bastığımda marş alırken araç çok kararsız ve titreyerek başlıyor motorun sesinde azalma oluyor seste hız ve devir göstergeleri selamlama yaptığı esnada aracın motoru sanki duracakmış gibi oluyor herseferinde çalışıyor ancak ilk çalıştırmada hep bunu yapıyor motor sıcakken start yaptığımda ise bu sorun olmuyor servise sordum ilk kez duymuş gibiydiler arıza lambası yakmıyorsa sorun olmaz dediler ama baya kafaya taktım videosunu da çektim. Bilgisi olan var mi acaba ne yapmalıyım hiçbir fikrim yok cevaplarsanız çok sevinirim

Videoyu paylaşır mısınız? İlk okuyunca akla hemen şarj sistemiyle ilgili sorun geliyor. Akü veya alternatör.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Videoyu yükleyemiyorum birde ses az pek anlaşılmıyor Ben aracı yeni aldım aldığım kişi akü değiştirdim yeni dedi acaba o da bu sorunla karşılaşıp aküyü değiştirmekte mi denedi çözümü bilemiyorum bilgim az zaten

Yorum

Videoyu upload sitelerine yükleyip linki burdan paylaşırsanız bakma imkanımız olabilir.
        @Murat

Yorum

https://youtu.be/n7DvJPkyANU

Yorum

Telefonu kuşağa yaklaştırınca anlaşılıyor o motor sesinin azaldığı anlarda titreme de oluyor ses azalınca sanki motor stop edecekmiş gibi oluyor

Yorum

Kulağa tel.i dayayinca duyuluyor evet. Devir düşüyor stop edecek gibi yapıyor ama stop etmiyor. Devir saati hafif oynuyor o esnada.
              Aracı serviste bu şekilde baktılar mı?
              Kirli yakıt, yakıt sistemindeki bir sorun, dalgalanma için de map / maf sensörü ve boğaz kelebeği tıkanıklığı sebep olabilir. Bir opel ustasına baktırın derim.
              @Murat

Yorum

Çok teşekkürler baktırayım yarın umarım çok büyük masraflı bir sorun değildir

Yorum

Boğaz kelebeğini kontrol ettirin temizlenecek ise uygun sıvıyla temizlenmesi gerekir her sprey uymayabiliyor.

Yorum

Teşekkürler ilginiz için yalnız arabanın yalnızca soğukken bunu yapması motor sıcakken yapmaması neden acaba bir yol gösterir mi bize ?

Yorum

aracın üzerinde GM marka kendi aküsü vardı 5. yılına girdiğimiz ve 2-3 gün dışarıya çıkmadığımız şu günlerde araç tarif ettiğiniz gibi kararsız çalıştı, titreyerek. aküdür dedim. ertesi gün hiç çalışmadı. üzerinde 75amper 700cca akü vardı. en yakın yerde bu aküden olmadığından 82amper 730cca inci marka akü taktırdım. ve şuan o sorun kalmadı.

araba soğukken ilk çalıştırmada hem çekilen voltaj daha fazla olur hemde yüksek amper çeker. yağlanma olana kadar mekanik aksamlar tetiklenmek için hemde marş dinamosu motoru tetiklemek için yüksek amper çeker, bu da yeterli enerjiyi şarj edemeyen bitmiş bir aküyü anında sıfırlar yada bitmek üzere olan akü bu enerjiye yetişmeye çalışırken zorlanır ve tam anlamda dinamodan yeterli elektrik sağlanana kadar bu sorunlar normaldir. sıcak havalarda ise akü daha az zorlanır, hatta katılaşmış jeli kartlaşmış akülerde bazen sıcak su yöntemi kullanılırdı.

bence sorununuz aküden.
                      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bugün götürdüm servise bilgisayara bağladılar partikül temizliği için bişeyler yaptılar bişey yok dediler akü de de bişey yok dediler ama ölçüm gibi bişey yapmadılar akü için arıza lambası yakmadığı sürece bişey olmaz dediler ama sorun var yani başka usta mı aramalıyım acaba

Yorum

Selçuk bey akü yeni değişmiş bugün servistede aküyü kaliteli akü takmış akü iyi dediler anlamadım illa arıza lambası yakmasını mı bekleyeceğiz

Yorum

Akü arıza lambası yakmaz ki..bitince tık der çalışmaz. Marş aldıktan sonra bu tarz sesler çıkmaz bence. Sabah aracı çalıştırmadan aküyü ölçme imkanınız varsa bi bakın. Alternatör sorunu olsa ekrana akü işareti gelir.
                            Ben tekrar edecem kendi düşüncemi, map ve maf sensörü temizliği, boğaz kelebeğinin sökülüp kontrol edilmesi, gerekirse temizliği..bi de araca koydugunuz yakıtı değişin veya enjektör temizleyici koyun depoya.
                            @Murat

Yorum

Wolverine dediklerinizi söyledim servise söylememe rağmen tamam biz ilgileniriz diyip yalnız yukarıda yazdıklarımı yaptı bu söylediklerinize bakmadı. Yalnızca akü için değil tüm durumlar için araba eğer bir herhangi bir konuda arıza lambası yakmazsa sorun yok demektir dediler. Bir daha Arıza lambası yakarsa getirin dediler. Birde binip bi test yaptılar bir sorun yok dediler ben arabadan anlamadığım için çok fazla bilmediğim bir konuda ısrar edemedim

Yorum

İşleniyor...
                              X