Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şanzıman yağı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Şanzıman yağı

Arkadaşlar merhaba 2015 model dizel otomatik 110 bin km deki aracımın daha önce şanzıman yağının değişip değişmediğini bilmiyorum kaç binde değiştirmeliyim bide İstanbul Avrupa yakasında yağ değişimini yaptırabileceğim bir yer önerirmisiniz tercihim makina ile değişim yapılması

Orjinal yazı sahibi: Kasımm View Post
    Arkadaşlar merhaba 2015 model dizel otomatik 110 bin km deki aracımın daha önce şanzıman yağının değişip değişmediğini bilmiyorum kaç binde değiştirmeliyim bide İstanbul Avrupa yakasında yağ değişimini yaptırabileceğim bir yer önerirmisiniz tercihim makina ile değişim yapılması
    Makinayı tavsiye etmem.Tıpadan boşaltılıp 4lt Motul ATF6 koydurun.Bunu şanzuman sağlığı için her 2-3 bakımda bir yaptırın. Makina ile yapılan içerde sirkilasyon yaptığı için filtreyi tıkama ihtimali ve ardından büyük masraf açma ihtimali var.

Yorum

Abi teşekkür ederim bir konu hakkında bilgi almak isterim aracı ilk çalıştırdığında zincir sesi ve vuruntu çalışıyor 10 15 sn sonra kesiliyor sebebi ne olabilir

Yorum

Abi teşekkür ederim bir konu hakkında bilgi almak isterim aracı ilk çalıştırdığında zincir sesi ve vuruntu çalışıyor 10 15 sn sonra kesiliyor sebebi ne olabilir
        Dizelde bunları duydum sıkça. Bi kaç arkadaş motor yağı olarak Motul efe dexos2 kullandı,hem motor daha sessiz hemde o zincir sesi neredeyse hiç duyulmuyor dediler. Dene istersen.

Yorum

Abi çok teşekkür ederim

Yorum

Abi çok teşekkür ederim
            Rica ederim

Yorum

İşleniyor...
            X